Skocz do zawartości

Wybór samochodu na holownik


Pawel67

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ellinados, to nic że brak wpisu, aby to załatwić trzeba zgłosić się na stację diagnostyczną tam wydadzą zaświadczenie o wielkoścvi O1 i O2 dla tego samochodu z tym zaświadczeniem do wydziału komunikacji i tam wpiszą potrzebne dane. Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

archisan, dziekuję za informacje - fakt, faktem mnie osobiście ten problem nie dotyczy, ale spotkałem się z taką sytuacją i dlatego pytałem.

Jeszcze raz dzięki - wiedzy nigdy za dużo :czerwona:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę silników 300 ccm dci oglądałem dzisiaj w TVN turbo. Producentem jest Isusu, a zastosowano je po przeróbkach zmniejszających miskę olejową, o 1,5 l w: Renault, Sabie i Oplu.

Silniki wytrzymują do 140 tys. km i zacierają się, pękają głowice itd., z powodu przegrzania.

Żaden z w/w producentów samochodów nie przyznał się do błędu i nie ogłosił akcji serwisowej.

Nabywcy tych samochodów myślą, o wspólnym pozwie do sądu.

Szczególnie irytuje mnie Renault, bo na co się zda 5 gwiazdek w testach zderzeniowych, jak silnik przestanie działać podczas wyprzedzania tira na "styk"?

Bajki o kosmicznej technologii i ekologii, jak się mają do zmarnowanych materiałów i praktycznie nienaprawialnych samochodów?

Trzeba o producentach mówić śmiało i otwarcie, zwłaszcza na takich niewielkich niszowych forach.

Wycinanie wątków krytykujących, może da upust przy zakupie przyczepy, czy samochodu, pojedynczym osobom ale i tak będą miały kłopot, a i uczciwością, czy lojalnością względem forumowiczów, tego nie nazwałbym.

Wycinaczom polecam kupno za ponad 100 tys. z rabatem za cenzurę, sprzętu, który będzie im gnił w pokrzywach pod płotem :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb rzeczywiście tak jak Kamil_K pisze zastanów sie nad VW multivan lub caravella....

 

ja ze swojego multivana jestem zadowolony - może jedynie stary jest i brak mu webasta ale tak OK

- 7 osób pomieści ( i tak w sumie jeżdże w 3 )

- spać w nim moge po rozłożeniu kanapy 2osoby+10latka spokojnie się wyśpią - w sam raz na wypady z jedna nocka w trasie

- stolik w środku ma więc nawet jak pada mona spokojnie siąść i sie napić :czerwona:

- przyczepke też mu można dużą zapiąc- mój ma tylko DMC przyczepy 1910kg ale 2.5tdi ma równe 2000kg

- przyśpieszenie też jest OK - nie jedna osobówka zostaje w tyle

- zużycie paliwa wg mnie małe w porównaniu do masy i budowy auta

 

oczywiście wady też te auta posiadają ale jest to samochód dość popularny więc większych problemów z nimi nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w planie jest espace gdyz to duze auto w ktorym mozna dostac mocny i duzy silnik diesla,

co do vw sharana, seata alhambry, forda galaxy,

 

Co do powyższych aut to bym się zgodził. Kupiłem latem Alhambrę (115 KM) i co prawda może ciągnąć 2000 kg ale przy mojej Niewiadówce (800 kg) radzi sobie średnio tzn. spodziewałem się , że lepiej jeśli chodzi o przyspieszenie. Natomiast komfort jazdy jest zdecydowanie lepszy niż przy zwykłej osobówce.

W sobotę po południu wybieram się do Kluczborka i obejrzałbym nową przyczepką (jeśli można ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam dodga grand caravana 3,3 albo najlepiej 3,8 od 2005roku produkcji, oczywiście zamontować lpg i niech diselki się schowają .Ja miałem różne disle i nigdy więcej disla!!! rano klekocze,a nie daj jak walną wtryski albo turbina,to w benzynie wymienisz za te pieniądze cały silnik.Przejedz się czymś takim a zobaczysz co to jest komfort i przestrzeń.a co do mocy to myślę,że 214km i 320 nm(bez turbo) wystarcza do ciągania nawet 2000kg.czesci za grosze jak poszukasz i od ręki, spalanie lpg wychodzi na poziomie 13litrów lpg trasa solo, 18 l miasto ,z budka też ok 18l(oczywiście lpg)wiec jeżdzi się za koszty podobne z dislem o mocy ok 115km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobotę po południu wybieram się do Kluczborka i obejrzałbym nową przyczepką (jeśli można ?).

 

Andrzej, no chetnie bym sie pochwalil :? ale w sobote rano spie po nocce pozniej mam do wyjezdzenia 2-3 godzinki jazd /robie kat E/ i nie wiem czy czasowo to sie zgra z Twoim pobytem, pozatym teraz trzymam przyczepe w Byczynie korzystajac z uprzejmosci mojego pracodawcy na placu w firmie, wiec jak cos to mozemy sie bujnac do Byczyny tylko zeby czas wolny zapasowal, jazdy zaczynam o 13.00 wiec wolne bede mial dopiero okolo 16.00 w zaleznosci ile wytrzymam jezdzenia

 

A ja polecam dodga grand caravana 3,3 albo najlepiej 3,8 od 2005roku produkcji, oczywiście zamontować lpg i niech diselki się schowają
jesli chodzi o holownik to nikt mnie nie przekona do benzyny... :?

 

a moze espace 2,2 dCi?? podobno jest "czipowalny" wiec zawsze mozna mu odrobine koni do zaprzegu dodac i poprawic Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o holownik to nikt mnie nie przekona do benzyny...

 

Też tak myślałem :? I co? Jeżdżę benzyną i natępne auto raczej też będzie na Pb :? Spodobało się :?

 

Jedno i drugie ma plusy i minusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzio a może Toyotę Land Cruiser ? Tam wkładali 4,2 D4D. Jako ciągnik do przyczepy miszcz świata :?

 

jak mi kupisz to bede wdzieczny... braknie mi kieszonkowego :?

pula okolo 20 tys... wiec nie mam co szalec...

pozatym nie chce 4x4...wole van'a lub busa :?

 

btw... poczytaj na temat dwumasowek w toyocie :ok:... solo moze to polata ale jak mu zaprzegniesz balast to silnik rozwali reszte...

 

Jedno i drugie ma plusy i minusy...

dokladnie... ale mialem pare pb i on... pozostane przy on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw... poczytaj na temat dwumasowek w toyocie ... solo moze to polata ale jak mu zaprzegniesz balast to silnik rozwali reszte...

 

 

znam osobę która jeździ takim pojazdem - 300 tys. na liczniku, samochód mocno eksploatowany w terenie. ma za soba wyprawę na syberię i w zasadzie nic się w nim nie psuje.

 

jak mi kupisz to bede wdzieczny

 

jak mojej żonie zostanie reszta z zakupów i fryzjera to nie ma sprawy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem różne disle i nigdy więcej disla!!! rano klekocze

 

??? Max, to z której dekady to było auto? Silniki diesla już od wielu lat nie klekoczą. W zasadzie w kabinie nie ma różnicy w hałasie ani w drganiach. 20 lat temu to owszem, czuło się wyraźnie klekotanie. Ale teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.