Skocz do zawartości

Lista holowników nadających się do ciągania


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak ponoć te roczniki strasznie gniją i trafienie nieskorodowanego wiąże się niemal z cudem. Nie wiem czy to prawda, ale tak słyszałem.

Wszystko gnije co ma powyżej 5 lat. Mondeo jest co dwa lata odstawiane do lakiernika. Syn kupił dwunastoletnią Alfę. Podłoga trzymała się na dywanikach. W Mercedesie też nie było różowo. Był widoczny pęcherz na klapie bagażnika. Poszedł do blacharza. Okazało się, że takich pęcherzy jest dużo więcej w miejscach nie widocznych, np. pod osłonami progów czy pod błotnikami. Zostało to wszystko usunięte, zakonserwowane i całe auto było lakierowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wszystko gnije. Mam Toyote Land Cruisera 1999 i z tego samego roku Passata. Ani grama rdzy. Nigdzie! Aż się blacharz dziwił, który mi przyklejał plastik oderwany przez psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do merców: (mam obecnie drugiego merca, wcześniej 203 (C klasa)  teraz 210 (E klasa) ) fakt, ruda wyłazi, ale na elementach karoserii, a podłoga, progi zdrowe, więc stwierdzenie, że merce gniją, jest wg mnie trochę przesadzone. jeżeli myślisz o automacie, to napewno łatwiej będzie Ci znaleźć niemieckie auto z taką skrzynią (merc, bmw). Kolejny plus dla niemca jako holownika, to napęd tylni (ale o tym już było).

 

Teraz skoro zawęziłeś wybór do kilku aut, podjedź do komisu, wsiądź do każdego z nich, i się przejedź. Jeżeli wybór padnie na C klasę, to może poszukaj aut w ogłoszeniach forumowych, w202.pl i młodszy model w203.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, na liście potencjalnych holowników pojawiło się jeszcze jedno auto, na które wcześniej jakoś nie wpadłem (jest zbyt wiele marek i modeli by znać wszystkie). Jest to Alfa Romeo 166 TD. Model z lat 1998 - 2003 Ma silniki 2,4 litra i od 136 do 150 PS. Moment obrotowy to 304 Nm. Ponoć ma ocynkowaną karoserię. Jest też dość duże bo ma 4,7 metra długości i 180 cm szerokości. Wszystkie łapią się w przedziale wymaganych 2 ton. Jedną z dużych zalet jest również cena zaczynająca się od kilku tysięcy na kilkunastu tysiącach skończywszy za samochód z lat 2001 - 2003. Kolega z pracy ma zwykłego starego Fiata Brawo (ten sam koncern), którym nie dbając o motor, zrobił już 360 tys km. A nie wiadomo ile km cofnął jeszcze poprzednik?

Co sądzicie o tych Alfach?  

http://autokatalog.autoscout24.de/alfa-romeo/alfa-166-1998-2007/2.4-jtd-110-kw-150-ps/

Pierwsza z brzegu: http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-piekna-alfa-diesel-skory-full-C29811732.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włoskie to może takie coś,znajomy to ma i śmiga tym że hej skrzynia automat i silnik też znany, ale niestety ma 2060kg DMC

http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/fiat/croma/ii-2005-2011-kombi/2-4-jtd-diesel-5d-200km-skrzynia-automatyczna/

 

P.S

A jesteś pewny że twoja przyczepa waży 1500KG bo w jednym z tematów co po niektórzy mieli cięższe

przyczepki o 200kg, a to w Twoim przypadku jako że jest na granicy 3,5t grozi brakiem Voatolla i katastrofą.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej firmie mamy mechanika który jeździ Alfa Romeo 156 2,3 JTD. :]

Nie wolno nam pozostałym  nic złego powiedziec na Alfę bo nas "zastrzeli"

Więc powiem , że Alfa Romeo to piękneeeeee autko, tylko czemu tak rrrdddzzzeeewwwiiieeejjjeee.

Zawieszenie to wiadomo ale Harmelait na rdzę to trzeba :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Alfa dołącza jako kolejna do listy aut, które odpadają. 

A mam inne pytanie. Czy takie same modele, z tego samego rocznika i z tym samym silnikiem (a nawet wyposażeniem), ale różniące się skrzyniami biegów automatyczna lub manualna, będą miały różne DMC czyli masy całkowite? Bo według tej strony internetowej, tak właśnie jest: http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/audi/a4/b6-2001-2005-kombi/

Natomiast niemiecka strona z danymi, tego nie rozróżnia: http://autokatalog.autoscout24.de/audi/a4-avant-2001-2008/1.9-tdi-96-kw-130-ps/

Czy to nieprecyzyjne, czy też błędne podawanie mas? Jaka jest prawda?

Bo np. taki Audi A4 z lat 2001 - 2005 w jednym katalogu internetowym ma 2000 kg, a w drugim 2010 kg. I takich przypadków podawania różnych wartości jest więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mogą...zwróć uwagę we wcześniej wspominanym już Grandisie... Dmc auta dla automatu i manuala jest takie samo, mimo, że MW automatu większa o 10kg.... a DMC przyczepy przy automacie większe aż o 200 kg

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/mitsubishi/grandis/silnik-benzynowy-2.4-i-16v-mivec-165km



Aha...teraz doczytałem , że chodzi Ci o dmc auta, a nie ciągniętej cycepy... sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą. DMC może być różne nawet w identycznym aucie różniącym się krajem pochodzenia. Dlatego zanim pojechałem oglądać auto, najpierw telefonicznie wypytywałem właściciela co jest wpisane w dowodzie rejestracyjnym. Jeden gość zapytał mnie co mnie interesuje, auto czy dowód:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.