Skocz do zawartości

Kupuję przyczepkę


bees

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę przyczepkę 5-5,5 m wewnątrz, 2 osie, jeżeli są w tym wymiarze (nie wiem czy 5,5 nie jest za długa?) 4-5 osobowa, ale niekoniecznie dla tylu osób - chodzi mi o trochę przestrzeni.

 

Oczywiście, że są takie wymiarowo, a nawet i większe.

To, co podajesz, to coś podobnego wymiarami i rozkładem np. do mojej budki. Z dyszlem będzie ok. 7 m długości.

Na przykładzie rozkładu mojej budki, mogę napisać, że 4 osoby przebywają i śpią w mocno komfortowych warunkach.

Gdyby pójść na mały kompromis, to 5 również się wyśpi, a awaryjnie jeszcze i szóstą bym zmieścił :]

Z tą przestrzenią, to doskonale Cię rozumiem i uważam, że to dobry wymóg. Wiem, co piszę, bo ja jeżdżę swoją budką najczęściej  w dwie osoby.

Skąd przeświadczenie, ze mają być dwie osie ?

Gdzieś na forum jest rozmowa na ten temat, nie pamiętam gdzie, ale poszukaj. Myślę, że warto, abyś przeczytał.

Nie neguję dwu osiowych (mam jedną oś), ale każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, nie mówiąc już o kosztach serwisowania zawieszenia i opon. Nie ze wszystkiego być może zdajesz sobie obecnie sprawę.

Osobiście radziłbym Ci jednoosiową.

 

Nie wiem jakie bajery mają przyczepy, ale chcę jak najwięcej :) i mam na to przeznaczone 14-16 tys.... no może jak się napnę, to trochę więcej?

 

:bzik:  Bajery, to temat rzeka, może ich być naprawdę sporo, ale najczęściej spotykasz wyposażenie standard (podstawowe).

Im więcej bajerów, tym drożej, jednak ciągle taniej, niż gdyby samemu doposażać. Przyczepy dobrze "obajerowane", w większości przypadków zostały wzbogacone przez ich poprzednich właścicieli.

Tu będziesz miewał rozterki przy kwocie, którą dysponujesz, bo choć niemała, to jednak będziesz musiał wybierać między dobrym stanem ogólnym i skromniejszym wyposażeniem, ew. lepszym wyposażeniem, ale gorszym stanem. Myślę cały czas o założonych widełkach cenowych, ponieważ bdb. stan i dobre wyposażenie też można znaleźć, ale wtedy kwota przy przyczepie tej wielkości będzie wyższa. W zależności co będzie na wyposażeniu, może być znacząco wyższa.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Napiszę może tak: standardowo powinna być kuchenka gazowa, lodówka, piec grzewczy, instalacja zimnej wody, instalacja 230 V i ew. 12 V, WC kasetowe (najlepiej wbudowane, czyli kaseta wyciągana z zewnątrz przyczepy), instalacja gazowa i butla gazowa.

Bardzo często jest brodzik w łazienkach, ale prysznic już niekoniecznie. W zasadzie, często nawet koło zapasowe nie zawsze musi być, jednak są duże szanse, że akurat o ten element już ktoś zadbał.

Napisałem to dla porządku, ponieważ można spotkać bardzo dziwne przyczepy np. bez aneksu kuchennego lub wody, ew. bez pieca itd. Dziwne są to czasami konfiguracje, ale się zdarzają.

Poza tym, co napisałem, cała reszta, a może tego być naprawdę mnóstwo, jest z reguły wyposażeniem dodatkowym.

Z oczywistych powodów nie będę wymieniał tu wszystkiego, ale zwrócę Twoją uwagę na rzeczy, które jeśli spotkasz w wyposażeniu, nawet pojedynczo, to warto by je mieć, choćby z powodu, że ich dołożenie w późniejszym czasie jest kosztowne, a często i skomplikowane.

 

1) Zaczep ze stabilizatorem jazdy - bezpieczniejsze holowanie i bardziej stabilne zachowanie przyczepy, zwłaszcza w trudniejszych sytuacjach.

2) Bojler ciepłej wody - najlepiej gazowy, ponieważ jesteś wtedy niezależny od zasilania 230 V

3) Autonomiczny napęd np. mover - bardzo przydatna rzecz do precyzyjnego ustawiania / manewrowania przyczepą, zwłaszcza tam, gdzie samochodem trudno lub w ogóle nie można.

4) Markiza zewnętrzna - najlepiej bliska długości boku przyczepy i kasetowa, ale może być też w pokrowcu. Zalety oczywiste.

5) Klimatyzacja wnętrza - zalet chyba nie trzeba wymieniać.

6) Własny akumulator, prawidłowo zabudowany, najlepiej z odpowiednią instalacją ładowania - niezależne zasilanie 12 V

7) Panel (e) solarne - niezależność podczas braku sieci 230 V (przy rozsądnym korzystaniu z energii)

8) Trumavent lub coś podobnego - wentylacja i rozprowadzanie ciepłego powietrza wew. przyczepy

9) Wbudowany większy zbiornik wody użytkowej (w luksusowych wersjach + zbiornik wody szarej)

10) Dodatkowe ogrzewanie elektryczne na 230 V

 

Prawdopodobnie o czymś zapomniałem, ale to tylko jedne z najważniejszych elementów wyposażenia, które czasem można spotkać. Wątpię, aby trafić to wszystko razem i w założonej cenie, ale dla ogólnego pojęcia - napisałem.

 

Nie wspominam o tak prozaicznych sprzętach, jak stopień wejściowy, przedłużacz sieciowy i przewód przyłączeniowy, podstawki podpór itp. rzeczy, ponieważ w porównaniu z już opisanym wyposażeniem są to drobiazgi, do dołożenia w każdym czasie (jeśli ich nie będzie).

 

To taka garść informacji na początek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, być może muszę zwiększyć budżet? może tak do 20 tys? Ale to znowu zakup przesunie się o rok. Zresztą można tak bez końca zwiększać wymagania i w rezultacie kupić jakiś autobus z rozsuwanymi ścianami :) No ale na taki to musiałbym zbierać całe życie a i tak nie wiem czy dałbym radę.

"Bajery" o których napisałeś tutaj i w innym wątku, to przydatne rzeczy. Czm więcej tym lepiej chyba

Bojler na ciepłą wodę, to raczej muszę mieć.

Co do napędu to przydatny ale na pewno znacznie podnosi on koszt przyczepki.

Niektóre z rzeczy, które ująłeś można chyba dokupić i doposażyć nimi przyczepkę? Np. panele solarne.

Akumulator nie jest standartem w przyczepkach?

Co do zbiornika wody, to czy nie jes lepszym wyjściem zbiornik zewnętrzny? Chyba ta angielka, którą miałem kupić tak miała.

Chcę być z przyczepki zadowolony, żeby nie było późniejni, że to nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bees nie ma takiej przyczepy, której nie można doposażyć. Kwotę na zakup można dowolnie zwiększać - ograniczeń w górę prawie nie ma.

Za kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakup, szukaj przyczepy ze standardowym wyposażeniem wg opisu Kristofera.

Ja generalnie do wyposażenia standardowego dołożyłbym zaczep ze stabilizatorem.

Patrz na stan techniczny przyczepy a nie na bajery. Większość przyczep nie posiada movera, bojlera gazowego (oprócz angielek), klimatyzacji, solarów. 

I da się naprawdę bardzo wygodnie jeździć.

Instalację na 12V i akumulator możesz w prosty sposób sam zrobić.

 

Z przyczepki będziesz zadowolony jeżeli polubisz tę formę wypoczynku i nie będziesz musiał zaczynać przygody z karawaningiem od remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bees nie ma takiej przyczepy, której nie można doposażyć. Kwotę na zakup można dowolnie zwiększać - ograniczeń w górę prawie nie ma.

Za kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakup, szukaj przyczepy ze standardowym wyposażeniem wg opisu Kristofera.

Ja generalnie do wyposażenia standardowego dołożyłbym zaczep ze stabilizatorem.

Patrz na stan techniczny przyczepy a nie na bajery. Większość przyczep nie posiada movera, bojlera gazowego (oprócz angielek), klimatyzacji, solarów. 

I da się naprawdę bardzo wygodnie jeździć.

Instalację na 12V i akumulator możesz w prosty sposób sam zrobić.

 

Z przyczepki będziesz zadowolony jeżeli polubisz tę formę wypoczynku i nie będziesz musiał zaczynać przygody z karawaningiem od remontu.

I o to chodzi Miodzio. Podstawa, to stan techniczny. Od tego trzeba zacząć. Zaczep ze  stabilizatorem można doposażyć gdyby nie było? No i ta ciepła woda... fajnie gdyby była.

Myślę, że polubię tę formę wypoczynku. Jeżdżę na spływy kajakowe, dużo nawet b. dużo rowerem... Myślę, że nie tylko to polubię, ale nawet pokocham :)

Koledzy! Zbieram się do pracy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ired podał namiary z mobile.de Może znacie miejsca w miarę blisko granicy gdzie są przyczepy do obejrzenia? Czym wiecej tych przyczep tym lepiej. Są takie place chyba?

WojtEwa, Ty śmigasz po deutschlandzie - może jest coś blisko Ciebie, Twoich tras?

Dzisiaj będę jeszcze rozmawiał z Panem Andrzejem z Sosnowca. Zobaczę jak i co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej mnie miasteczko Peitz http://www.cc-peitz.de/

 

jest center camp. 

Kiedyś tam byłem ale ewakuowałem się z rozkoszy.

Niestety mało mają używanych budek, a jak już to ładniusie i kosztowne. 

Zaletą jest negocjowalność cen i to spora.

.

Ogólnie jak jeżdżę po Niemczech, co rusz spotykam jakieś miejsca handlowe, jednak nigdy nie zatrzymuję się, bo nie mam takiej potrzeby a ponadto wiem czego się tam spodziewać: Pieszczot i rozgorączkowania ! :)

Ale wiecie co, może gdzieś po drodze jeśli prywatnie to może kupię jak będzie ładna, coś na handelek prywatnie... 

Za grosiki marży bym oddał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ired podał namiary z mobile.de Może znacie miejsca w miarę blisko granicy gdzie są przyczepy do obejrzenia? Czym wiecej tych przyczep tym lepiej. Są takie place chyba?

WojtEwa, Ty śmigasz po deutschlandzie - może jest coś blisko Ciebie, Twoich tras?

Dzisiaj będę jeszcze rozmawiał z Panem Andrzejem z Sosnowca. Zobaczę jak i co...

@bees

Na tym placu w Wiesenau jest jeszcze Knaus Eifelland 425 < zerknij

... po prawej stronie pod napisem [Alternative Inserate] znajdziesz inne...

 

Pozdrawiam,

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.