Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

No ok, ale to co, uważacie że złe kupiłem, za słabe? Będą zamontowane akurat przy radiatorze. Zobaczymy, nie majatek a zawsze mozna je zdemontować. Poza tym ja ciepłe kraje odwiedzam raz w roku.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

chyba też będę musiał zwiatrakować lodówkę, bidy nie ma ale rewelacji też nie. buda od dwóch dni stoi szykowana do wyjazdu, pochylona dobre 10cm na bok, nie w poziomie. na 230 jak cie mogę, ale z butów nie wyrywa. na gazie dużo lepiej, ale też szału nie ma. jak było dzisiaj z 33st i pół dnia słońce waliło na ścianę z kratkami temperatura w lodówce wzrosła do 9,5st. teraz powoli spada. (lodówka już zapakowana) na wyjeździe potestuję na 230 i zobaczę, ale wiatraki na pewno by pomogły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok, dla niektórych za głośno. U mnie całą dobę chodzi nawiew trumy, klima i tego wcale nie słychać, nawet włącznika nie mam - odpala się razem z lodówką.

Odnośnie wydajności to obróciliśmy się przodem do wiatru od morza po tygodniu stania. Momentalnie w zamrażarce 6C chłodniej po nocy. Wystarczy, że wywiało ciepło spod markizy.

Jacek ja użytkując mam chłodniej na 230V. Szykuj się na wiatraki i ewentualnie demontaż plus wycieczka po dziurach. Może w trasie ją solidnie wytelepiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają  nawet 40* !!

Takiego gotowca mam zamiar zamówić i zamontować 

https://allegro.pl/oferta/podwojny-wentylator-lodowki-titan-12cm-kamper-8176345445  

Ktoś z Was ma taki wentylator ? Wszystkie sugestie mile widziane.

ewentualnie coś innego   z tych   https://allegro.pl/kategoria/do-przyczep-i-naczep-kempingowe-18564?string=wentylator do lodówki&bmatch=baseline-var-cl-n-dict4-eyesa-bp-aut-1-4-0619

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tantalos napisał:

Cena kosmos. Za 2 sztuki komputerowe zapłacisz 30zl. Są b.ciche prawie niesłyszalne. Termostat niepotrzebny bo zużywają tak mało prądu że szkoda kasy na to. Wystarczy pstryczek. 

A nie jeżdżąc na dziko nawet pstryczek zbędny. U mnie wiatrak rusza z oświetleniem lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maarec napisał:

U mnie wiatrak rusza z oświetleniem lodówki

"?"  ale jak. Działa tylko po otwarciu drzwi czy masz jakieś neony na lodówce :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BUMERANG napisał:

"?"  ale jak. Działa tylko po otwarciu drzwi czy masz jakieś neony na lodówce :D 

Oczywiście źle się wyraziłem, zasilanie wiatraka z oświetlenia lodówki oczywiście wpięte przed czujnikiem otwarcia drzwi. Rusza po wybraniu trybu zasilania lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię na dodatkowy pstryczek, podczas wiosennych i jesiennych wyjazdów taki wiatrak nie jest potrzebny bo lodówka daje rade, ale letnie wakacje to co innego.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany  waszymi wynikami postanowiłem sprawdzić co jest u mnie. Wyniki po ok. 4 godzinach od uruchomienia lodówki na 220V. Jak na razie brak wentylatora ale chyba założę  jeden :) 

Temperatura w cepce. Na zewnątrz nie wiem bo akurat zaszło słoneczko.

IMG_9036.thumb.JPG.1d14b8bc855663b913a7979c23fc2379.JPG

Lodówka środkowa półka

IMG_9037.thumb.JPG.2ce0c5da2811a1fe4ff6412a6bf4e2e6.JPG

Zamrażalnik

IMG_9038.thumb.JPG.0ce76c18986231e5289175f6f049218b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jaka jest średnica otworu dyszy palnika lodówki? Bo ja chyba swoją trochę rozkalibrowałem i teraz czuć spaliny. Myślę przerobić ją na zwykłe dostępne wkręcane dysze, tylko rozmiar mi potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.