Skocz do zawartości

Lista holowników nadających się do ciągania


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

a może zadam naiwne pytanie  :palacz:

dlaczego nie widzę rozważań nt. użycia tzw "tras alternatywnych" - bez opłaty viatol ?

 

pozdr

Może dlatego, że sieć złodziei drogowych się coraz bardziej zacieśnia. Wkrótce nie będzie szans by przemknąć się po kraju bez trafienia na bramki:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak już rozmawiamy o autku ,który razem z przyczepą mieści się na styk i nie przekracza tych 3,5 tony.

To teraz czysto teoretycznie .

Suma DMC -auta + przyczepy (dane ,które mamy w DR)  = 3495 kg  i w tym wypadku nie jesteśmy zmuszeni do montowania za szybą Viaboxa , cieszymy się i jednocześnie wspólczujemy tym co muszą te pudełko wozić i jednocześnie płacić myto za każdy km.

Jadąc na wakacje w wiekszości przypadków jesteśmy załadowani na maxa.

I tak sobie jedziemy ,jedziemy i po jakimś czasie stajemy na stacji aby uzupełnić paliwo i coś zjeść. 

Zamawiamy dla każdego obiadek ,kawka ,ciastko .Dla dzieciaków zachciało się pizzy -proszę bardzo , niestety nie zjadły do końca więc zabieramy ją do samochodu .Tankujemy do pełna + bańkę płynu do szyb ,jeszcze dwie Cole po dwa litry + dwa piękne  misie z wystawy ,bo tak pięknie na dzieci patrzyły a tatuś miał gest i kupił .

Brzuszki mamy pełne , dzieciaki są zadowolone ,ogladają sobie DVD trzymając pluszowe misie ,jesteśmy szczęśliwi  bo urlp przed nami.

  Tyle tylko ,że nasza waga w tej chwili oscyluje się w granicy 3510 kg i jak nas zważą  to ....

I teraz pytanie co nam grozi ,bo jak wcześniej napisałem w/g DR na Viaboxa się nie łapiemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Tyle tylko ,że nasza waga w tej chwili oscyluje się w granicy 3510 kg i jak nas zważą  to ....

I teraz pytanie co nam grozi ,bo jak wcześniej napisałem w/g DR na Viaboxa się nie łapiemy. 

To...... robimy gremialnie kupę i waga zestawu spada:)

A tak na poważnie. Auta typu sedan maja ładowność około 500 kg. Czyli może jechać pięciu grubasów, ale bez bagażu. Powiększoną ładowność mają kombiaki. Tam można zapakować około 700 kg. Ważenie się zdarza a nawet jest pewne np. w Austrii. W innym wątku jest opisane jakie mandaty otrzymamy za przeładowaną cepkę. W Polsce jeszcze nie słyszałem o ważeniu karawaningowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras - kiedyś widziałem bodajże w "Na osi" wypowiedź inspektora ITD co w takim wypadku. Sprawa dotyczyła busa o DMC 3500 kg przeładowanego tak, że w chwili kontroli ważył ponad 3,5 t.

Inspektor powiedział, że liczy się dla nich to co w dowodzie, więc viatoll nie obowiązuje, ale mandat za przeładowanie tak przy równoczesnym nakazie zmniejszenia wagi poprzez zdjęcie części towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze jest mieć zestaw poniżej 3,5 tony ...  :yay:

 

 

 Ważenie się zdarza a nawet jest pewne np. w Austrii. 

 

Jeździłem wiele razy, i jeszcze sie nie zdarzyło... obym nie powiedział w złą godzinę  :blagac:   Raz mnie nawet kontrolowali w Alpach na przełęczy pod bronią...  :zlo:  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że sieć złodziei drogowych się coraz bardziej zacieśnia. Wkrótce nie będzie szans by przemknąć się po kraju bez trafienia na bramki:(

no tak, ale z Dolnego Śląska można przez Opole, później Śląsk i od Oświęcimia (dokładnie miejscowość Zator) zaczyna się droga nr 28 (przez Wadowice, Nowy Sącz, Krosno, Sanok, na Przemyśl, Medykę), bardzo malowniczy tzw. Szlak Węgierski

 

wogóle, myślę, że na kilka wyjazdów w roku można sobie jakieś dróżki bez opłat znaleźć

viatol trochę nawet pomaga: http://213.25.68.37/tc/?lang=pl

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... W innym wątku jest opisane jakie mandaty otrzymamy za przeładowaną cepkę.

Kajman , prosiłbym Cię o ten link w którm są opisane mandaty za przeładowaną budę.

 

Miodzio , dzięki :ok: , program "Na Osi " oglądam i faktycznie coś tam było na ten temat ,poszperam w sieci może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wiem, że obowiązuje przelicznik 1,33 to zapytam tak. Czy samochód, który ma Maksymalną Masę inaczej swoje DMC o wartości 2000 kg, może legalnie ciągnąć przyczepę 1500 kg. Bo przelicznik 2000 : 1,33 = 1503, czyli niby tak. Czy dobrze rozumiem? A skoro tak, to maksymalna masa pojazdu (2 tony) + DMC przyczepy 1,5 tony = 3500 kg, czyli nie ma obowiązku posiadania viaboxsa. Czy zgadza się? Jeżeli nadal dobrze myślę, to mogę szukać auta, które warunki te spełnia. Jednym z nich jest BMW 520 D: http://autokatalog.autoscout24.de/bmw/5er-e39-1995-2003/520d-100-kw-136-ps/ - należy kliknąć w lewe okienko technische daten, by zobaczyć pełną specyfikację. 

Ma 136 koni i moment obrotowy 280 Nm. Do tego jest spore gabarytowo i ma tylny napęd. Czy Waszym zdaniem sprawdzi się jako holownik? Czy to dobry samochód?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jednym z nich jest BMW 520 D: http://autokatalog.autoscout24.de/bmw/5er-e39-1995-2003/520d-100-kw-136-ps/ - należy kliknąć w lewe okienko technische daten, by zobaczyć pełną specyfikację. 

Ma 136 koni i moment obrotowy 280 Nm. Do tego jest spore gabarytowo i ma tylny napęd. Czy Waszym zdaniem sprawdzi się jako holownik? Czy to dobry samochód?

Nie z tym silnikiem, jeżeli piątka to albo 528i 525i lub 530d. Takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kajman, to sedan, ale nie ma samochodu kombi, który spełniałby wymagania mas, czyli mieściłby się w widełkach od 1995 kg do 2000 kg. Jest tylko BMW 2 litry - 136 koni, Twój Mercedes 2,2 CDi - 143 konie i Vectra 2,2 litra - 125 koni. No może jeszcze jakiś inny. Jak przemyślałem to co pisałeś mi, że tej wielkości sedany, nie mają wcale takich małych bagażników, to po dwóch tygodniach pisania tu - olśniło mnie :zarowka:. Po Polsce spokojnie z gratami i rowerami się zabiorę. 

Mam więc taki wybór: BMW, Mercedes C klasa i Opel Vectra. Cenowo, powiedzmy, że ogromnych różnic niema. Nawet Vectra trzyma swoją cenę, choć mercedes z całej trójki najdroższy, powiedzmy o 4 - 7 tysięcy.

Tak więc co proponujecie? 

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dlaczego nie widzę rozważań nt. użycia tzw "tras alternatywnych" - bez opłaty viatol ?

Tak jak pisza przedmowcy - coraz mniej bedzie odcinkow nieplatnych, a chcac przykladowo ominac centrum jakiegos miasta jestes zmuszony na jego obwodnice ktora albo juz jest platna albo za chwile bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Audi A4 1,9 TDI. Jak na początku pisałem przeanalizowałem temat dokładnie. Mercedes ma tę zaletę, że silnik mozna zczipować do 170 komi i sporego momentu, ale tak na prawdę nie jest mu to potrzebne. Największa zaleta to spory dostęp do części w oryginale i dobrych zamiennikach. Co istotne jest oszczędny. Jak coś go boli to drze mordę, dlatego piszę a nie chleję w Pokrzywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kombi, które mogłoby idealnie się nadawać.

To Skoda Octavia III Combi RS 2.0 TDI 184KM z automatyczną skrzynią. DMC 1998kg.

 

Ogromny bagażnik, duża moc, nic tylko zapinać ogonek i.... i pozostaje zejść na ziemie i spojrzeć w cennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.