Skocz do zawartości

Termal kemping Lipot


mark

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem w sobotę z Lipot. Byłem tam na krótkim postoju w drodze z Cro. Miejsca były. Wjechaliśmy bez rezerwacji i udało nam się ustrzelić ostatnią parcelkę w „szektorze A”, co było o tyle istotne, że żar lał się z nieba i zależało nam na cieniu. W nowej części było więcej miejsca, ale i większa patelnia. W sobotę sporo załóg wyjechało i zrobiło sie luźniej więc widać, że rotacja jest i raczej tutaj nie powinno być problemu. W zeszłym roku odbiliśmy się od bramy w Sarvarze, ale przekimaliśmy na sąsiednim kempingu przy stadninie i baseny zaliczyliśmy. Z wielkiej trójki została nam jeszcze Papa no i pewnie jeszcze spróbujemy do Sarvaru z rezerwacją podskoczyć.

Lipot. Byłem, widziałem i raczej nie wrócę. Baseny jak to baseny. Zjeżdżalnie robią robotę, ale poza tym reszta jak wszędzie u Madziarów. Kemping ok, z potencjałem, fajna knajpka, fajny sklepik, mila obsługa mówiąca po angielsku. Niemniej jednak sanitariaty skreślają u mnie to miejsce zupełnie. Oczywiście nie spodziewałem sie standardu spod znaku Valamar czy Union Lido i niejedne wakacje spędziłem na Węgrzech wiec mniej więcej wiedziałem czego oczekiwać, ale albo ja z wiekiem robię sie bardziej wygodny, albo coś tam jest ewidentnie nie tak. Pomijam fakt, ze za porządek odpowiadają w dużej mierze sami goście, a to co po sobie zostawiają czasem wywraca człowiekowi flaki. Natomiast oferowanie gościom kibelków czy pryszniców w rozmiarze niewiele większym od toalety w przyczepie (w swojej Angielce miałem większą kabinę) uważam za kpinę z klienta. Właściciel tego kempingu powinien karnie korzystać ze swoich sanitariatów przez cały sezon. do tego syf, zatkane odpływy, brodzenie w wodzie po kimś, a wcześniej czekanie w kolejce bo liczba sanitariatów nie współgra z liczbą gości spowodowało, ze bardzo się zawiodłem na kempingu, o którym sporo czytałem i który jednym tchem wymieniany jest wśród tych polecanych jako pewniak na Węgrzech. Może jak kiedyś coś poprawią w tej kwestii to wrócę, bo tak jak pisałem kemping sam w sobie jest ok.
Z odwiedzonych miejsc, które pozytywnie zapiszą się w pamięci oprócz zjeżdżalni na basenach to mamy tu kawiarnię nad piekarnią (urocze miejsce i super oryginalny pomysł na kawiarnię -  sprzedają też ciekawe piwka kraftowe jak ktoś lubi - thebeertailor.com) i oddaloną o 17km w Mosonmagyarovar, super restaurację Hársfa Étterem 
(https://goo.gl/maps/g3oZbCWR8jABxJEf6). Możliwe że zawitam tu ponownie do knajpy, a przy okazji odwiedzę kemping w Lipot B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 491
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Można prosić o porównanie samego kempingu nie uwzględniając basenów który lepszy Papa czy Lipot. Chodzi mi o to na którym kempingu po zamknięciu basenów dzieciak 11lat będzie miał więcej możliwości zabawy. Jakieś atrakcje na kempingu albo większe prawdopodobieństwo spotkania rówieśnika z Polski do zabawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, fijasek napisał:

Można prosić o porównanie samego kempingu nie uwzględniając basenów który lepszy Papa czy Lipot. Chodzi mi o to na którym kempingu po zamknięciu basenów dzieciak 11lat będzie miał więcej możliwości zabawy. Jakieś atrakcje na kempingu albo większe prawdopodobieństwo spotkania rówieśnika z Polski do zabawy. 

W Papie sam kemping jest zdecydowanie na wyższym poziomie niż ten w Lipocie. W Papie masz też animacje w ciągu dnia dla dzieciaków. Natomiast z pewnością większe szanse na spotkanie Polaków będziesz miał w LIpocie niż w Papie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacek00 napisał:

W Papie sam kemping jest zdecydowanie na wyższym poziomie niż ten w Lipocie. W Papie masz też animacje w ciągu dnia dla dzieciaków. Natomiast z pewnością większe szanse na spotkanie Polaków będziesz miał w LIpocie niż w Papie 

A kojarzysz jak z opłatami za drogę. 

Czechy wineta na samo auto osobowe czy na przyczepę też coś się kupuje ?  Węgry na odcinku z Google maps co mnie prowadzi są drogi płatne czy nie a jeśli tak to jaka wineta.  Samochód osobowy 5 miejsc + przyczepą całość poniżej 3,5t. 

Screenshot_20220826_094317_com.google.android.apps.maps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fijasek napisał:

A kojarzysz jak z opłatami za drogę. 

Czechy wineta na samo auto osobowe czy na przyczepę też coś się kupuje ?  Węgry na odcinku z Google maps co mnie prowadzi są drogi płatne czy nie a jeśli tak to jaka wineta.  Samochód osobowy 5 miejsc + przyczepą całość poniżej 3,5t. 

Screenshot_20220826_094317_com.google.android.apps.maps.jpg

Jeśli zestaw poniżej 3,5t to wszędzie (Czechy, Słowacja, Węgry) kupujesz winiety tylko na samochód. W przypadku zestawu pow. 3,5t tak samo, za wyjątkiem Słowacji gdzie należy kupić winietę także na przyczepę.

Natomiast jesli masz zamiar jechać do Lipotu to możesz rozważyć ominięcie węgierskich dróg płatnych. Tam i tak jedziesz tylko kilka km po płatnej drodze. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fijasek napisał:

A kojarzysz jak z opłatami za drogę. 

Czechy wineta na samo auto osobowe czy na przyczepę też coś się kupuje ?  Węgry na odcinku z Google maps co mnie prowadzi są drogi płatne czy nie a jeśli tak to jaka wineta.  Samochód osobowy 5 miejsc + przyczepą całość poniżej 3,5t. 

Screenshot_20220826_094317_com.google.android.apps.maps.jpg

Droga sugerowana przez Czechy, to plan dla osobówki. Jedź trasą 5h41min przez Słowację - pewnie z 80km bliżej i większość po autostradzie. Winietki dwie dla auta i budki kupisz na portalu eznamka.sk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Droga sugerowana przez Czechy, to plan dla osobówki. Jedź trasą 5h41min przez Słowację - pewnie z 80km bliżej i większość po autostradzie. Winietki dwie dla auta i budki kupisz na portalu eznamka.sk

 

Chciałem doprecyzować bo nie rozumie to co napisałeś ". Winietki dwie dla auta i budki kupisz na portalu eznamka.sk“

Czy te dwie winety to jedna Słowacja druga Węgry  na sam samochód czy na Słowacji muszę jeszcze kupić na przyczepę.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, fijasek napisał:

Chciałem doprecyzować bo nie rozumie to co napisałeś ". Winietki dwie dla auta i budki kupisz na portalu eznamka.sk“

Czy te dwie winety to jedna Słowacja druga Węgry  na sam samochód czy na Słowacji muszę jeszcze kupić na przyczepę.? 

W Słowacji potrzebujesz dwie winiety tylko wtedy kiedy przekraczasz zestawem 3,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

W Słowacji potrzebujesz dwie winiety tylko wtedy kiedy przekraczasz zestawem 3,5t.

tak, chodziło mi o zestaw powyżej 3,5t

na Węgrzech jeżeli holownik to auto osobowe do 3,5t i do 7 miejsc to winietka jedna - D1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie na którym z kempingów opłata za pobyt na kempingu uprawnia do wszystkich atrakcji na basenach. Lipót, Papa ewentualnie jak ktoś kojarzy Kisvárda to chętnie jakieś opinie bym usłyszał. 

Wyjazd jutro pewnie koło 18 i jeszcze nie jestem zdecydowany co do kempingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie na którym z kempingów opłata za pobyt na kempingu uprawnia do wszystkich atrakcji na basenach. Lipót, Papa ewentualnie jak ktoś kojarzy Kisvárda to chętnie jakieś opinie bym usłyszał. 
Wyjazd jutro pewnie koło 18 i jeszcze nie jestem zdecydowany co do kempingu. 
I w Lipocie i w Papie masz baseny w cenie kempingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, dotarliśmy o pierwszej w nocy do Lipot przy akompaniamencie niezłej burzy. Dzisiaj już spoko nie ma upału i jest przyjemnie.  Miejsce nam się bardzo podoba i baseny i kemping ale muszę nadmienić że nie mamy doświadczenia bo dopiero to nas trzeci wyjazd z przyczepą zakupioną w tym roku. Kojarzę Węgry z przed 20 paru lat i dla mnie jest dużo lepiej niż wtedy. ?

Jeszcze raz dziękuję wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.