Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wtrące się do tematu

 

w moim kamperze lodówka działa super gdy jest wiecznie zamknięta :jump:

 

a każde otwarcie powoduje szybkie ogrzanie wnętrza

 

1. napewno kłaśc wstępnie schłodzone produkty,

2. wyjąć klape od zamrażarnika

3.przeczyścić wlot powietrza w podłodze lub kratce.

4.sprawdzić połączenia 12v - mogą być zaśniedziałe na połączeniach,

 

 

odradzam

 

1. zakładać wentylatory na wlocie powietrza ponieważ ogrzane powietrze będzie tłoczone do środka co jest nie wskazane latem,

2.załączać razem 12v (lub 220) z gazem!

 

 

Po długim postoju wskazane jest przejechanie po wybojach w celu wymieszania się płynu w lodówce - to wiem z opowiadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zakładać wentylatory na wlocie powietrza ponieważ ogrzane powietrze będzie tłoczone do środka co jest nie wskazane latem,

Tak czy siak to zawsze to samo powietrze, wentylator zwiększa przepływ a powietrze nawet ogrzane z przedsionka nie ma szans osiągnąć takiej temperatury jak jest na radiatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem

 

co ma przedsionek wspólnego ?

 

ja pisze o ogrzewaniu kempingu, jak u siebie przyłoże ręke w otwory nad dzwiami lodówki to czuć mały powiew, oczywiście jak jade kamperem to wieje ostro :-(

 

jak jest gorąco a nie mam klimy to każde gorące powietrze jest niewskazane.

 

nie wspomne o nieszczelnościach w szawkach za lodówką - u siebie pozatykałem po kurz z drogi wlatywał do szafek z wlotu powietrza chłodzącego lodówke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zakładać wentylatory na wlocie powietrza ponieważ ogrzane powietrze będzie tłoczone do środka co jest nie wskazane latem
Powietrze spod przyczepy czy kampera jest najchłodniejsze stąd wszelkie wloty powietrza (łącznie z nawiewem) właśnie z tamtąd pochodzi (że nie wspomnę o wentylacji grawitacyjnej) :jump:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zakładać wentylatory na wlocie powietrza ponieważ ogrzane powietrze będzie tłoczone do środka co jest nie wskazane latem,

 

Wentylator to nie nagrzewnica :jump:. Ile mocy ma taki wentylator - 20 W - to o ile on podgrzeje to powietrze, pewnie nie ma nawet różnicy 1K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwaMarek przeczytaj swoją wypowiedz jeszcze raz :hop1:

 

Odradzam zakładać wentylatory na wlocie powietrza ponieważ ogrzane powietrze będzie tłoczone do środka co jest nie wskazane latem

Na wlocie powietrze nie jest nagrzane. Ogrzane powietrze jest na wylocie. Normalne jest ze ogrzane powietrze idzie do góry - konwekcja swobodna. Dlatego montujemy wentylator tak żeby tłoczył zimne powietrze spod przyczepy. Strumień tego zimnego powietrza ma omywać przestrzeń ożebrowaną za lodówką i przejmować ciepło. Następnie ogrzane powietrza ma trafić do kratki wylotowej. Ważne jest żeby wentylator wspomagał konwekcje swobodną czyli nie był w przeciwprądzie.

 

No chyba że Ty w ogóle odradzasz zamontować wentylator :jump:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisze o ogrzewaniu kempingu, jak u siebie przyłoże ręke w otwory nad dzwiami lodówki to czuć mały powiew

Ooo fakt źle Cię zrozumiałem, ale widzę że nie tylko ja.

 

Wg mnie masz rozszczelnioną komorę lodówki - normalnie ciepłe powietrze powinno wychodzić kratką na zewnątrz a nie lecieć do środka.

Może warto uszczelnić? W Bieruniu widziałem jak montowali komuś osłony bo wiało w czasie jazdy do środka - ale to pewnie urok kilkunastoletniego kamperka :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swój punkt widzenia :jump:

 

może zakręciłem ale takie pisanie po trochu zbija z tropu :jump:

 

powtarzam

 

to jest moja opinia i ja tylko w swoich postach opisuje jak widze problem. osobiście nie zakładam bo uważam ze wystarczy tak jak jest fabrycznie.

 

wentyaltor ok ale na wylocie powietrza z komory za lodówką. Dlaczego? bo montując na wlocie czyli pod pojazdem, lub w dolnej części będzie tłoczył ciepłe powietrze prze kratke nad dzwiczkami lodówki (chyba że inne lodówki nie mają czegoś takiego) i przezz nieszczelności między lodówką a szafkami.

W moim kamperze takie dziury występują między ścianą tylną a szafkami obok lodówki , zakryłem je gąbką bo leciało tam ciepłe powietrze i kurz. idą tam tez przewody elektryczne i gazowe. Latem przy takich wysokich temperaturach jak w zeszłym roku każde źródło ciepła podnosi temperature wewnątrz kempingu.

Ja mam jeszcze inny problem na postoju pracujący układ ładowania z prostownikiem i bojler truma też emitują ciepło. Co prawda są pod ssiedzeniami ale otwory wentylacyjne prowadzą wew kabiny.

 

to jest moja opinia. każdy zrobi jak chce :hop1:

 

pozdrawiam i czekam na informacje o efektach

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania że lepiej wyciągać gorące powietrze niż je rozdmuchiwać po przyczepie wentylatorem zamontowanym od spodu. Lodówka przecież nie jest zabudowana na szczelnie i jakaś część gorącego powietrza będzie się dostawać do wnętrza. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka przecież nie jest zabudowana na szczelnie i jakaś część gorącego powietrza będzie się dostawać do wnętrza. :jump:

U nas tył lodówki jest szczelnie odgrodzony od środka, bo gdyby tak nie było to do środka leciałyby też spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.