Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

zapodaj jakąś fotkę tego koła zapasowego, bo jakoś dziwnie mi to wygląda.

...zgodnie z umową, jeszcze dziś  fotki są, proszę bardzo. Czy wystarczająca ilość?

Czy mogę tym kołem jeżdzić do 80 km/godz czy szybciej też. Przecież nie zawsze będę jeżdził z budką.

post-15667-0-51024900-1389638820_thumb.jpg

post-15667-0-00568500-1389638970_thumb.jpg

post-15667-0-22540200-1389639017_thumb.jpg

post-15667-0-43907700-1389639054_thumb.jpg

post-15667-0-28790000-1389639097_thumb.jpg

post-15667-0-52565200-1389639136_thumb.jpg

post-15667-0-98120200-1389639157_thumb.jpg

post-15667-0-24620900-1389639186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

na moje oko to na 99% jest to zwykła stalówka nie dojazdówka, opona na niej ładnie leży i spokojnie możesz jeździć.

 

P.S Janwil dzisiaj byłem w tym Aso (tak jak pisałem wcześniej) ale wszystkie kumate osoby były zajęte i nie było jak pogadać o focusach i ich papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to na 99% jest to zwykła stalówka nie dojazdówka, opona na niej ładnie leży i spokojnie możesz jeździć.

 

P.S Janwil dzisiaj byłem w tym Aso (tak jak pisałem wcześniej) ale wszystkie kumate osoby były zajęte i nie było jak pogadać o focusach i ich papierach.

Maarec, ale wyszło ,, spokojne możesz jeżdzić" czyli do do 80 km/godz z budką i bez?

A tak poważnie żółta naklejka na feldze z 80 km/godz jest jak BYK!

Ale FF Mk2  2,0 TDCi Ghia  widziałeś? Choć to wersja Ghia dobrze że go nie wybrałem?

Dziękuję.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec, ale wyszło ,, spokojne możesz jeżdzić" czyli do do 80 km/godz z budką i bez?

A tak poważnie żółta naklejka na feldze z 80 km/godz jest jak BYK!

Ale FF Mk2  2,0 TDCi Ghia  widziałeś? Choć to wersja Ghia dobrze że go nie wybrałem?

Dziękuję.

 

nie wiem o co chodzi z tą naklejką, może ktoś się wypowie, ale dla mnie to jakaś "zmyła". Forda FF Ghia nie widziałem bo oddając auto na przegląd nie było z kim gadać, a na placu go nie widziałem.. natomiast odbierając auto o 19:58 nie miałem czasu więcej niż 120s :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kręcisz!

Jak dla mnie to nie jest żadna dojazdówka. Masz pełnowymiarowe koło zapasowe. Czy jest oryginalne to nie wiem - nie koniecznie. Ale nie ma to żadnego znaczenia. Jest ok. Jeśli tylko opona nie ma 100 lat (tylko np. 5) to zerwij tę naklejkę, bo nie jest od tej felgi i się nie przejmuj. Poza tym użyjesz raz na kilka lat przez pół dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zgodnie z umową, jeszcze dziś  fotki są, proszę bardzo. Czy wystarczająca ilość?

Czy mogę tym kołem jeżdzić do 80 km/godz czy szybciej też. Przecież nie zawsze będę jeżdził z budką.

@Janwil napisał:

Czy mogę tym kołem jeżdzić do 80 km/godz czy szybciej też.  < jeżeli masz na swojej oponie V to 3 x 80 = 240km/h

 

Oznaczenia opon < kliknij na 91V  ( na obu stronach opony )

 

V = indeks prędkości < znajdziesz odpowiedż = dopuszczalna prędkość w km/h

 

Pozdrawiam,

PS

 

Ale kręcisz!

Jak dla mnie to nie jest żadna dojazdówka. Masz pełnowymiarowe koło zapasowe.

Oglądałem zdjęcia potwierdzam to co napisał kolega [ inhalt ]

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zapas jest taki sam, ale bez naklejki. Komuś się nakleiło z niewiadomych przyczyn ;) Z pewnością jest to pełnowartościowe normalne koło, z którym można bezpiecznie śmigać z budą i bez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to kwestia homologacji. Wystarczy że zapas ma innego ET, szerokość felgi niż "normalne" koła i trzeba z niego zrobić dojazdówkę. Tylko djazdówka może się różnić od pozstałych kół a ta musi mieć chyba ograniczenie prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to kwestia homologacji. Wystarczy że zapas ma innego ET, szerokość felgi niż "normalne" koła i trzeba z niego zrobić dojazdówkę. Tylko djazdówka może się różnić od pozstałych kół a ta musi mieć chyba ograniczenie prędkości

Less, jakby na zamówienie,  otrzymałem właśnie teraz, zamówioną przeze mnie przy odbiorze FF, Homologację.

Tak na gorąco np. Dlaczego w DR  mamy G czyli MW 1354 kg a w homologacji jest  Masa pojazdu gotowego do jazdy: 1429kg. To nie to samo?

I Zwis tylny: - mm  brak danych ważne dla nas , itp, itd

Miłej lektury i proszę komentarze.

Chyba dobrze mieć wydruk przy sobie aby skrócić dyskusje w drodze?

Pozdr.

GCDSAB14964.pdf

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód gotowy do jazdy uwzględnia Ciebie, czyli kierowcę = 75kg :) dajesz rade ? czy szukamy jak zmienić homologację ?? :):ee:

Ja mam 178cm/92kg. Zmieszczę się i to bez odchudzania się!

Muszę się zgodzić z tym, że ukradli mi 50 kg z F3 /1450 kg/

Swoją drogą to ciekawe czy znależlibyśmy auto posiadające i F3 1500kg /czyli w pełni wykorzystujące uprawnienia Prawa Jazdy kategorii B?

Ciekawe jakie to F3 jest w Passacie Terenowca /nie odzywa się wcale, pozdrawiamy/

samochód gotowy do jazdy uwzględnia Ciebie, czyli kierowcę = 75kg :) dajesz rade ? czy szukamy jak zmienić homologację ?? :):ee:

 Maarec, po cholerę te  wszystkie wagi jak ,,Homologacja mojej osoby" mówi że ja wążę 92 kg?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abyś szukał auta, które ma w homologacji kierowce 92kg i więcej :) może jakiś Jeep albo coś z USA :)

Ty mówisz poważnie że każdy kraj jest uwzglęgniany z typową dla danego kraju wagą kierowcy. A Pań się nie uwzględnia?, przecież na ogól ważą mniej. To feminizm, seksizm, parytet by się przydał!

A co z 5 biegiem, przełożenia nie muszą iść kolejno?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.