Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Weź pod uwagę nie tylko przyczepę ale i holownik. Pies chap budę to tylko majatek

Przecież to co najcenniejsze masz w holowniku czyli życie i zdrowie ludzi.

Na marginesie bo to dużo mniej istotne - jeden forumowy przypadek nie stanowi reguły i wsio ok jak buda idzie prosto za autem fakt dyszel stanowi strefę zgniotu gorzej w zakręcie kilka owiniętych wkoło drzewa też widzialem

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:

Crash test campervana:

 

Nieciekawie to wygląda niestety. Wszystko lata, fotele wyrwane chyba z ramy

Faktycznie słabo? 

Zabudowa jakaś fabryczna czy garażowe "arcydzieło"? 

Jednak auto z przyczepą jest zdecydowanie bezpieczniejsze w takich przypadkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, danielpoz napisał:

Faktycznie słabo? 

Zabudowa jakaś fabryczna czy garażowe "arcydzieło"? 

Jednak auto z przyczepą jest zdecydowanie bezpieczniejsze w takich przypadkach. 

Mi to wygląda na fabrycznego campervana od Weinsberga, ale marka bez znaczenia - każdy będzie wyglądał tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja....
 
IMG_20200821_113514.thumb.jpg.77bd8c5a8be75c3ba7ff0f92b3a8ba09.jpg
Co jest pod folią nie muszę mówić....


Ładnie, jest też przedłużacz :) ... w niedzielę finał ligi mistrzów, obstawiam, że będziesz bez prądu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
36 minut temu, Mandrol napisał:

Masakra. Auto osobowe ledwo uszkodzone a kampera nie ma...

 

FB_IMG_1599844237133.jpg

FB_IMG_1599844232390.jpg

FB_IMG_1599844227757.jpg

FB_IMG_1599844217653.jpg

FB_IMG_1599844213438.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie najważniejsi. Oby nikomu nic....

Zwróćcie uwagę że to nie była integra, tylko coś na ramie i kabinie dostawczaka, kabina stoi. 

Jeśli osobówką uderzył z tyłu, to ściął całą zabudowę z ramy/płyty podłogowej, która się po prostu zapadła i zjechała w dół, a dohamowanie po uderzeniu, kiedy wlókł to już po asfalcie do rowu, dokonało dzieła zniszczenia, możliwe że w ostatniej fazie cała zabudowa spadła całkowicie z ramy, łamiąc się doszczętnie (alkowa jest na poziomie asfaltu).  

Dołem mógł być zgnity (szkielet), ale nie musiał, żeby powstały takie uszkodzenia. Tym mercem nie uderzył w stojącego, tylko jadącego 30-40 km/h wolniej, więc kamper też w chwili uderzenia miał z 80-90km/h, zanim się zatrzymał po takim strzale, zabudowa wyczyniała dzikie harce, łamało się wszystkow ścianach, nawet zdrowe by lepiej nie wytrzymało.  

Brrr, jak sobie tak patrzę, to kampery mnie trochę przerażają, chyba najbardziej jednak integry. Jak sobie teraz czasem latam busem (trafikiem), to jednak kabina to jest trochę bezpieczeństwa, nie wyobrażam sobie na drodze pełnej integry obłożonej jakimiś wydmuszkami. W dostawczaku pojadą 3 osoby w kabinie, w kamperach zwykle 2, więc reszta już w części mieszkalnej. Młody jest zafascynowany kamperami, więc kiedyś... może...., ale aż mnie ciary przeszły, bo wygląda to na "zwykłe" najechanie z tyłu. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem fotki, mam wrażenie, że kamper po kolizji z autem stracił równowagę i albo uderzył o coś, albo koziołkował. Jeżeli tak się rozpadł, to musiał być cały zgnity.
Szkoda ludzi, oby cali i zdrowi.
Hmm, ADAC robiło test na nowym i wyglądał podobnie a był to blaszak. Szwedzi robili na integrze i było tak jak tutaj... Więc zgnity nie był, był z drewna :-).

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.