Skocz do zawartości

karawaning zimą - ma to sens?


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Zulos napisał(a):

No pięknie, ale sam mam białego psa - przy czym mój jest całkowicie biały, bez żadnych łat - i na tym zdjęciu widać tego minus:D

Hi hi . No nasza na szczęście ma kilka łat. Ale wiele razy nawet w zaśnieżonym szczerym polu jej nie widzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 12.01.2023 o 22:19, TomekKnaus napisał(a):

W związku z szemraną atmosferą niniejszego wątku, czuć w niej jesienną pluchę, proponuję wątek zamknąć do czasu powrotu mrozów ....... taką mam koncepcję !!! ?

TOM

Dziś w drodze powrotnej z kilku dni pobytu na Campingu Olimp , poczuliśmy naprawdę co to znaczy wracać z przyczepą w warunkach pełnej zimy. 

O 14:15 wyruszyliśmy do domu Mikołowie. O 15:25 staliśmy w korku przy Bacówce na Polanie Biały Potok (roboty drogowe-_-).W Jabłonce byliśmy o 16 :35.Droga do Jabłonki totalnie biała. A do parkingu przy dolinie Kościeliska sam lód

Od Jabłonki już lepiej na drodze błoto pośniegowe. 

Na miejscu w domu byliśmy po 5.20h(200km).Cali i szczęśliwi :D

 

 

20230119_145836.jpg

20230119_152411.jpg

20230119_163656.jpg

20230119_193736.jpg

20230119_152404.jpg

20230119_141420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 22:07, AdrianK napisał(a):

Dziś w drodze powrotnej z kilku dni pobytu na Campingu Olimp , poczuliśmy naprawdę co to znaczy wracać z przyczepą w warunkach pełnej zimy. 

O 14:15 wyruszyliśmy do domu Mikołowie. O 15:25 staliśmy w korku przy Bacówce na Polanie Biały Potok (roboty drogowe-_-).W Jabłonce byliśmy o 16 :35.Droga do Jabłonki totalnie biała. A do parkingu przy dolinie Kościeliska sam lód

Od Jabłonki już lepiej na drodze błoto pośniegowe. 

Na miejscu w domu byliśmy po 5.20h(200km).Cali i szczęśliwi :D

 

 

20230119_145836.jpg

20230119_152411.jpg

20230119_163656.jpg

20230119_193736.jpg

20230119_152404.jpg

20230119_141420.jpg

OOOOOO widzę znowu Olimp, Fajna droga, lubię takie. Adrian uzupełnij profil bo żeby nie zdjęcia to bym nie poznał że to ty.

Ps, co z morzem jedziecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakładałem łańcuchy. Szybki opad 30cm śniegu i w górach osobówki niektóre nie dawały rady.  Ja akurat bym to wzniesienie pokonał, ale zablokowali mnie 50m od szczytu. Nie było szans ruszyć. Rozjeżdżone, ubite szklanka na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał(a):

Ja wczoraj zakładałem łańcuchy. Szybki opad 30cm śniegu i w górach osobówki niektóre nie dawały rady.  Ja akurat bym to wzniesienie pokonał, ale zablokowali mnie 50m od szczytu. Nie było szans ruszyć. Rozjeżdżone, ubite szklanka na drodze.

Dokładnie tak jak piszesz. Na tym rozjeżdzonym i mokrym śniegu zaraz robiła się szklanka. My jadąc Ul. Kościeliską w kierunku Chochołowa staliśmy wiele razy i  czekaliśmy aż inni z wielkim trudem ruszą pod górę. Ale bardziej martwiłem się kierowcami zjeżdżającymi w dół po tym lodowisku :huh:.Było naprawdę ślisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maarec napisał(a):

Ja wczoraj zakładałem łańcuchy. Szybki opad 30cm śniegu i w górach osobówki niektóre nie dawały rady.  Ja akurat bym to wzniesienie pokonał, ale zablokowali mnie 50m od szczytu. Nie było szans ruszyć. Rozjeżdżone, ubite szklanka na drodze.

Panowie a jakie używacie łańcuchy bo właśnie stoję przed dylematem zakupu do mojego Grand Picasso r18/45/225.

Słyszałem że dobrze sprawiają się łańcuchy śniegowe tekstylne -przy samym holowniku pewnie ok, ale  przyczepą  DMC 1500 to już może być problem.

Jako praktycy proszę podpowiedzcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Robert77 napisał(a):

Wygląda to solidnie. Tylko zastanawiam się czy w osobówce nie porysuje mi to felg. 

@Robert77
 

Tak jak Ci pisali na grupie cytryny, każde najzwyklejsze. Ja raz musiałem się posiłkować łańcuchami z budą, jakoś jechało ?  chociaż pod jedną górę w stronę spindlerowego młynu, tam gdzie nie wjechałem bez łańcuchów, z nimi też nie. Jedynie udało mi się stamtąd na nich wyjechać z powrotem, a wtedy miałem jeszcze budę 1300dmc.  do tych tekstylnych co pisali jakoś nie miałbym zaufania, ale to tak na oko bo nie używałem

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał(a):

@Robert77
 

Tak jak Ci pisali na grupie cytryny, każde najzwyklejsze. Ja raz musiałem się posiłkować łańcuchami z budą, jakoś jechało ? do tych tekstylnych co pisali jakoś nie miałbym zaufania, ale to tak na oko bo nie używałem

Dzięki Jacku, jak również cytryniarz liczyłem się odezwiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.