Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

Ad 1 właśnie dzisiaj jechałem za takimi wybrańcami karawaningu, podjazd za banską bystrzycą i 10 km korka bo nie ma czym pociągnąć na długim podjeździe, wczoraj przez Duklę - fabia z Niewiadówek 15km/H - powinni odstrzeliwać takich na poboczu

 

Wymarzone to może niekoniecznie, ale odpowiednie do posiadanego sprzętu (i odwrotnie)  to jak najbardziej

 

wysłane z telefonu

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 powinni odstrzeliwać takich na poboczu

 

A wcześniej sprawdzić papiery, zważyć przyczepę i dać mandat o odpowiedniej wysokości. Bo nie wierzę w to że nie zestaw mieścił się w ograniczeniach wynikających z przepisów i DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus to mogli pomyśleć gdzie jadą, jaką trasą jakim "wozem".

To właśnie mam na myśli, nie można się porywać na przełęcz samochodem bez silnika , akurat przejazd przez Donovaly jest paskudny z obu stron - długi podjazd

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z dobrym środkiem przeczyszczającym "Delikatnie przeczyszcza nie przerywając snu" :P

Nie ma takiej możliwości aby auto nie poczuło przyczepy 1300kg i to jeszcze kempingowej :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelać, strzelać tylko do kogo. Ja częściej spotykam przeładowane, rozklekotane towarowe furmanki z silnikami powożone przez furmanów bez beretek które na podjazdach spowalniają ruch. A zestawy osobowe znacznie rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej sprawdzić papiery, zważyć przyczepę i dać mandat o odpowiedniej wysokości. Bo nie wierzę w to że nie zestaw mieścił się w ograniczeniach wynikających z przepisów i DR

Oj sprawdzałem kiedyś fabie 1.2 TSI - 1200 kg może ciągnąć. Może to była ta 60 konna (notabene 800kg może ciągnąc), a może taki kierownik.....

 

Wracałem kiedyś z Pienin z ogonkiem. I jakiś "kierowca" tak spowalniał zwykłą osobówką ruch (Golf V), ze za nim korek na 1 km sie zrobił. Co nabrałem prędkości z górki to przyspieszał, a pod górke...... to se można.. Wlokłem się 20 km za nim. Po górkach nawet majac 300 koni z przyczepa byś go nie wyprzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaka to była skoda ani ile mogła ciagnąć ale skoro z trudem podjeżdżała pod górę to zdecydowanie ciągnęła więcej niż mogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaka to była skoda ani ile mogła ciagnąć ale skoro z trudem podjeżdżała pod górę to zdecydowanie ciągnęła więcej niż mogła.

Czasem ludziom nie chce się biegu dać w dół, bo jeszcze jedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabytkowym golfem gtd 1,7 zabrałam przyczepę na przegląd, bałam się tylko kontroli, bo mw auta 1060 a dmc przyczepy 1100. na tej samej trasie, ta sama przyczepa (tylko przedsionek doszedł) z wysiłkiem zafirą 1,8 w benzynie (teoretycznie może 1300). nie prowadziłam tej zafiry, w ogóle nie spieszy mi się do aut z benzyną, a z przyczepą sobie tego w ogóle nie wyobrażam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdu, benzyna benzynie nie równa. Jeździłem Mondeo 1.8 16V 125KM holując 1200kg i dobrze wspominam auto. Na pewno jeździło mi się lepiej niż 90KM turbodieslami. Może sposób jazdy miał wpływ? Jeśli trzymalas obroty takie jak w dieslu to. 2,5 litra niewiele by pomogło :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.