Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Kajetan -w związku z tym ,że się nie znam na antenach  po raz drugi kupiłem antenę dedykowaną przez Kristofera-  tamta na gwarancji  mocowana na magnes z budką poszła :)

Tym razem do nowej przyczepy  taką zapodałem i jestem zadowolony :

http://allegro.pl/mobilna-antena-ufo-dvb-t-full-hd-cybant-camping-fv-i4853483422.html

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kajetan, szkoda nerwów na tą antene, przerabiałem w tym sezonie straszna kicha.

 

Kajetan, u mnie niestety "to cudo" nie wszędzie działało. Musiałem kręcić na wszystkie strony masztem. W te wakacje w Świnoujściu całkowita kicha. Przyuważyłem na polu u Kolegi z forum, że ma koronę. Kupiłem i odpukać: łapie bez problemu.

 

Na razie, próby na sucho, nie wypadają zbyt optymistycznie, coś tam łapie ale rewelacji nie ma..... ale to w końcu całe 30 zł, więc nawet jeśli, to wielkiego żalu nie będzie  :]

 

O koronach też słyszałem dużo dobrego, jeśli ta nie zagada - będzie korona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś - zobaczymy co przyjdzie :)

Mam taką antenkę odbiera zawsze i wszędzie pod warunkiem że włączy się zasilacz i zeskanuje kanały w nowyn miejscu (a nie zawsze tak było)zamocowałem ją mna maszcie 5 m zrobionym z wedki z włókna szklanego i wysuwam ile potrzeba ,zazwyczaj 3m zamocowana jest do koła podporowego ,na czas jazdy schowana w bakiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką antenkę odbiera zawsze i wszędzie pod warunkiem że włączy się zasilacz i zeskanuje kanały w nowyn miejscu (a nie zawsze tak było)zamocowałem ją mna maszcie 5 m zrobionym z wedki z włókna szklanego i wysuwam ile potrzeba ,zazwyczaj 3m zamocowana jest do koła podporowego ,na czas jazdy schowana w bakiście.

 

Pozostaje jeszcze pytanie, czy masz normalny TV czy, tak jak ja tuner do laptopa, na USB. Bo jeszcze tu może leżeć pies pogrzebany :) Tuner w TV, może zwyczajnie być lepszy  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejo19, na 5 metrowym maszcie z wędki pod warunkiem że jest bezwietrzna pogoda i obozujesz pod nadajnikiem :] Ja mam oryginalny rurowy maszt, który jest bardziej stabilny, ale wystarczyło, że ktoś chodził po przyczepie i sygnał z ufo zanikał. W opisie producenta napisali, że to antena dookólna więc tak na chłopski rozum wydaje się, że powinna działać bez kręcenia. W moim przypadku kręciłem jak kołowrotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie producenta napisali, że to antena dookólna więc tak na chłopski rozum wydaje się, że powinna działać bez kręcenia. W moim przypadku kręciłem jak kołowrotkiem.

 

Też się spotkałem z taką opinią  :hmm:  Cóż, na ogródku na razie coś tam odbiera, bez specjalnego kręcenia ale słabawo.... :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze pytanie, czy masz normalny TV czy, tak jak ja tuner do laptopa, na USB. Bo jeszcze tu może leżeć pies pogrzebany :) Tuner w TV, może zwyczajnie być lepszy  :hmm:

Laptopa z tunerem ,a co do wysokości masztu to wystawiam zazwyczaj 3m licząc od ziemi oczywiście lecz gdy sa drzewa to wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Oto foty. Czy cudo działa - jeszcze nie wiem, bo nie podłączałem...

 

 

Troszkę kotlet, ale muszę.

Zysk energetyczny VHF, UKF... brak UHF

Z instrukcji, ej tam błąd mały, ale...

Nie pisał tego profesjonalista, zatem albo zamaskowany chińczyk albo nieprofesjonalista = jedno.

To musi być szajs a jak zadziała to chwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejo19, na 5 metrowym maszcie z wędki pod warunkiem że jest bezwietrzna pogoda i obozujesz pod nadajnikiem :] Ja mam oryginalny rurowy maszt, który jest bardziej stabilny, ale wystarczyło, że ktoś chodził po przyczepie i sygnał z ufo zanikał. W opisie producenta napisali, że to antena dookólna więc tak na chłopski rozum wydaje się, że powinna działać bez kręcenia. W moim przypadku kręciłem jak kołowrotkiem.

Też mam UFO i jak na razie się sprawdza na trzy metrowym maszcie i nie wielkim wietrze. Jak mocniej powieje to niestety muszę potwierdzić to, co napisał Robak70 i kręcenie też nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę kotlet, ale muszę.

Zysk energetyczny VHF, UKF... brak UHF

Z instrukcji, ej tam błąd mały, ale...

Nie pisał tego profesjonalista, zatem albo zamaskowany chińczyk albo nieprofesjonalista = jedno.

To musi być szajs a jak zadziała to chwała.

 

Cokolwiek to oznacza.....  :look:  :look:  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że chodzi o to, iż na pokazanej fotce instrukcji w/w anteny, były nieścisłości.
Np. podano "zysk energetyczny" anteny dla zakresów VHF i UKF.
To błąd, ponieważ VHF, to fale ultrakrótkie (Very High Frequency) od ok. 30 do 302 MHz (z pasmem specjalnym do 470 MHz), a UKF to skrót określający to samo, ale po polsku. W owym paśmie mieści się tzw. radiowy "UKF" oraz dawne kanały TV 1-12.
Kolejnym pasmem dla tej anteny powinno być pasmo UHF (Ultra High Frequency), zamiast użytego UKF, czyli polski skrót VKF - dla kanałów TV będzie to zakres częstotliwości 470 - 862 MHz.
Zysk energetyczny tej anteny jest chyba żaden i to, co widzimy bardziej wskazuje na wzmocnienie zastosowanego przedwzmacniacza, choć i tak wszystko, co tam napisano należy traktować z dużym przymrużeniem oka, co Wojtek wyraźnie dał do zrozumienia.
IMHO
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że chodzi o to, iż na pokazanej fotce instrukcji w/w anteny, były nieścisłości.

Np. podano "zysk energetyczny" anteny dla zakresów VHF i UKF.

To błąd, ponieważ VHF, to fale ultrakrótkie (Very High Frequency) od ok. 30 do 302 MHz (z pasmem specjalnym do 470 MHz), a UKF to skrót określający to samo, ale po polsku. W owym paśmie mieści się tzw. radiowy "UKF" oraz dawne kanały TV 1-12.

Kolejnym pasmem dla tej anteny powinno być pasmo UHF (Ultra High Frequency), zamiast użytego UKF, czyli polski skrót VKF - dla kanałów TV będzie to zakres częstotliwości 470 - 862 MHz.

Zysk energetyczny tej anteny jest chyba żaden i to, co widzimy bardziej wskazuje na wzmocnienie zastosowanego przedwzmacniacza, choć i tak wszystko, co tam napisano należy traktować z dużym przymrużeniem oka, co Wojtek wyraźnie dał do zrozumienia.

IMHO

 

 

Acha  :look:  Czyli szajs....  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek, zawsze możesz na niej zamontować karmnik na zimę :)

 

No i chyba tak będzie.... :oslabiony:  Z ogródka właściwie widzę nadajnik na Skrzycznem więc powinno rozrywać antenę sygnałem. Owszem, tuner znajdzie wszystkie możliwe muxy, dużo kanałów, a potem nic nie można oglądać. Po przełączeniu na "profesjonalny" kawałek druta, :] może odebrał mniej ale za to normalnie oglądać można było.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.