Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to wiatraki mam i ja! Dzisiaj zamontowane, w środku niesłyszalne, na zewnątrz prawie wcale. Nie robiłem żadnego włącznika, poprostu zasilacz do przedłużacza i tyle. Ładnie wyciągają powietrze, czuć ręką na wylocie z kratki, również wyczulem jak zaciąga w dolnej kratce. Jestem dobrej myśli, test za 2 tygodnie pierwsze zdjęcie przymiarka, pozostałe skręcenie i odpalenie wiatraków wszystko się zmieściło bez problemu. a95ec5c96a3998ee287dc8a6f9bcb9ee.jpgb0af9f09533e9adffc38c5c6017952f7.jpg5f8cf4a54ef02c94d11f37210c392777.jpgc1fcb017af075ad4db68a631eed60fa6.jpgab0a833fa6d1cd73c5e3e49267d7ccd4.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam mam telewizor, dekoder i przedłużacz do którego włączam zasilacz. Dziurę oczywiście uszczelniłem. To źle, że w tym miejscu? Przewody poprowadzone tak żeby z niczym się nie stykały itd, zasilanie 12v.

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę 38,9*C w przyczepie.... zdycham... chciałbym sobie zimnego radlerka strzelić a tu "d-pa". W lodówce 20*C, zamrażalka 0*C. Przenośna na ogniwie peltiera (z norauto) daje zimne piwko bez problemu nawet przy tych 38*C na dworze.

Zamontowałem więc 3 wentylatory 120x120mm i jak to mówią "szwung" jest ale to nie pomaga za bardzo. Czy to jest max możliwości lodówki? Mam gdzieś 4 ogniwa o łącznej mocy 240W i zastanawiam się poważnie nad ich użyciem ale to już ingerencja w obudowę lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jeżeli wsad lodówki jest schłodzony i dodatkowo znajdują się jakieś zamarznięte butelki z płynem jako bufory, wtedy nie ma bardzo dużych skoków temperatury przy otwieraniu lodówki. Średnio lodówka absorbcyjna obniża temperaturę o 20-25 st. poniżej temp. otoczenia.

Wiatraczki pomagają uzyskać jeszcze niższą temperaturę i dodatkowo blat kuchenki nie nagrzewa się, i w przyczepie jest troszeczkę przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, witus napisał:



474e91e1cb85e089516eb22591eaa33b.jpg

Połamałem ten zatrzask od kratki lodówki, można to dostać gdzieś ?

To? 

https://allegro.pl/oferta/sruba-blokada-kratki-wentylacyjnej-dometic-2szt-7859920924

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2019 o 22:32, tupek napisał:

 

Wiatraczki pomagają uzyskać jeszcze niższą temperaturę i dodatkowo blat kuchenki nie nagrzewa się, i w przyczepie jest troszeczkę przyjemniej.

zamontowałem dwa wiatraczki na kratce wylotowej i nie zaobserwowałem jakiegoś spadku temperatur w stosunku do stanu sprzed montażu, natomiast faktem jest to że zarówno ściana nad kratką jak i szafka nad lodówką praktycznie się nie nagrzewają (bez wiatraczków były gorące) więc sens montażu jest.

mam lodówkę Dometica  190l z osobnym zamrażalnikiem 35l , przy temperaturze zewnętrznej ok 24 st po dobie na gazie miałem w lodówce +2 i -20 w zamrażarce , podczas tegorocznego wyjazdu do Włoch temperatura w lodówce wahała się pomiędzy +6 do +14 (jak wkładaliśmy np ciepłe napoje) a w zamrażarce od -12 do -18 .

Generalnie w czasie jazdy w temperaturze zewnętrznej 34-36 stopni (max termometr w aucie pokazał 37) lodówka pracowała cały czas na gazie i trzymała stabilną temperaturę +8 i -18 w zamrażarce.

mam  termometr z dwoma bezprzewodowymi czujnikami który w czasie postoju stoi na blacie w przyczepie a w czasie jazdy zabieram go do auta, termometr też pokazuje temp max i min, więc mam pełen monitoring ;)

 

20180811_075628_resized_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu nie ma pokrętła, jest jakby to nazwać? panel sterowania ?
moc chłodzenia ustawiasz przyciskiem w skali od 1 do 4 czy 5 nie pamiętam teraz dokładnie, i cały wyjazd miałem na max, na połowę mocy ustawiam jak temperatura zewnętrzną jest poniżej dwudziestu paru stopni ( np. w tegoroczną majówkę miałem cały czas na minimum :) )

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.