Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem,

 

z przyczepa, rowerami na dachu i tempomatem 100 km/h (wedlug GPS ) spala okolo 13 litrow ON.

Bez przyczepy, rowerow na dachu i tempomatem 100 km/h (wedlug GPS) spalilby okolo 6 litrow ON.

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytalem wszystkich raportow... ale wyglad na to ze srednia oscyluje wokolo 10ltr z przyczepa... Pozazdroscic.

Mi przy 95km/h z okazjonalnym przyspieszeniem do 110 (przy okazji wyprzedzania Tir-ow i innych podobnych) srednio wyszlo 15,7, Fakt faktem ze troszke wialo i zapewne to wplynelo na spalanie. Bez przyczepy na trasie "autostradowej" czyli srednio na tempomacie 150km/h pali 11,2. Przynajmniej jedno sie zgadza - ze z przyczepa pali ok 1/3 wiecej niz bez niej. Kiedys zobacze jak wyglada to z drugim samochodem - silnik mniejszy ale moc i moment wieksze... No i pali na autostradzie troszke mniej ok 10,5

Nawiasem mowiac, wszystkie moje samochody palily wiecej niz srednie "internetowe", moze dlatego ze niewielkie roczne przebiegi robie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytalem wszystkich raportow... ale wyglad na to ze srednia oscyluje wokolo 10ltr z przyczepa... Pozazdroscic.

Mi przy 95km/h z okazjonalnym przyspieszeniem do 110 (przy okazji wyprzedzania Tir-ow i innych podobnych) srednio wyszlo 15,7, Fakt faktem ze troszke wialo i zapewne to wplynelo na spalanie. Bez przyczepy na trasie "autostradowej" czyli srednio na tempomacie 150km/h pali 11,2. Przynajmniej jedno sie zgadza - ze z przyczepa pali ok 1/3 wiecej niz bez niej. Kiedys zobacze jak wyglada to z drugim samochodem - silnik mniejszy ale moc i moment wieksze... No i pali na autostradzie troszke mniej ok 10,5

Nawiasem mowiac, wszystkie moje samochody palily wiecej niz srednie "internetowe", moze dlatego ze niewielkie roczne przebiegi robie ;-)

Cenne informacje tylko jakbyś napisał jeszcze o jakie auto chodzi :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne informacje tylko jakbyś napisał jeszcze o jakie auto chodzi :hmm:

Juz sie poprawiam:

Holownik: Mercedes Viano 3,0 Cdi 204km i 440 kN DMc = ~3000kg

Przyczepa: Weinsberg 740 DMC 1900kg

Caly zestaw ok 4200kg, prawie 15m dlugosci...

Mi przy 95km/h z okazjonalnym przyspieszeniem do 110 (przy okazji wyprzedzania Tir-ow i innych podobnych) srednio wyszlo 15,7, Fakt faktem ze troszke wialo i zapewne to wplynelo na spalanie. Bez przyczepy na trasie "autostradowej" czyli srednio na tempomacie 150km/h pali 11,2. Przynajmniej jedno sie zgadza - ze z przyczepa pali ok 1/3 wiecej niz bez niej. Kiedys zobacze jak wyglada to z drugim samochodem - silnik mniejszy ale moc i moment wieksze... No i pali na autostradzie troszke mniej ok 10,5

Nawiasem mowiac, wszystkie moje samochody palily wiecej niz srednie "internetowe", moze dlatego ze niewielkie roczne przebiegi robie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie na zlot majowkowy w Goluchowie:

- trasa S8, z Lodz do zjazdu na DK12 w kier. Kalisz na wlaczonym tempomacie w okolicy 85km/h

+

- DK12 od zjazdu z S8 do Goluchowa oraz powrot ta sama droga

Spalanie wyszlo 14,25l LPG na 100km. Dane z tankowan pod korek i przejechanego dystansu.

 

Gdybym jechal bez budki oczywiscie z tymi predkosciami (bo to jest istotne) to yszedl by cos okolo 7-8L/100km sadzac po spalaniu solo ale z wyzszymi predkosciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem już na wikendzie BC i pierwszy test zestawu Espace+ABI. Espace 2.0DCi 150km , ABI 935kg DMC. Jazda 2 x 66km, blisko i spokojnie, zgodnie z przepisami, lekko plus. 90km/h nie przekraczałem. Sporo miejscowości i 5x km/h na liczniku. Na dachu jedna deska windsurfingowa, a cały bagaż jeszcze nie wakacyjny. Powiedzmy 1/2. Spalanie w obie strony wyszło równo, po 9.5l/100km. Myslę że to wynik zadawalajacy.

Sam Espace pali na trasie 6,4l/100km a po miescie 8,5l/100km.

Jednak muszę dobrze sprawdzić hamulce w cepce, bo coś chyba trochę za bardzo trą, Tarcze dość ciepłe. Trudno mi powiedzieć czy to od jazdy czy od hamowania. Muszę zaglądnąć do nich.

A tak jazda nie porównywalna odnośnie komfortu i dynamiki niż z poćciwą Astrą. Owszem spalała do 8l/100m przy pełnym obciążeniu zestawu na trasie 2 x 700km ale to inna jazda.

W mojej ocenie dołożenie ok. 2 x 50zł na trasie 2 x 700km za lepszy komfort i jazdy i dynamiki i wogóle, to warto było zmienić holownik.

Nawet nasza bokserka Juna ma teraz komfortowy przedział za nami. Dwa fotele wyścielone i jeden cofniety i obrócony do tyłu aby mogła wskoczyć do samochodu. Dość wysoko siedzenia. Jak ją chciałem zawieźć do weterynarza to nie mogłem ją wsadzić do Astry. A do Espace od razu wskoczyła. Nawet piesek wie co dobre.

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Niedawno bylismy w Miedzyzdrojach zestawem Lancia Phedra 2,0 HDi 136 KM + Sterckeman 390CP DMC 900kg .

Spalanie na dystancie 850km z okolic Venlo/NL do Miedzyzdrojow/PL wyszlo 11,5-12,0 litrow gdzie bez przyczepy to auto pali ok. 7-8 litrow diesla.

Czy przyczyna wiekszego spalania mogl byc kufer na dachu Lancii lub to ze zona zabrala do przyczepki pol domu ;)

post-12835-0-47282700-1437040044_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy przyczyna wiekszego spalania mogl byc kufer na dachu Lancii lub to ze zona zabrala do przyczepki pol domu ;)

 

Wszystko ma wpływ na spalanie. Kondycja silnika, gabaryt auta, waga zestawu a przede wszystkim tempo podróży. Jak jechałeś ok. 90-100 to bym nie był zdziwiony-norma. Dla porównania moja renówka 2,0 dci 150km z przyczepą 1050kg pali 9,5l/100.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno bylismy w Miedzyzdrojach zestawem Lancia Phedra 2,0 HDi 136 KM + Sterckeman 390CP DMC 900kg .

Spalanie na dystancie 850km z okolic Venlo/NL do Miedzyzdrojow/PL wyszlo 11,5-12,0 litrow gdzie bez przyczepy to auto pali ok. 7-8 litrow diesla.

Czy przyczyna wiekszego spalania mogl byc kufer na dachu Lancii lub to ze zona zabrala do przyczepki pol domu ;)

Włoskie diesle ponoć konsumują odrobinę więcej od motorów francuskich czy niemieckich.

Box na dachu zapewne też miał swoj proporcjonalny udział w tym spalaniu.

 

Podana wartość zużycia na mój gust wydaje się dość wysoka.

 

Mogę to porównać do przedostatniego holownika - Renault Laguny II 2,2 dCi z ASB, która z moja przyczepką (DMC 1400kg) spalała na polskich drogach (dużo szarpaniny: hamowanie, przyspieszanie, wyprzedzanie, itp.) 9,0-9,5 litra ropki na 100 km. Na drogach szybkiego ruchu, jadąc równym tempem (ok. 85-90 km/h) autko to z przyczepką spalało ok. 05-1,0 l. mniej.

A wiadomo, że autka z automatem spalają więcej (1,0-1,5 l. ) aniżeli manuale.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2,5d 164KM buda 1000kg+ MW i spalanie ok.8.5L/100km ( tak wskazuje komp ) przy spokojnej jeżdzie ok.80km/h, więc chyba Twój zestaw sporo pali. Z budą są duże opory powietrza więc 10-20km/h więcej i spalanie sporo wzrasta.

 

edit:

w przypadku trumny na dachu z budką na haku wydaje mi się, że nie ma większego znaczenia i raczej pomaga taki box ? :hmm:

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.