Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Od niedawna jestem posiadaczem kampera (!988r.) i zaczynam poznawac zalety takiego sposobu spędzania czasu podczas urlopu jak karawaning. Zainstalowana w nim lodówka na 12V/230V/gaz działa tylko na prąd. Jest to lodówka ELECTROLUX RM270 (70l).Jej produkcja została zakończona w 1993r. a zamiennikiem obecnie jest DOMETIC RM4230L. Nie wiem tylko czy części zamienne odnośnie wyposażenia gazowego lodówki są te same. Jak się okazało a ja tego nie miałem możliwości sprawdzić ktoś wcześniej zdemontował kompletny palnik gazowy ogrzewający czynnik roboczy (amoniak) umiejscowiony pod grubą pionową rurą na wysokości szklanego wizjera lodówki.Pozostała tylko odkręcona rurka do gazu, termopara i przewód iskrownika. Lodówka działając na 12V i 230V jest sprawna. Brak możliwości zasilania gazem na polach kampingowych nie stanowi problemu, jednak ostatnio byłem w miejscu gdzie nie było prądu i zasilanie lodówki gazem bardzo by się przydało. Może ktoś zna serwisy (dolnośląskie) gdzie można by tę usterkę naprawić ,bądź zdobyć brakujący element czyli kompletny palnik. Może Ktos posiada taki palnik lub niesprawną a kompletną lodówkę tego typu i jest gotów ją odstprzedać za rozsądne pieniądze. Serdecznie pozdrawiam

 


Widok na tył lodówki przez zdjętą kratkę wentylacyjną

post-19918-imported-3aaf7445-4401-44e1-a41c-625134858b78_thumb.jpg

 

 

post-19918-imported-e9c5cf6a-7bc1-4d92-8ab7-c5b81389e4bc_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widoczne na zdjęciu pokrętło służy do regulacji chłodzenia lodówki przy zasilaniu elektrycznym

 

Ale z tego co wiem tylko przy 230V - przynajmniej w mojej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bukiet: ale się temat rozwinął

mam taką sama lodówkę, w której nie dziala zapalarka na gaz, moze ktoś zna serwis w okolicach Warszawy, gdzie mógłbym te usterkę naprawić a przy okazji dokonać przeglu lodówki, uzupełnic czynnik chlodzacy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moja tak samo i też szukam ratunku.

To epidemia jakaś lodówkowa jest ?

 

W sobotę ją wydłubię i będzie badana.

 

Zmartwiony, Jacek.

PS.

Pewnie zakończy sie na staniu w pozycji do góry nogami, opukiwaniu, czyszczeniu radiatora

i zamontowaniu 2, lub 1 wiatraka, na 220 V, mam nadzieję , że to wystarczy ale pewności brak.

Może trzeba będzie dziurę w podłodze robić, bo lato bardzo upalne ma być podobno.

 

Ciągle zmartwiony Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.