Skocz do zawartości

Ku przestrodze


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i się stało...

 

We wczorajszych Wiadomościach podano, że 10 Wojewódzkich Komend Policji założyło tzw. "wrzutnie elektroniczne" na filmiki od czujnego społeczeństwa na których zarejestrowano wykroczenia drogowe.

 

Więc z upływem czasu donos spisany ręcznie na kartce papieru przybrał formę godną XXI wieku.

 

Czuwaj!

Commander, podaj mi na PW numer rejestracyjny, jeśli będziesz poszkodowanym, nie wrzucę zdarzenia. Nie chcę, abyś mnie posądził o bycie Ormowcem.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będzie z tego jakaś kasa cwaniak.gifcwaniak.gif  cwaniak.gif

Powinna być - tak miałem w pierwotnym zamyśle, by % z nałożonego mandatu wracało do dostawcy materiału lub jeśli ma mandat nie zapłacony to na ten poczet. Prosty, prostszy niż Zusowski program informatyczny by to ogarnął.

Ależ by to społeczeństwo motywowało - za złotówkę każdy zrobi wszystko a tymczasem zamieszcza się filmiki na YT, zbiera bezsensowne "fajne nie fajne" i g**** z tego ma.

Legalny system wdrożyć i więcej siana wpadnie niż z autostrad a do tego porządek na ulicach by się polepszał - bynajmniej w kierunku takim jaki stanowi Kodeks Drogowy bo każdy Kierowca, każdy Debil, każdy "miszczu" by czuł bratnią duszę za sobą.

Lepsze to od fotoradarów bo co z tego że koleś zwalnia przed, mija pstrykacza grzecznie i zaraz but...

Co nam zależy? I tak już jesteśmy permanentnie inwigilowani :)

Patrzcie jaki piękny interes dla Państwa by był....

Ja za pomysł nic nie chcę - zrzekam się prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się stało...

 

We wczorajszych Wiadomościach podano, że 10 Wojewódzkich Komend Policji założyło tzw. "wrzutnie elektroniczne" na filmiki od czujnego społeczeństwa na których zarejestrowano wykroczenia drogowe.

 

Więc z upływem czasu donos spisany ręcznie na kartce papieru przybrał formę godną XXI wieku.

 

Czuwaj!

 

Niesamowite. :hmm:  Jeżeli to prawda ? co piszesz to Pan Bartoszewski miał rację, że bardziej się bał Polaków jak Niemców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmut sprawdz na stronach KWP czy są wrzutnie :].

 

Chłopaki... jestem jak najbardziej za przestrzeganiem przepisów ale to mi już na starcie śmierdzi polowaniem, samosądem, złośliwością i maksymalnym wypaczeniem całej akcji. Czy mało jest instytucji które są za to odpowiedzialne i leją na to. Przykład pierwszy z brzegu... rajd na Monciaku.

Dzisiaj koło mnie kobieta zawracała na sygnalizatorze tylko do skrętu w lewo, blokując trochę kolejkę i wcinając się tym który mieli wtedy prawoskręt. Obok stała drogówka i miała w ... gdzieś. To co ja mam to nagrywać, wysyłać a oni przeklepia gotowiznę na blankiet, wyślą i wykażą to we własnej statystyce jako wzrost.

 To może zresykować patrole i posadzić wszystkich przy kompach z filmikami...

 

Zo może kolejnym krokiem będzie rozdanie alkomatów które wzajemnie będziemy sobie podtykać pod nos.

 

Dla mnie... żenua.


Acha info z dzisiejszego netu...

 

W Austrii Policja wystawia najwięcej mandatów w Europie, tj. 600 blankietów na 1000 obywateli rocznie. Da się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem daleki od stawiania jakichkolwiek tez ale powoli zaczyna to stawać się kompletnym "kretyństwem". Rozumiem, że jak zaczniemy nagrywać wszystkie wykroczenia "kundli" (czytaj policji) to Pan Komendant będzie tą samą miarą wypełniał swoje obowiązki? To teraz kto następny? ZUS, Skarbowy, Urzędy Gminy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ja widzę, jak Policja będzie ścigała każdego, kto przejedzie na głębokiej pomarańczy :) Sprawa dotyczy przypadków, kiedy sprawa jest absolutnie ewidentna, np. gwiazda wyprzedza na podwójnej linii ciągłej, przez skrzyżowanie, a następnie na przejściu dla pieszych (szkoła). Ciekawy jestem ilu z Was święcie oburzonych państwem policyjnych i permanentną inwigilacją będzie dalej trwało w swoim przekonaniu, jeśli ta sytuacja będzie dotyczyła Waszego dziecka wracającego ze szkoły? Nie zgłaszajcie, nie dajcie się systemowi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie, że więcej jest normalnych forumowiczów niż kamerzystów - nieudaczników, których nikt nie słucha, nie szanuje i w ten sposób próbują zwrócić na siebie uwagę "będąc reżyserami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaj proporcjum mocium Panie. ( nie wiem czy pisownia poprawna) lub jak mówi znajomy policjant : "żyj i dajżyć innym". Na drogach popełnia się codziennie miliony wykroczeń i tysiące przestępstw. Nikły procent lub promil podlega wykryciu i obróbce , nie powoduje to jakiejś hekatomby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i słowo ciałem się stało będą oszczednosci na policji a moze i straz miejską z foto zlikwidują po prostu sami się wykonczymy a nam  będzie się zyło lepiej i dostatniej.Moda ta to ze wschodu przyszła i jak to się ma do restrykcji na tamten rejon,kto mieczem wojuje od miecza ginie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi do samosądów na drogach,potem co samosądy na ulicy,niech jeden zfilmuje jakiegoś gagatka,tan zobaczy kamere spisze blachy,potem jak dostanie mandat obejży filmik,bo ma prawo wiedzieć za co go posądzono,nawącha się jakiegoś cholerstwa,i reszty nie trzeba tłumaczyć,pamientajcie ludzie robią się coraz mniej wyrozumiali.

Dla mnie chory pomysł dawać jeden,na drugiego,a policja gotowce sciągać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos od siebie, jak wracam z DE do Polski to czuje sie jak ostatni debil co to wszystkim przeszkadza na drodze bo jedzie limit +10km/h ale z drugiej strony w DE nie stawia sie ograniczeń do 40 wszędzie i bezmyślnie. W moim mieście w miejscu gdzie była 70 gość w BMW rozbił sie przy 140 , nie postawiono tam radaru tylko znak 50 i radar.... Po co? A wrzutnie..... Nie dla drobnych wykroczeń ale na debili......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę wrażenie że przeciwnicy "dostarczania materiałów do obróbki" nie zauważają lub nie rozumieją problemu złych nawyków/niebezpiecznych zachowań na drogach. Nie dostrzeganie ich/ignorowanie = nieświadomość a przez to stwarzanie zagrożenia własną osobą.

Pewno mają tą świadomość co zrozumiałe jest że będą temu przeciwni.

Słusznie jednak zauważono że drobiazgami komórka obsługująca materiały zajmować się nie będzie, chyba że przekazywać będzie te okruchy zasępiałej SM - i też dobrze bo gówniarzerię trzeba nauczyć dyscypliny a nie obsługi telefonu w czasie jazdy.

Materiały gdzie ewidentnie i z premedytacją jadąc ma się wszystkich w d... musi być na kierowcach do skutku piętnowane.

Bardzo dużo jeżdżę po Niemczech, widzę różnice i to ogromne. Helmuty też dzwonią po Policje jak coś nie halo, anonimowo -  ale to jest powszechnie rozumiane jako obywatelski obowiązek zmuszenia do przestrzegania prawa w celu uniknięcia zagrożenia lub jego skutków.

Wolę społeczeństwo odpowiedzialne, kapusiowaniem ratujące komuś życie, niż udawackie że fajnie jest i ogromny drogowy problem użytkowników zamiatać pod dywan...

Tylko czekać aż go trafi, a trafi na pewno bo nie rozumie - wtedy zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.