Skocz do zawartości

Trzecie światło STOP


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz, z drugiej strony ciężarówki nie mają pod dachem stopów :hmm:

więc jakiś umiar też jest potrzebny :-]

 

 

 

tak też myślałem i kombinowałem, ale jak tu było wcześniej wspomniane taka przeróbka nie ma homologacji ... i tu niestety w 5min nie przywrócisz stanu fabrycznego ?

na kloszu są wybite symbole która część za co odpowiada

 

jest jeszcze jeden problem, lewa lampa ma odblask (tam gdzie jest p/mgielne), a prawa to zaślepka z czarnym plastikiem, więc chyba będzie różnica w świeceniu ?

tutaj miałem zamiar obejść to montując żarówki led, ale znowu ... jaka jest ich jakość ?

tu żartów nie ma, bo bawimy się podstawowym swiatłem, a nie dodatkowym który może być/może nie być :hmm:

jak podłączyłeś żarówkę w prawej lampie ? bo ja próbowałem dokupić ten plastik który siedzi w szynie i nie było szans

więc tylko lutowanie żarówki ... a to średni pomysł bo jak coś się stanie w trasie to :(

 

wracając do sygnalizacji, tam poszli w drugą stronę i czasem montują sygnalizatory na dole, takie małe ... to prawie jak mój stop :-]

 

podsumowując, wiem że nie jest idealnie (wysokość, jakość światła), ale jest to rozwiązanie prawie bez inwazyjne i praktycznie do usunięcia w kilka min - odkręcenie 4 śrub

 

 

 

konrad_b, :niewiem: jak u Ciebie jest, ale na moich lampach jest jedno oznaczenie ogólne z homologacją (czyli na światła używane w tej lampie) i znajduje się w jednym miejscu na kloszu, a lampa jest w całości zespolonaÔÇŽ, co innego jakby na każdym kloszu było inne oznaczenie (np. na stopie i na przeciwmgielnych) to wówczas nie można robić takich „przekładek”. W dodatku z tyłu na listwie metalowej masz oznaczenie, jakie mocy żarówki mają być w poszczególnych miejscach i to w moim przypadku się zgadza, a co najważniejsze to ukształtowanie, (jeśli tak to można nazwać) struktury dwóch kloszy czerwonych jest takie samo, więc nie ma mowy o innej smudze światła.

 

Co zaś idzie do przeróbki to nazwałbym to raczej sprawą kosmetyczną przełożenia dwóch przewodów na kostce w skrzyni pod spaniem (jak wiesz, które to raptem 1min to Ci zajmie). W mojej lampie prawej było już oryginalne mocowanie żarówki w metalowej listwie i wystarczyło tylko wyjąc plastikową zaślepkę w lampie i włożyć tam brakującą żarówkę, (może masz starszy typ lampy?) Co zaś idzie do odblasku w wewnątrz to ja miałem srebrny, a nie czarny, dlatego nie wahałem się z tym.. .

 

Sprawa kosmetyczna, a poprawiło to widoczność świateł stopu. Taki układ świateł jest stosowany i na przeglądach żadnych zastrzeżeń nie było. Gwarantuje Tobie konrad,_b, że żaden :policja: się nie doczepi, bo są to światła oryginalne, a nie jakieś tam dokładaneÔÇŽ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaś idzie do przeróbki to nazwałbym to raczej sprawą kosmetyczną przełożenia dwóch przewodów na kostce w skrzyni pod spaniem (jak wiesz, które to raptem 1min to Ci zajmie). W mojej lampie prawej było już oryginalne mocowanie żarówki w metalowej listwie i wystarczyło tylko wyjąc plastikową zaślepkę w lampie i włożyć tam brakującą żarówkę, (może masz starszy typ lampy?) Co zaś idzie do odblasku w wewnątrz to ja miałem srebrny, a nie czarny, dlatego nie wahałem się z tym.. .

 

:ok:

 

u mnie niestety prawa jest niekompletna :(

szukałem po sklepach moto i nic nie dopasowałem ... może z jakiejś starej lampy bym dopasował :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.