Skocz do zawartości

Trzecie światło STOP


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

a jednak przy lampach pozycja/stop w jednym kloszu, stopy są słabo widoczne :(

 

witam

 

 

ciekawe stwierdzenie , kto Ci w takim razie te ciepke do ruchu dopuscil ? zastanawia mnie podejscie do tematu ,sa przepisy dot, 3 swiatla STOP , homologacje po co to ktos wymyslil skoro mozna sobie i tak robic jak komu do glowy wpadnie , przeciez oswietlenie przyczepki nie mozna porownac do oswietlenia choinki , w drugim przypadku macie wolna reke , pomyslcie tez czasem o tych co za Wami musza jechac i na te Wasze cudenka patrzec :)

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe stwierdzenie , kto Ci w takim razie te ciepke do ruchu dopuscil ? zastanawia mnie podejscie do tematu ,sa przepisy dot, 3 swiatla STOP , homologacje po co to ktos wymyslil skoro mozna sobie i tak robic jak komu do glowy wpadnie ,

 

widzisz, owszem ktoś to robił ale ponad 20lat temu !

uważasz że nic się nie zmieniło od tego czasu ?

ja uważam że się bardzo dużo zmieniło, co ? aaa wzorem USA wprowadzono obowiązkowe trzecie światło stop

sądzę że tego producent nie przewidział pod koniec lat 80 :hmm:

zobacz ile na drogach jest pojazdów bez 3stopu ... już coraz mniej,

a żeby było jeszcze trudniej, to zobacz ile z nich ma stop wspólny z postojówką - maluch ?

 

przeciez oswietlenie przyczepki nie mozna porownac do oswietlenia choinki , w drugim przypadku macie wolna reke ,

pomyslcie tez czasem o tych co za Wami musza jechac i na te Wasze cudenka patrzec smile.gif

 

przecież to już kwestia gustu, jeden ma choinkę mrugającą "tysiącem światełek" drugi jednokolorwe lampki na kilku gałązkach :-]

 

i cóż takiego widzi ? kilkunastocentymetrowy pasek zapalający się jak hamuje ? to stanowi jakiś problem ?

 

nie mówimy o wersji COCA-COLA

coca-cola-truck.jpg

 

tylko o pasku led który ma pełnić funkcję stopu

 

a tak przy okazji, co myślisz jak widzisz takiego tira

3cbad627406f8518med.jpg

 

???

 

przeszkadza to w czymś ?

mnie się podobają, choć niekoniecznie muszę tak okleić budkę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3ci stop jest fabrycznie zamontowany nad tylnym oknem, ale i tak go nie widać bo mam z tyłu bagażnik na rowery i jak są one założone to ich pokrowiec ładnie zasłania całe okno i stop

 

:yes: niestety ono jest chyba "wpuszczone" w blachę ?

nie chcę aż tak inwazyjnie robić

 

swoją drogą to ciekawe co na to przepisy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yes: niestety ono jest chyba "wpuszczone" w blachę ?

nie chcę aż tak inwazyjnie robić

 

swoją drogą to ciekawe co na to przepisy ?

 

Nie tyle w blachę co w plastikową (albo aluminiową :hmm: ) listwę nad oknem która robi za kedrę do zasłonki zewnętrznej i za rynienkę odprowadzającą wodę znad okna.

 

No sam jestem ciekaw co na to przepisy, ale z drugiej strony z tyłu powieszona na pokrowcu jest tablica ostrzegawcza z odblaskami

 

Poniżej na zdjęciu widać jak jest zamontowany stop

post-5526-0-09189500-1319027017_thumb.jpg

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle w blachę co w plastikową (albo aluminiową :hmm: ) listwę nad oknem która robi za kedrę do zasłonki zewnętrznej i za rynienkę odprowadzającą wodę znad okna.

 

u mnie nie ma czegoś takiego, szukałem też od dostawczaków ...

najmniej inwazyjna metoda to 3stop za szybą wewnątrz budki ... te maja nawet homologacje ;)

miałem tak w niewiadce :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Konrad mi 3 swiatlo nie przeszkadza , jestem tylko przeciwnikiem swiatel bez homologacji , piszesz o tasmach led ok tylko wez pod uwage ze sa rozne tasmy led o roznej mocy swiatla

 

led ledowi nie rowny i dlatego swiatla musza miec homologacje , dam Ci przyklad chcialbys jechac za ciepka ktora ma 3 swiatlo stop zrobione np z 12 x 3 W diod ? swiat idzie przeciez do przodu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma czegoś takiego, szukałem też od dostawczaków ...

 

No to musieli w następnym modelu już montować bo w poprzednim Hobbiku z 97 też to już miałem, wprawdzie nie było tak ładnie założone i było czarne ale było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam Ci przyklad chcialbys jechac za ciepka ktora ma 3 swiatlo stop zrobione np z 12 x 3 W diod ? swiat idzie przeciez do przodu :)

 

tzn mocno czy słabo ?

moje świeci słabo, za słabo (w porównaniu do np forda) ... jednak to dodatkowy "ostrzegacz" tak jak pisałeś są też lampy oryginalne

niemniej wiem po sobie że byle co świecące na środku zwraca uwagę ... i o to mi w sumie chodziło :yes:

nie wymontowałem oryginalnych, tylko dołożyłem dodatkowe

 

to tak jakbym założył obrysówki których też producent w tamtych latach nie stosował, a jak widać w nowszych są

 

IMO jeśli coś nie przeszkadza to chyba nie stanowi problemu ?

(pomijam kwestie prawne)

 

tak w temacie stopu, ostatnio żona jechała za mną fordem a ja vitarą ... w domu mówi

musisz mi założyć 3stop bo fatalnie się jedzie za tym autem jak nie ma 3stopu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

sens takiego swiatla jest wtedy jak jest na odpowiedniej wysokosci na nie przy tablicy rejestracyjnej :)

 

pozdrawiam

 

:niewiem: może ... choć patrząc na auta to bywa różnie, zobacz jak ma seicento, chyba nie wyżej jak ja :hmm:

fiat brava, matiz ... to tak na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tak o wysokość jak o to że zapala się jakieś dodatkowe światło :-]a to zwraca uwage :ok:wiadomo że czym wyżej tym lepiej i dalej widoczne ale nie zawsze się tak da ...

 

 

 

Czytałem gdzieś/ kiedyś, że właśnie "wynalazcy" trzeciego światła STOP o tą wysokość właśnie chodziło by samochody jadące z tyłu w miarę wcześniej mogły zauważyć zapalające się światło STOP samochodów ich poprzedzających by uniknąć gwałtownego hamowania i najeżdżania jeden na drugiego. Poprawnie moim zdaniem powinno być tak jak pogrubiłem wypowiedz Tomka.

 

 

 

Ps. :hmm: a tak przy okazji to ciekawe jakby sygnalizatory świetlne na skrzyżowaniach montowali TYLKO :look: na takiej wysokości, na jakiej konrad_b ma swoje trzecie światło STOP :no: (to tyle co do trzeciego stopu)

 

Ps. konrad_b, rozumiem, że masz ten STOP dodatkowy tylko z jednego powodu, że światła postojowe masz razem ze stopem i widoczność stopu nie jest taka jak w osobnym kloszu (nie mylić z dodatkowym trzecim stopem). Miałem tak samo przy swojej Hobby, lecz szybko to przerobiłem wykorzystując zaślepioną prawą lampę. Wystarczyło przełożyć przewody i pociągnąć dodatkowy przewód do lamy, która była wcześniej oryginalnie zaślepiona. W oryginalnym miejscu (lamp zewnętrznych) postoju i stopu mam teraz postój i przeciwmgielne, a tam gdzie była oryginalnie lewa i ta prawa (środkowa) zaślepiona przeciwmgielna mam teraz stop. Dodam, że moc żarówek jest zgodna z zalecanymi.

Edytowane przez ROBICAR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytałem gdzieś/ kiedyś, że właśnie "wynalazcy" trzeciego światła STOP o tą wysokość właśnie chodziło by samochody jadące z tyłu w miarę wcześniej mogły zauważyć zapalające się światło STOP samochodów ich poprzedzających by uniknąć gwałtownego hamowania i najeżdżania jeden na drugiego. Poprawnie moim zdaniem powinno być tak jak pogrubiłem wypowiedz Tomka.

 

 

 

 

 

Ps. :hmm: a tak przy okazji to ciekawe jakby sygnalizatory świetlne na skrzyżowaniach montowali TYLKO :look: na takiej wysokości, na jakiej konrad_b ma swoje trzecie światło STOP :no: (to tyle co do trzeciego stopu)

 

wiesz, z drugiej strony ciężarówki nie mają pod dachem stopów :hmm:

więc jakiś umiar też jest potrzebny :-]

 

Ps. konrad_b, rozumiem, że masz ten STOP dodatkowy tylko z jednego powodu, że światła postojowe masz razem ze stopem i widoczność stopu nie jest taka jak w osobnym kloszu (nie mylić z dodatkowym trzecim stopem). Miałem tak samo przy swojej Hobby, lecz szybko to przerobiłem wykorzystując zaślepioną prawą lampę. Wystarczyło przełożyć przewody i pociągnąć dodatkowy przewód do lamy, która była wcześniej oryginalnie zaślepiona. W oryginalnym miejscu (lamp zewnętrznych) postoju i stopu mam teraz postój i przeciwmgielne, a tam gdzie była oryginalnie lewa i ta prawa (środkowa) zaślepiona przeciwmgielna mam teraz stop. Dodam, że moc żarówek jest zgodna z zalecanymi. Może Tomek KiT pamięta jak wracaliśmy z grzybobrania i zwróciłem jemu uwagę, że światła stop ma nie wyraźne z tego samego powodu, co Ty masz w Hobby. Tomek widział również osobne zapalające się światła (nie mylić z dodatkowym stopem, którego i tak nie mam) w mojej Hobby, więc może sam to ponownie oceni, jaka była tego widoczność?

 

tak też myślałem i kombinowałem, ale jak tu było wcześniej wspomniane taka przeróbka nie ma homologacji ... i tu niestety w 5min nie przywrócisz stanu fabrycznego ?

na kloszu są wybite symbole która część za co odpowiada

 

jest jeszcze jeden problem, lewa lampa ma odblask (tam gdzie jest p/mgielne), a prawa to zaślepka z czarnym plastikiem, więc chyba będzie różnica w świeceniu ?

tutaj miałem zamiar obejść to montując żarówki led, ale znowu ... jaka jest ich jakość ?

tu żartów nie ma, bo bawimy się podstawowym swiatłem, a nie dodatkowym który może być/może nie być :hmm:

jak podłączyłeś żarówkę w prawej lampie ? bo ja próbowałem dokupić ten plastik który siedzi w szynie i nie było szans

więc tylko lutowanie żarówki ... a to średni pomysł bo jak coś się stanie w trasie to :(

 

wracając do sygnalizacji, tam poszli w drugą stronę i czasem montują sygnalizatory na dole, takie małe ... to prawie jak mój stop :-]

 

podsumowując, wiem że nie jest idealnie (wysokość, jakość światła), ale jest to rozwiązanie prawie bez inwazyjne i praktycznie do usunięcia w kilka min - odkręcenie 4 śrub

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mi taka mysl powoli do glowy przychodzi - bez tasmy led nie mam prawidlowego STOPU :)

mam fabryczne swiatla z tylu ciepki i to mi wystarczy :) nie bede dodatkowych montowac bo mi sie poprostu niechce grzebac przy tym , czy to przy ich montazu lub w przypadku demontazu pod przymusem niebieskich

ale jak ktos to lubi - prosze bardzo , mi to nie przeszkadza :) byle je zamontowal tak i takie ze w czasie jego hamowania nie bede mysial oczu zamykac bo tak beda mnie razic

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.