Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Madzia teraz trochę ostro popracuje, żeby zdążyć na zasłużoną i godziwą emeryturę, przed korozją /sławne tylne nadkola/. Ona choć leciwa, ale bez skomplikowanej elektroniki, konstrukcyjnie zaprojektowana na ok. 500 kkm przebiegu ma dziś pewne 207 kkm. A nowy Mondeo, VW szczególnie TFSi z tzw. downsizingiem, tylko 200 kkm. Wszystkiego najlepszego dla nieodległych już czasowo zakupów tych aut przez rodaków.

TEC'a 560 K1 tym bardziej sprzedam.

przepraszam, ale powinno być:  ,,TEC'a 560 K1 tymbardziej NIE sprzedam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzień dobry!

Jak  na forum http://forum.karawaning.pl/topic/14625-nowy-antyvia-tolowy-holownik-terenowca/?do=findComment&comment=336081 Terenowca /pozdrawiam / zagadka.

Co to jest?

post-15667-0-38281000-1389583811_thumb.jpg

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że w 116ogóle masz koło a nie zestaw naprawczy.

Mam alufelgi. To dlaczego opona 205x55x jest na czarnej stalowej feldze z żółtym znaczkiem 80 km/godz? Czy tj. prawidłowe, wszak felga awaryjna jest dla dużo węższej opony?

Co to jest to Twoje ,,116"?

Cześć pracy

 

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz szeroką oponę 205 na wąskiej feldze dojazdowej to nie możesz tego użyć nawet do 80 km/h. Jakiś niezły bałwan zmontował taki zestaw.

 

Kup na popularnym portalu aukcyjnym koło dojazdowe i zapomnij o sprawie.

 

P.S. A swoja drogą to ja się już całkiem pogubiłem. Możesz wrzucić kilka fotek swojego nowego Focusa? Jaki przebieg ma autko?

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wybierałem auta z normalną ,,oponą".

Ale teraz i normalnych aut już nie ma. Producenci robią co chcą, ale nie damy się!

Odbierając FF w BB spojrzałem na zapas, nie wyjmowałem. Uznałem, że to dojazdówka...,trudno

W warszawie Warszawie robię sekwencyjnie przegląd ,,towaru" i oczywiście zapas wyjmuję, spr. czy sprzedali z powietrzem, a tu opona normalna a felga awaryjna.

Wiem jak jest z zapasem w cenniku /3 warianty/ ale nawet nie myśłałem że zmieści się pełne koło.

Może właściciele FF pomogą i napiszą jak jest u nich i jak być powinno.

Fotki zrobię póżniej, bo FF się oddalił...

Chciałem Ci przesłać fotki z linkiem oferty mojego FF ale już jest nieaktywna. I to jest permanentny problem naszego forum.

Jak chcesz się dowiedzieć o co chodzi /nie tylko w mojej sprawie/ jesteś,,w lesie"...

Nie będzie elegancko, ale może należałoby kopiować te strony. Nie będzie piękniej, ale prawdopodobnie ma to sens.

Oczywiście to jest sprawa dla Kochanej Administracji

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie liczyłeś chyba na zapas na alufeldze ?? :)

 

tak jak pisze TOM - ciesz się, że nie masz zestawu naprawczego :)

Cześć

A może zrobić tak jak mi radzi kartka ZNALEZIONA ZA WYCIERACZKĄ mojego FF, przed tym jak zrobiłem to ,,odkrycie" z zapasem? Poniżej też ,,wyjątki" z Książki Serwisowej.

post-15667-0-49733600-1389606750_thumb.jpg

post-15667-0-58672700-1389606901_thumb.jpg

post-15667-0-74895200-1389606917_thumb.jpg

post-15667-0-37240400-1389606935_thumb.jpg

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wybierałem auta z normalną ,,oponą".

Ale teraz i normalnych aut już nie ma. Producenci robią co chcą, ale nie damy się!

Odbierając FF w BB spojrzałem na zapas, nie wyjmowałem. Uznałem, że to dojazdówka...,trudno

W warszawie Warszawie robię sekwencyjnie przegląd ,,towaru" i oczywiście zapas wyjmuję, spr. czy sprzedali z powietrzem, a tu opona normalna a felga awaryjna.

Wiem jak jest z zapasem w cenniku /3 warianty/ ale nawet nie myśłałem że zmieści się pełne koło.

Może właściciele FF pomogą i napiszą jak jest u nich i jak być powinno.

 

 

@Janwil napisał:

Zaczynam od końca:

... jak być powinno. < ustawiłem na 16" znajdż FF, poklikaj

 

Sprawdż w FF felgę (zapas)  < powinna być z takim rozstawem otworów: 5X108 R16 (możesz mieć inny rozstaw śrub)

Co będzie jak się okaże że ta felga zapas nie pasuje do FF, sprawdż koniecznie.

 

... myśłałem że zmieści się pełne koło. < u mnie nawet dojazdówka nie mieści się napompowana,

jeżdżę bez powietrza (mam lżej) i nie martwię się bo na wyposażeniu auta mam firmowy kompresorek na 12V

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... myśłałem że zmieści się pełne koło. < u mnie nawet dojazdówka nie mieści się napompowana,

jeżdżę bez powietrza (mam lżej) i nie martwię się bo na wyposażeniu auta mam firmowy kompresorek na 12V

 

Pozdrawiam,

Kompresorek jest dobry do małych uszkodzeń, ale co zrobić jak opona będzie uszkodzona bardzo mocno :hmm:

Ja wiem że są na to ubezpieczenia ale raz że nie każdy go ma a po drugie czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresorek jest dobry do małych uszkodzeń, ale co zrobić jak opona będzie uszkodzona bardzo mocno :hmm:

Ja wiem że są na to ubezpieczenia ale raz że nie każdy go ma a po drugie czas oczekiwania.

@TOM3653 napisał:

... co zrobić jak opona będzie uszkodzona bardzo mocno < nigdy nie miałem takiego przypadku

 

zestaw naprawczy < wożę zawsze w bagażniku

Ostatni raz korzystałem z tego zestawu zima 2008/2009 w oponie auta.

Do dziś szczelność opony jest OK. (taka pętelka siedzi sobie wewnątrz opony, oba końce przycięte na powierzchni bieżnika)

 

Zazwyczaj "łapię" gwożdzie papiaki. Przed każdym wyjazdem sprawdzam DOKŁADNIE wszystkie opony.

Po latach karawaningu przekonałem się że lepiej to zrobić spokojnie przed wyjazdem niż na trasie.

 

Pozdrawiam,

PS

Raz widziałem jak sąsiad Helmut na kempingu [na parceli !!!] (Hiszpania) wjechał (kołem) na szpilkę/śledzia,

ratował się zestawem naprawczym.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Chciałem Ci przesłać fotki z linkiem oferty mojego FF ale już jest nieaktywna. I to jest permanentny problem naszego forum.

...

Oczywiście to jest sprawa dla Kochanej Administracji

 

Janwil nie jest problemem Administracji to, że zewnętrzny link, który chcesz wsadzić jest nieaktywny. 

Może należało wcześniej samemu pomyśleć co chcesz mieć i skopiować sobie to albo zrobić zrzut ekranu? 

 

Utyskiwania skierowane w złą stronę  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil nie jest problemem Administracji to, że zewnętrzny link, który chcesz wsadzić jest nieaktywny. 

Może należało wcześniej samemu pomyśleć co chcesz mieć i skopiować sobie to albo zrobić zrzut ekranu? 

 

Utyskiwania skierowane w złą stronę  :skromny:

Ja właśnie tak próbuję robić, tylko nie wiem czy to legalne/ jak to moje DMC/?  Chciałem całą ludzkość zbawić, dlatego pomyślałem żeby problem ten rozwiązać globalnie!

Próbuję tak robić ale na programie karawning.pl pracuję ledwo niecałe 2 miesiące i wiele spraw informatycznych mnie tu zaskakuje. Ale poprawię się, nauczę..

A tak poważnie to większość naszych forów zaczyna się od linków i jak link jest nieaktualny/nieaktywny/w lesie to całe forum na ogół nadaje się do d....

Ja posłucham Kochanej Administracji, ale reszta Kolegów skąd ma o tym wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My możemy pomagać w tym co jest na k.pl ale nic nie zrobimy z zawartością innych stron. Jak nie skopiujesz wcześniej sam mmy nic nie pomożemy. Bo jak???

Odnośnie zapasu w kombi i htb bez problemu mieści się pełny wymiar. Mimo, że mój też miał fabryczne alu zapas był na stalowce, i bez ograniczeń prędkości - normalne koło z opona taką jak na alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.