Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Gorzej - nie wiadomo gdzie jest obsługa obiektu, lub osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo gości i czy zdają sobie sprawę z tego że gdy tfu tfu coś się stanie a ubezpieczyciel udowodni im zaniedbania ich obowiązków to OC staje się kiblopapierem a przy dużym niefarcie mogą podziwiać szkocki wzorek w oknach

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu z obsługi jest jeden nawalony jak bąk chłopek, właściciel wieczorem sie przechadza i zbiera ,,bakszisz,, o dziwo wystawia nawet paragon ? jak jutro przyjdzie po kase to sie go zapytam czy nie boi się takiego badziewia uskuteczniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Gorzej - nie wiadomo gdzie jest obsługa obiektu, lub osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo gości i czy zdają sobie sprawę z tego że gdy tfu tfu coś się stanie a ubezpieczyciel udowodni im zaniedbania ich obowiązków to OC staje się kiblopapierem a przy dużym niefarcie mogą podziwiać szkocki wzorek w oknach

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

OC będzie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjarać to się mogą niektóre wrażliwe na spadki napięcia sprzęty niż ta centralna rozdzielnia. Tu jak również w innych miejscach właściciele są pazerni na banknoty NBP . Podłączą każdego kto zapyta czy jest prąd. A,że jest tam pewnie gdzieś tak 160 -180 V ( sprawdzam czasami ) albo i mniej  to się tym wcale nie przejmują. Już od kilku sezonów mimo ,że mam dostęp do "prądu" to i tak lodówkę mam włączoną na gaz.  Terma i TV działają ale czajnik już potrafi przygasić/ściemnić oświetlenie w przedsionku. Z expresem do kawy też padaka ,chyba ,że z samego rana.  

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Wszystko lata, fotele wyrwane chyba z ramy

Największa tragedia to ławeczka na której siedzą pasażerowie.

A największy + to mocowanie szpeju pasami. Ja zawsze w przyczepie i w aucie staram się mocować cały ładunek pasami i tu widać jak jest to istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

 A,że jest tam pewnie gdzieś tak 160 -180 V ( sprawdzam czasami ) albo i mniej  to się tym wcale nie przejmują. Już od kilku sezonów mimo ,że mam dostęp do "prądu" to i tak lodówkę mam włączoną na gaz. 

 

Dokładnie, teraz już lodówki nie przełączam na prąd jak widzę taki sajgon, bo na ostatnim polu też tak było i nie chciał chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

OC będzie działać. 

 Czyje ?

Ja piszę o oc właściciela obiektu.

Owszem jeśli jest tam prawidłowe zabezpieczenie nadmiarowo prądowe, zwarciowe i p. porazeniowe, wymagane przeglądy itp i td to tak ma szansę się właściciel załapać na oc. Jeśli braknie tych elementów układanki to pupa.

 Ale i tak ciężko będzie udowodnić właściwy nadzór nad bezpieczeństwem do którego właściciel lub zarządca obiektu jest prawnie zobowiązany.

Wszystko jest ok dopóki coś tam się drobno zjara, jak będzie trup lub mocno poszkodowany albo duże straty materialne i prokurator to już jest inna rozmowa

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crash test campervana:   Nieciekawie to wygląda niestety. Wszystko lata, fotele wyrwane chyba z ramy 

 

 

Może ktoś po obejrzeniu zrozumie to że choć mi to nie po nosie to rozumiem diagnostów którzy nie chcą klepać przestawianych czy dodawanych foteli i że to nie chodzi tylko o akcyze a o rzecz ważniejszą jaką jest bezpieczeństwo. Może ktoś też zrozumie i przestanie się wkurzać że jak ma w dr spec-kemp to 80tka ma sens choć auto może blisko 2x szybciej A filmik można by zadedykować tym którzy twierdzą że w vanie fotele moga być tam gdzie PKD 45.20z wiertarkę przyłoży......

 

 

Cóż pojazdy kempingowe czy to kampery, kampervany czy zestawy z przyczepą nigdy nie były i wg mnie nigdy nie będą pojazdami za bardzo bezpiecznymi, trzeba sobie po prostu z tego zdawać sprawę że na pace jest ładunek a grodzi nie ma, trzeba też mieć świadomość ogona i brać na te rzeczy poprawkę.

Daleki jestem i bynajmniej nie chcę być złośliwy ani stwierdzać wyższości puszki nad zestawem ale śmiem twierdzić że gdyby niebieska osobówka miała ogon to mogłoby wyglądać to po tej stronie duzo gorzej niż na dukaciaku

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten filmik. Zaskakujące są stosunkowo niewielkie uszkodzenia zewnętrzne, (w porównaniu do osobówki).
Być może takie testy sprawią, że w przyszłości producenci zabudów będą je projektowali również pod kątem bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, smok_wawelski napisał:

Daleki jestem i bynajmniej nie chcę być złośliwy ani stwierdzać wyższości puszki nad zestawem ale śmiem twierdzić że gdyby niebieska osobówka miała ogon to wyglądałoby to po tej stronie duzo gorzej niż na dukaciaku

No właśnie nie wyglądałaby dużo gorzej. Przy zderzeniu auta z ogonem cały dyszel się gnie, ale przyczepa nie wbija się w auto. Mieliśmy przecież forumowy przypadek wypadku w Serbii i zdjęcia możesz pooglądać nawet z crashtestu na żywym przykładzie:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.