Skocz do zawartości

Lista holowników nadających się do ciągania


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie jest Wasze zdanie na temat omawianego ostatnio Audi A4 (B6) kombi, roczniki 2001 - 2004 z silnikiem 1,9 TDi 130 PS. Niektóre sztuki spełniają konieczne kryterium 2000 kg. Ich plusem jest to, że to kombi, czyli można nieco więcej gratów zapakować, dość duża moc (130 PS), duży moment obrotowy 310 Nm i duża podaż na rynku (większa szansa znalezienia czegoś dobrego w okolicy). Do tego auto ekonomiczne na co dzień i do wyjazdów solowych. 

Bardzo solidne auto (mówię to pomimo mojej niechęci do niemieckiej motoryzacji). Jednak bardzo małe i ciasne, nawet w kombi. Co do tej większej szansy znalezienia czegoś dobrego w okolicy to bym się nie napalał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Arek, to mnie pocieszyłeś - z tym że to solidne auto. A że trudne do ustrzelenia... No cóż, a jaki model z mojej wąskiej listy jest łatwiejszy do ustrzelenia w dobrym stanie i dobrej cenie? 

Na placu boju pozostają na dziś praktycznie trzy modele:

Mercedes C 220 CDi sedan - 143 PS

Opel Vectra 1,9 CDi sedan - 150 PS

Audi A4 1,9 TDi kombi - 130 PS

Z tej grupy najdroższe są Vectry, nieco tańsze Mercedesy i minimalnie tańsze Audi. Jednak zróżnicowanie cenowe jest niewielkie. Natomiast Vectry w tej grupie są nieco młodsze. Z kolei Mercedesów jest dużo w automacie, co jest bardzo pożądane.

Być może natrafię na jeszcze jakiś model, który spełni założenia wagowe i będzie ciekawy. Ciągle sprawdzam, a kiedy lista się zamknie, rozpocznę poszukiwania sztuki dla mnie  :drive:.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem dziś na Volvo v50... braciak ma diesla i szczyci się, że to auto zostało autem nr. Jeden do holowania przyczep według jakiegoś magazynu w którymś tam roku. Ale diesel lekko przewyższa 2 tony dmc. Zauważyłem jednak, że 2.5 litrowa benzyna ma równe 2t. -lecz to lata produkcji od 2009, więc chyba za świerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ale być może powołujesz się na stare przepisy, bo na umieszczonej przez Ciebie stronie, czerwonym drukiem (w 1/4 całego dokumentu - strony), jest napisane, że: Od 19 stycznia 2013 roku wchodzą nowe regulacje prawne dotyczące kategorii prawa jazdy B i przyczepy

Czyli prawdopodobnie zacytowałeś nieobowiązujący już przepis. 

 

 

Tom ale poczytaj na linkowanej przez Ciebie stronie, że od 19 stycznia 2013 roku wchodzą nowe przepisy.

W Prawie o Ruchu Drogowym nie ma już art 88 - w tekście ujednoliconym.

Andrzej byłeś szybszy!

Ok mój błąd :mlot:  tyle już było o tym prawku że człowiek się już gubi w tym wszystkim :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brać pod uwagę v50 to warto zetknąć na focusa 2.0 tdci. Volvo ma płytę podlogowa, zawieszenie, i większość silników żywcem wziętą z forda.

Ford przy tym wyraźnie przestronniejszy. W przewadze dla szweda wyższa jakość wykonania, lepiej zabezpieczony przed rdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do audi,to naprawdę fajne auta, czuć w środku jakość i komfort, że siedzi się w aucie z wyższej półki...ale uwierz mi, że miemiec nie kupuje takiego auta, aby go głaskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary nie ma chyba Fokusa o masie 1995 - 2000 kg.

No tak... mój 1950 DMC i z tego co widzę w instrukcji obsługi jest to najcięższa wersja focusa kombi (sedan i hbk są jeszcze lżejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.