Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zależy mi głównie na lodówce zasilanej gazem. Dziś wytargałem lodówkę ze swojej budy i ... brakuje mi do pełni szczęścia rurki łącznej rozdzielacz-lodówka dł. ok 90 cm, fi 8mm (zewnętrzne) oraz łącznika wydech lodówki - wywietrznik.

Czy ktoś z Was może mnie ukierunkować, gdzie mam szukać tych elementów? Czy rurkę gazową z nakrętkami na końcach można gdzieś dorobiź jak np. zakuć przewody hamulcowe, czy węże ciśnieniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy rurkę gazową z nakrętkami na końcach można gdzieś dorobiź jak np. zakuć przewody hamulcowe, czy węże ciśnieniowe?

Podjedź do firmy montującej instalacje gazowe do samochodów Oni mają przewody nakrętki i baryłki dzięki którym nic nie trzeba zakuwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię próbę na przewodach giętkich i jak odpali będę dalej inwestował, jeśli nie, kupię inną lodówkę.

Lepciak, miałbym prośbę (jeśli lodówka odpali) ... czy ewentualnie mógłbym liczyć na Twoją pomoc w zakupie osprzętu, bo ja mam trochę daleko do trójmiasta :ok: Oczywiście pokryłbym wszystkie koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ja zapytam......podłaczyłem aku do swojego kampiego , sprawdziłem oswietlenie i lodówke...lecz lodówki usłyszec nie mogłem.Czy jest z nia coś nie tak??

kręciłem pokretłami w srodku aby ustawic odpowiednie zasilanie.Wydaje mi sie ,ze ustawiłem na zadilanie 12V, ale nie było słychac zadnego jej działania(tradycyjne syczenie jak w domu).

 

czy powinienem coś usłyszeć czy raczej poczekac na efekt chłodzenia?? :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod pytania. Mam w swojej Adrii lodówkę Elektroluxa. W ubiegłym sezonie raz chłodziła, raz nie.Nie mogę dojść przyczyny takiego zachowania. Brakuje mi w niej dźwiczek od zamrażalnika i być może jest to przyczyna.(Można gdzieś takie dźwiczki nadobyć?)

Ponadto nie działa ona w trakcie jezdy na zasilaniu z samochodu.

Na gazie jej nie próbowałem bo nie wiedziałem jak ale poczytałem forum i już chyba wiem, niebawem sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie raz chłodziła, raz nie

A wybierałeś sposób zasilania (12/220V)?

 

Ponadto nie działa ona w trakcie jezdy na zasilaniu z samochodu.

Gniazdo ma ile bolców - może nie ma zasilania?

Jeżeli ma to czy przełączyłeś na 12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ma bolców to ci teraz nie powiem, ale w poprzedniej mojej przyczepie ( stary hymer nova) chłodziło w trakcie jazdy. A co do sposobu zasilania to w trakcie jazdy było nastawione na akumulator, a na polu na 220v. Zastanawiałem się czy pały na zewnątrz nia miały na to wpływu. Byłem w lipcu w Łebie i było naprawdę gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upały wg naszych doświadczeń mają wpływ na sprawność chłodzenia - przeczytaj wątki "Turbo do lodówki"

Możliwe jest również, że jak lodóweczka stała zbyt długo to czynnik się rozwarstwił - podobno wystarczy jak ją trochę poobracasz lub dłuższy przejazd po polskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sabudam - jesteś nowy i zbyt narowisty. Twoje pytanie nie jest kompatybilne z tym tematem. Przejrzyj posty starszych kolegów w dziale dotyczącym napraw przyczep i znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie. Powodzenia.

Ktoś kiedyś zadał pytanie czy lodówka w czasie jazdy może być zasilana gazem. Ponieważ nikt nie znał odpowiedzi - podczas dzisiejszego powrotu ze zlotu w Zdworzu uruchomiłem typową lodówkę przyczepkową czyli Elektrolux gazem z butli i przejechałem 320 km do 3-miasta. Żona jako osoba kompetentna w sprawach przechowalnictwa artykułów spożywczych w niskich temperaturach (jak każda kobieta) stwierdziła po przyjeździe, że wnętrze lodówki ma taką samą temperaturę jak podczas pobytu na zlocie a ja dodaję, że przyczepa w powietrze nie wyleciała.

Nasz wniosek - można podczas przelotów używać gazu do zasilania lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.