Skocz do zawartości

Szczecin i okolice weekend najbliższy i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

A może w ten sposób - zamiast nalepek z przyczepką oznaczymy swoje samochody ???

Trzeba być oryginalnym i podążać za marzeniami !!!

Temat poruszę przy ognisku :-)

post-15991-0-60870600-1458296144_thumb.jpg

 

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Weekend minął niestety - u mnie pracowicie - choć wiem z pewnych źródeł, że co nie którzy mieli totalny relaks - ognisko, kiełbaski itp. - ale tak to już jest, że żeby jeden mógł odpoczywać - to drugi musi pracować (równowaga musi być).

 

W związku z tym, iż na Polibudzie byłem wyjątkowo dobry z elektromechaniki  - w indeksie mam taki wpis - 2/2/2/3 (do czterech razy sztuka)  :-) - tak się polubiłem z wykładowcą, że został moim promotorem :-)

 

Efekt moich wypocin

Izolacja - folia aluminiowa, pianka PE, folia aluminiowa - całość sprasowana jakieś 5 mm

Mocowanie - taśma aluminiowa

post-15991-0-52259200-1458544007_thumb.jpg

 

Rozłożenie folii grzewczej - (4/0,5 m) - 80 W/m kw - czyli całość 160 W

post-15991-0-50924700-1458544121_thumb.jpg

 

Folia paroizolacyjna

post-15991-0-99631600-1458544349_thumb.jpg

 

Poprzeciągałem jeszcze przewody do puszki - zamocowałem termostat.

 

Pozostaje mi podłączyć to ustrojstwo i położyć wykładzinę (którą dziś powinienem odebrać).

 

inż. elektryk TOM

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiełbaski rozmrożone i trza było zjeść. A najlepiej smakują z ogniska :-)

 

 

Tomek a gdzie kupiłeś folie i za ile? Może w sobotę po poświęceniu jajek też bym sobie machnął grzałki na podłodze :-)

 

A wykładzinę gdzie zamawiałeś z obszyciem? W Castoramie czy w Komforcie i jakie koszty?

 

 

Tyle, że ja trochę się boję wykładziny... że zaraz będzie czarna ( chyba, że położyłbym czarną hehe ). Ew. w razie niepogody na rybach, zawsze można jakiś worek albo folię malarską rozłożyć na podłodze...

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy zakupione w:

- folia grzewcza 307 zł z termostatem i przesyłką

http://allegro.pl/jollytherm-folia-grzejna-grzewcza-2-25m2-180w-reg-i5857752978.html

- izolacja + taśma aluminiowa - 55 zł

http://ekotaniej.pl/izolacja-alufox-pianka-dwie-warstwy-aluminium?gclid=Cj0KEQiA6vS2BRDH8dq06YDHz_IBEiQAzNdBmamvH0zzF4hYEVCDrDzU7jdoZcr2_vPoBntqdyi7bS8aAhPs8P8HAQ

- folia paroizolacyjna (niebieska) w Castoramie - 5 zł,

- wykładzina z obszyciem - 67 zł

http://allegro.pl/show_item.php?item=6026605928

- przewód zasilający z końcówką - Castorama  - 10 zł.

 

I to by było na tyle.

Pozdrawiam

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że pozazdrościwszy kolegom ciepłych stóp w budzie, dokonałem zakupu stosownej folii grzewczej i mat izolacyjnych. Wykładzinę zapewne kupię w Casto, wytnę na całą budę jeden kawałek i dam do obszycia. Ze ścinków zrobię dywaniki na sandały.

 

Podsumowując, zimnym stopom w budzie mówimy nie.

 

Jeszcze Daniel został z zimnymi stopami hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie  - Daniel - co ty na to ????

Chcesz być tym ostatnim ????

 

Patryk - jak by ci więcej wykładziny zostało - to sandały noszę 41 (najbardziej lubię róż :-) )

 

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Chciałbym zwrócić uwagę szanownych kolegów szyderców, że ja nie mam już, i tak raczej pozostanie, małych brzdąców na stanie. A póki co to taniej mi wyjdzie małżonce zmarznięte stopy wymasować i podać grzańca.

Tomek, a po co ta folia paroizolacyjna na matę? Że ona tak mocno grzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel preferuje - zimy chów :-)

W instrukcji montażu folii grzewczej jest podane montaż folii paroizolacyjnej przed położeniem wykładziny, więc tak uczyniłem.

 

 Folię paroizolacyjną stosuje się jako warstwę izolacji paroszczelnej  (bariera paroprzepuszczalności), jako warstwę przeciwwilgociową pod podłogi - tak po iżyniersku bardziej :-)

 

Pożegnam się mając na uwadze wykonywane czynności - trzymajcie się ciepło :-)

 

aaaaaaaa - Daniel żebyś później swojej żony nie szukał po naszych przyczepach grzejącej nóżki Hihihihih :-)

 

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten biały, mała tubka kosztuje tyle co przesyłka... :-(

 

Doszła dzisiaj  folia grzewcza i akcesoria, izolatory... Wykonałem testy, szału nie ma, ciepłe stopy są, ale przy tych mocach pobieranych należało się tego spodziewać, że sauny w budzie nie będzie hehe... folia grzewcza w stosunku do mat grzewczych, które mają 3 x większą moc niestety oczywiście przegrywa... 

 

Ale przy włączonej macie, grzejąc równocześnie wodę na herbatę, nie będę wywalał bezpieczników na polu kempingowym, jak to w zwyczaju mają pewne osobniki hehe,  a papcie będą ciepłe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w ten sposób - zamiast nalepek z przyczepką oznaczymy swoje samochody ???

Trzeba być oryginalnym i podążać za marzeniami !!!

Temat poruszę przy ognisku :-)

attachicon.gifIMG_20160318_083019.jpg

 

TOM

koniecznie przy ognisku bo kompletnie nie chwytam "ocokaman" 

Już w naszym prywatnym wątku pytałem, ale ponawiam tutaj: po jaką cholerę te termostaty ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykładzina nie będzie za grubym materiałem i będzie musiało mocniej grzać ? Mam ogrzewanie podłogowe w domu i mam wszędzie płytki żeby lepiej przewodziło ciepło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane już z wykładziną i kocami, folia daje radę... nie jako główne źródło ciepła... ogrzewanie podłogowe w domu a dla komfortu pomocnicze w budzie ( coby w stopy ciepło było ) to dwie różne kwestie...

 

A termostaty? Zapewne są zbędne ale kto bogatym zabroni? hehehe

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.