Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście spalanie różni się duużo od tego które podaje komp oraz przy różnych dystrybutorach.

Jadąc 1 maja na majówkę autko spaliło mi... ciut poniżej 10l/100km LPG... a komp pokazywał około 12. Natomiast w drodze powrotnej - trasa ta sama - spalanie wyszło wg. tankowania - 13l/100km a wg komputera 11l/100km. Dodam tylko, że prędkości w obu kierunkach były podobne - no może w drodze powrotnej czasami przekroczyłem 90km/h ale to raczej z górki. Poza tym jazda odbywała się w 90% na 5 biegu - trasa raczej płaska. Pozostałe 10% to były miasteczka gdzie trzeba zwolnić do 50km/h więc bieg 3 lub 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wyjazd z nową przyczepą i spalanie 5,9 l ON. Chyba jeszcze za ostrożnie jeżdżę ;) Zdziwiony jestem, że przejście z DMC 900 na DMC 1100 obniżyło spalanie ;)

Jeżeli nie jeździsz bardzo dynamicznie i na trasie nie ma dużych podjazdów to na zmniejszenie spalania znaczący wpływ może mieć lepsza aerodynamika cięższej przyczepy - kąt natarcia przedniej ściany, większa długość samej przyczepy i lepsze "spasowanie" aerodynamiczne brył holownika i przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia Ceed 1.6 CRDI 115KM, 255Nm (skrzynia 6, ale jazda raczej na 4, czasem 5) :

 

solo: Lublin - Warszawa (wawer) 4.9-5

 

z przyczepa mw ~920kg:

Warszawa - Lublin 7.9-8

 

Jazda zgodnie z ograniczeniami predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia Ceed 1.6 CRDI 115KM, 255Nm (skrzynia 6, ale jazda raczej na 4, czasem 5) :

 

solo: Lublin - Warszawa (wawer) 4.9-5

 

z przyczepa mw ~920kg:

Warszawa - Lublin 7.9-8

 

Jazda zgodnie z ograniczeniami predkosci.

Mi tak spalał przy 100-110 km na h. W tym roku jeszcze nie miałem okazji jechać dłużej drogami szybkiego ruchu poniżej 80km/h jest sporo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak spalał przy 100-110 km na h. W tym roku jeszcze nie miałem okazji jechać dłużej drogami szybkiego ruchu poniżej 80km/h jest sporo mniej.

ale Lublin-Wawa to raczej nie jest droga szybkiego ruchu - a to rondo w kołbieli, a to koleiny, itp

w aucie mam kola 16 (205/55 szerokosci) a do dodatkowe 0,5l w stosunku do zimowych 15 (195/65)

 

w czerwcu przetestuje Lublin-Grado (lub Caorle) to bede mial porownanie ile więcej wypije (do tej pory z klima bez budy, 2 osoby, 2 rowery na dachu, graty w bagazniku po sufit, na tylnych siedzeniach do szyb ~ 5.5-6.5L).

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh jakie to polskie :]

Nie ma autostrad - źle, sa autostrady to tez źle :] Nie dogodzisz :ee:

Maciek nikt się nie skarży ja jeżdżę autostradami ! Uwielbiam autostrady :) coś nieopatrznie odczytałeś ! Trochę za szybko nimi jeżdżę ale jest ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wyjazd z nową przyczepą i spalanie 5,9 l ON. Chyba jeszcze za ostrożnie jeżdżę ;) Zdziwiony jestem, że przejście z DMC 900 na DMC 1100 obniżyło spalanie ;)

 

To widze że w rankingu najlepszych holowników zaraz po Fordzie Focusie będzie Hyundai i30 :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze że w rankingu najlepszych holowników zaraz po Fordzie Focusie będzie Hyundai i30 :brawo:

Spokojnie będę miał do zrobienie 1000 km to wrócę do 8l :) ale widzę, że zmiana przyczepy nie miała wpływu na wzrost spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne macie te wyniki :)

 

ja na majówkę zmieniłem chwilowo holownik, tym razem pojechałem fordem s-maxem z silnikiem 2.0 tdci 163KM. Realna masa zestawu to ok 3800kg. Spalanie praktycznie identyczne jak w moim c-maxie z silnikiem 30km słabszym i autem lżejszym o dobre 200kg. Spalanie wyszło 11,2 z komputera i 10,7 z dystrybutora. Większość trasy (razem ok 800km) to Polskie i Czeskie krajówki i drogi lokalne. W Czechach bardzo dużo podjazdów po serpentynach gdzie nie byłem zawalidrogą tylko dynamicznie się wspinałem). Wynik taki sobie. Myślę że po autostradach przy płynnej jeździe ok 95-105kmh wyjdzie mi podobnie - czyli do 11 litrów.

 

szerokości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czerwcu przetestuje Lublin-Grado (lub Caorle) to bede mial porownanie ile więcej wypije (do tej pory z klima bez budy, 2 osoby, 2 rowery na dachu, graty w bagazniku po sufit, na tylnych siedzeniach do szyb ~ 5.5-6.5L).

Ja też mam takie spalanie......... na 50km :]   :]   :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając ten temat od samego początku, stwierdzam, że autka spalają coraz mniej. Albo jest podobnie tak jak u mojego znajomego - który po zakupie twierdził że ma super auto i pali mu w trasie 5 litów ON /100km... a jak sprzedawał to autko w trasie spalało mu 8-9 l ON w trasie - taka wersja była dla żony aby udowodnić potrzeba nowego auta... a dla kupca mówił ze pali 5  :) Faktycznie spalanie było ciągle takie samo i wynosiło 7 litrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po Majowce, C4 Grand + LMC, 6 osob na pokladzie i raczej i auto i cepka mialy przekroczone DMC ;)

 

Boguszow > Miłosław - duzy ruch, odcinki Strzegom-Kostomłoty i Wroclaw-Trzebnica przykorkowane - spalanie 9,9 L  254km w 4g40m godziny jazdy (nie liczac postoju)

 

Miłowsław > Sława - raczej pusto na drodze - spalanie 8,6 L, 126km  w 1g50m (nie liczac postoju)

 

Sława > Boguszów - raczej pusto na drodze - spalanie 11,6 L, 168km  w 2g10m, trasa bardzo szybka ze wzgledu na pospiech do pracy na popoludniowke, momentami pod 130km/h, z oscylowaniem kolo 105-110 

 

Dane z komputera, po zatankowaniu na dystrybutorze do pelna: komputer pokazywal zuzycie 54,6 litra a weszlo 55,2 litra.

 

Kolejne wyjazdy wplanuje tylko w nocy a nie w poludnie wiec pewnie bedzie lepiej - w czerwcu czechy i wegly wiec zobaczymy jak bedzie na wiekszych dystansach.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.