Skocz do zawartości

Szczecin i okolice weekend najbliższy i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, uprzejmie informuję, że stojaki pod kijaszki kiełbasiane podążają w naszą stronę.

Na najbliższym spotkaniu nastąpi oficjalne wręczenie.

 

W ramach przygotowań do kolejnego wyjazdu - zapodałem nową butlę z propanem.

 

W sobotę kończyć będę podłogówkę - wczoraj przyszła wykładzina (jest z czego robić :-) )

 

A po co termostat ???? Termostat to jest prestiż (niczym posiadanie Golfa III w oczach zazdrośników) - nie ma tu co tłumaczyć :-)

 

Trzymajcie się ciepło

 

aaaa - Daniel nie zapomnij zabrać grubych skarpet na wyjazd - bo może od podłogi ciągnąć :-)

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra Tomek nie sciemniaj. Wszyscy wiedza o co chodzi. Mi zona, kiedy ja popije, pozwala sie polozyc w lozku, ale widocznie nie wszyscy maja tak dobrze.

 

Patryk, a czy wystrczy tego co zostanie do zabezpieczenia calej obwodki okna dachowego? Jezeli tak to super. Ja ci zaplace oczywiscie za tego sikaflexa wlacznie z kosztem przesylki.

Edytowane przez liwiusz333 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wystarczy, chyba że okno ma wymiar połowy dachu :-)

 

Odpowiedź żony Martina: Witam serdecznie, tak oczywiscie mozna przyjechac. Juz teraz na Swieta mamy pierwszych gosci z przyczepami. Z drewnem nie bedzie problemu. Pozdrawiam Paulina Moser 608406338

 

Odpisałem, żeby doprecyzowała odnośnie tego drewna: czy suche paletowane, czy na kupie mokre, czy trzeba łazić i znosić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooooooo właśnie bo na wyspie ciężko będzie się gdzieś z taczką wybrać ...... chyba że knajpę rozbierzemy na drobne (podobno i tak zamknięta). 

Czy ktoś ogarnia jak jest teraz na wyspie z miejscami na ognisko i jakie lte ma tam zasięg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach.

Święta się skończyły i pogoda też :-(

Leje masakrycznie.

 

Między święceniem jaj a peklowaniem szynki udało mi się skończyć ogrzewanie podłogowe - i nawet działa - sauna toto nie jest ale ciepło od podłogi jest - na noce zimniejsze latem powinno wystarczyć - bez bawienia się w włączanie Trumy.

 

Termostat  - co by fachowo wyglądało kabel ukryłem w korytku - nawet kolorystycznie pasuje do budki.

W związku z brakiem on/offa - termostat podłączyłem do kontaktu wtyczką - jak się zdenerwuję do mogę to ustrojstwo odłączyć.

post-15991-0-61550900-1459244138_thumb.jpg

 

Strona sypialniania

post-15991-0-38570100-1459244291_thumb.jpg

 

Strona salonowa

post-15991-0-48209400-1459244401_thumb.jpg

 

Strona salonowa - foto nr 2

post-15991-0-53182800-1459244444_thumb.jpg

 

inż. ds. ogrzewania podłogowego TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Ci Tomku wyszło... Gratki... Ja niestety nie dałem rady z pracami w środku, szefowa zagonila do sprzątania w domu. Ale zdjąłem w sobotę pokrowiec, i paluchem wskazujacym, po uprzednim nabraniu nań sikaflexa, zasmarowalem spekania na ścianie przedniej PCV ( do czasu planowanego remonciku ). Danielu, z przykrością muszę przyznać , że rozpędziłem się w wyciskaniu tuby, kiedyś ostro wyciskałem na siłowni na klatę hehe ( pewnie dlatego tak dobrze poszło wyciskanie tuby ) i wlazłem na dach i wysmarowalem paluchem okna i kominki dookoła. Tuba prawie pusta i nie odstąpię przecie takiej pustej, wycisnę do końca. Ja zamawialem sikaflexa w farby jachtowe pl. Folie grzewczą i wykładzinę planuję w najbliższy weekend machnąć, wykładzinę muszę podocinać w tygodniu i dać do obszycia. Tymczasem koledzy czekamy na piękną pogodę za dwa tygodnie i cisniemy na wyspę :-)


Ps. Po tym wyżej wspomnianym, ostrym wyciskaniu na siłce na klatę, miałem na drugi dzień zakwasy wprost  proporcjonalne do wyciskanych ciężarów. Więc później  wyciskalem już tylko tuby z ptasim mlekiem (ale tylko smietankowe, podobno wyszczuplające ) i figura pozostała wycwiczona tamtego dnia hehe... 

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo uprzejmie informuję, iż dnia wczorajszego otrzymałem stojaki kijaszkowe pięknie pokryte chromem i niklem.

Oryginalnie stojaki powinny być pomalowane na czarno.

Ale jak producent się dowiedział kim jestem :-) - czym prędzej udał się na galwanizację i pokrył nam je chromem :-)

 

Foto kijaszków wraz z miarką

post-15991-0-43757300-1459316526_thumb.jpg

 

Kijaszki mają 80 cm.

post-15991-0-56129700-1459316568_thumb.jpg

 

Maciek coś wspominał, że krótkie - 80 cm kijaszka chłopu powinno wystarczyć :-) (kompleks jakiś czy coś ???? :-) ).

 

Odnośnie sikaflexa dla Daniela:

- farby jachtowowe - mają oddział w Dąbiu (za kempingiem w kierunku centrum) - jak dobrze kojarzę - to te dzielnicę tyle/oile kojarzysz,

- ewentualnie na ul. Gdańskiej za Shelem obok salonu Hyundai - jest sklep o nazwie Kleje specjalistyczne - tam mają różne cuda do uszczelnień - więc może się uda kupić nie becalując za przesyłkę.

W razie czego powołuj się na mnie :-) (nic to nie da ale próbować można)

 

Tyle dobrego !!!!!

Patrzymy na pogodę - póki co drugi weekend kwietnia zapowiada się deszczowy.

Ale jeszcze dużo czasu - jak nam Bóg i partia dopomoże - to uda się pojechać.

 

Czuwaj :-)

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie Wam (Patryk i Tomek) się dowcip wyostrzył .............. ja też chcę przypalić to co Wy :-)

A prognozy pogody na razie nie są jakieś rewelacyjne ale 2 tygodnie to wróżba a nie prognoza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten weekendzik faktycznie ma być ładny, a następny - czyli 8-10 kwietnia - wg dzisiejszej prognozy:

- piątek - możliwe przelotne opady deszczu, temp. 14/5,

- sobota - częściowo słonecznie, temp. 13/3,

- niedziela - chmury i słońce, temp. 13/2.

 

Dane z www.accuweather.com

 

Jak wcześniej Maciek dobrze pisał - póki co to są wróżby.

Konkrety poznamy w przyszłym tygodniu.

 

Pozostaje nam tylko modlić się o pogodę w kościele - lub za pomocą innych pogańskich obrzędów :-) - jak kto lubi !!!!

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obiecuję, że wychlam jednego bronka w ten weekend na poczet ładnej pogody na kolejny weekend... :-)

 

Kurka wodna, nie mam kiedy do budy wejść i wykładzinę podocinać i dać do obszycia... najwyżej rzucę nieobszytą na ten wypad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.