Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Jesteśmy po oględzinach przyczepy, której nie kupiliśmy ze względu na zalany narożnik. Ale przy oględzinach rzuciło nam się w oczy jeszcze coś innego i chciałam dopytać doświadczonych kolegów czy to istotne czy "taka uroda". Po jednej stronie przyczepy hobby łączenie blach na ścianie było takie falowane. Po drugiej stronie wyglądało równo. Nie wiem czy widać to na zdjęciu. To było widać na całej długości tej ściany. Pytam tak na przyszłość bo dopiero stawiamy pierwsze kroki w oględzinach i poszukiwaniach. A i tak jesteśmy dumni, że wykryliśmy zawilgoconą podłogę bo sprzedający o tym "nie wiedział" ;-)

unnamed2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KlaudiaM napisał(a):

Dobry wieczór. Jesteśmy po oględzinach przyczepy, której nie kupiliśmy ze względu na zalany narożnik. Ale przy oględzinach rzuciło nam się w oczy jeszcze coś innego i chciałam dopytać doświadczonych kolegów czy to istotne czy "taka uroda". Po jednej stronie przyczepy hobby łączenie blach na ścianie było takie falowane. Po drugiej stronie wyglądało równo. Nie wiem czy widać to na zdjęciu. To było widać na całej długości tej ściany. Pytam tak na przyszłość bo dopiero stawiamy pierwsze kroki w oględzinach i poszukiwaniach. A i tak jesteśmy dumni, że wykryliśmy zawilgoconą podłogę bo sprzedający o tym "nie wiedział" ;-)

unnamed2.jpg

W hobby może to być nawet efekt przegonionej  cepki powyżej 120km/h i przekoszenia budy. Meble na przedniej ścianie były dobrze spasowane ?? Tak z autopsji pisze bo x lat temu miałem podobny problem w hobby. Skończyło się jak w większości przeciekami na przodzie i wiecznym  doklejaniem górnego odstającego poszycia na ścianie bocznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wilk530 napisał(a):

W hobby może to być nawet efekt przegonionej  cepki powyżej 120km/h i przekoszenia budy. Meble na przedniej ścianie były dobrze spasowane ?? Tak z autopsji pisze bo x lat temu miałem podobny problem w hobby. Skończyło się jak w większości przeciekami na przodzie i wiecznym  doklejaniem górnego odstającego poszycia na ścianie bocznej. 

W środku wszystko było niemal idealne. Wilgoć była w tylnym rogu. Być może klapa od bagażnika jest nieszczelna (co by też przemawiało za tym, że coś z tą ścianą nie tak) albo ktoś coś wylał i nie zauważył i tak sobie przesiąkło na wylot. Ale podłoga w środku była spuchnięta i od spodu pod przyczepą w tym miejscu narożnik miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detoks, detoksem, ale trzeba mieć czym na wakacje pojechać;). Swoją drogą ciekawe, że taka niewdzięczna poniewierka, a już po mniej więcej tygodniu, jestem tu z powrotem i z nowymi zasobami energii szukam dalej...

W dniu 24.03.2023 o 08:24, BuryKocur napisał(a):

nadal deklaruję pomoc

I za to Włodku niezmiennie dziękuję! Odsłuchuję w pamięci wiele z Twoich uwag i widzę, że na każdą z nich przychodzi właściwa pora, kiedy łatwiej ją zinternalizować. Teraz na czasie jest ta sugestia, żeby może skupić się na prywatnych ogłoszeniach. Żyję cichą nadzieją, że niedługo uda się wyczerpać wszystkie Twoje uwagi i przyjdzie czas na happy end.

W dniu 24.03.2023 o 08:37, PanSamochodzik napisał(a):

Znam ja to! Szukałem rok, oglądnąłem chyba z setkę

Tomasz... Nie, proszę, nie mów, że to prawda. Ja nie mam roku na to 'ćwiczenie':mellow:. Choć prawdę mówiąc, na razie wszystko mi mówi, że dlaczego miałoby to nie trwać jeszcze kilka miesięcy (no to czemu nie rok??).

W dniu 24.03.2023 o 08:37, PanSamochodzik napisał(a):

Czy później już będzie z górki cały ten karawaning, tego nie wiem....   ;)

Ja tam naiwnie sobie myślę, że po coś teraz tak cierpię w myśl logiki więcej łez i potu teraz. Żona przemyca mi swoje obawy, że jak kupię, to się dopiero zacznie - mam nadzieję, że akurat w tym przypadku nie ma racji (o ja naiwny!).

W dniu 24.03.2023 o 19:17, Gajny napisał(a):

będzie przez jakiś czas zadowolony i z wielu rzeczy nawet nie będzie zdawał sobie sprawy

Oj tak, Andrzeju, tak chyba jest, jak mówisz. Użytkownik prywatny nie wie, co ma, czym dysponuje (w myśl filozofii: jeździ? jeździ! da się spać? da się spać! więc o co chodzi), a handlarz nie musi wiedzieć, bo i tak, jak sam piszesz:

W dniu 24.03.2023 o 19:17, Gajny napisał(a):

część z tych przyczep znajdzie nabywcę

Wszystkim kupujących maczanki, współczuję, ale jeśli robią to z braku choćby minimalnej staranności, to współczuję jakby trochę mniej. Skupiam się jednak na swoim poszukiwaniu, a i to łatwe nie jest.

W dniu 26.03.2023 o 09:05, Smolik napisał(a):

jak będzie trup to zwraca kasę za paliwo

Spróbuję! To brzmi jak niezły element do wplecenia w zapoznawczą rozmowę, żeby wyczuć, czy ma się do czynienia ze sprzedawcą świadomym, a jeśli świadomym, to czy pewnym tego, czym handluje.

W dniu 26.03.2023 o 09:05, Smolik napisał(a):

na Górnym Śląsku chętnie pomogę

Pięknie Ci dziękuję, taka opcja jest na wagę złota. Tym bardziej, że teoretycznie mógłbym zakup w Twoich okolicach zgrać z odwiedzinami rodzinnych stron (Małopolska), więc kto wie, może uśmiechnę się w przyszłości. Dziękuję Ci pięknie.

W dniu 26.03.2023 o 22:14, Cloud M napisał(a):

A i tak jesteśmy dumni, że wykryliśmy zawilgoconą podłogę bo sprzedający o tym "nie wiedział"

Jakie to jest piękne przeżycie, odbić się w doświadczeniach innych ludzi i przypomnieć sobie jak to było na początku tej drogi. Powodzenia i dla Was w poszukiwaniach! Cierpliwości, jak to nie raz usłyszałem - i podpisuję się pod tym każdą kończyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jacques napisał(a):
W dniu 24.03.2023 o 08:37, PanSamochodzik napisał(a):

Znam ja to! Szukałem rok, oglądnąłem chyba z setkę

Tomasz... Nie, proszę, nie mów, że to prawda. Ja nie mam roku na to 'ćwiczenie':mellow:. Choć prawdę mówiąc, na razie wszystko mi mówi, że dlaczego miałoby to nie trwać jeszcze kilka miesięcy (no to czemu nie rok??).

To, że u mnie tak było, nie znaczy, że Ty też tak będziesz miał. Widać, że masz zapał i chęci (w przeciwieństwie do mnie w tamtym czasie), więc sądzę, że znajdziesz coś dużo szybciej :)

16 godzin temu, Jacques napisał(a):
W dniu 24.03.2023 o 08:37, PanSamochodzik napisał(a):

Czy później już będzie z górki cały ten karawaning, tego nie wiem....   ;)

Ja tam naiwnie sobie myślę, że po coś teraz tak cierpię w myśl logiki więcej łez i potu teraz. Żona przemyca mi swoje obawy, że jak kupię, to się dopiero zacznie - mam nadzieję, że akurat w tym przypadku nie ma racji (o ja naiwny!).

Zerknij :    https://kempingowanie.pl/2022/11/02/minusy-podrozowania-z-przyczepa/

Dodam jeszcze punkt "zimowanie przyczepy".

Jeżeli powyższe Cię nie przeraża, to będzie dobrze. Jeżeli powyższe Cię cieszy, to masz przerąbane :D

Pozdro !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, PanSamochodzik napisał(a):

Zerknij :    https://kempingowanie.pl/2022/11/02/minusy-podrozowania-z-przyczepa/

Dodam jeszcze punkt "zimowanie przyczepy".

Ty to umiesz Tomek namawiać na karawaning ...;)

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

Ty to umiesz Tomek namawiać na karawaning ...;)

Pzdr

Włodek

Heh, no tak to wyszło.....     Ale Kuba zastanawiał się wcześniej, czy po zakupie, już "cały ten karawaning będzie miał z górki", więc to w ramach odpowiedzi było :)

Ale w razie czego, to tam pod artykułem jest jeszcze link do:  https://kempingowanie.pl/2022/09/22/11-zalet-podrozowania-z-przyczepa-kempingowa/

A tak po prawdzie, to może są i tacy co zrezygnowali z karawaningu, na rzecz all-inclusive, ale ja takich nie znam. Jak ktoś już kupi przyczepę, to raczej wpadł po uszy....   ....to znaczy ....jest zadowolony ! :)

Godzinę temu, peja76 napisał(a):
2 godziny temu, PanSamochodzik napisał(a):

 

Po co zimować przyczepę, używać cały rok i po problemie :)

Tak jest !  :brawo:

 

Spokojnego popołudnia wszystkim !

 

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plamy-zacieki, niewielkie "chyba z grzybem" (plamy z czarnymi kropkami o roznej wielkosci w srodku powiedzmy "plamy o inny kolorze w stosunku do tła") w paru rogach i na srodku pod oknem schodzaco w dol swiadcza o nieszczelnosci przyczepy?

Z ciekawosci, czy takie plamy mozna wytrzec jakos, spryskac i np. znikna na chwile? (wiem ze poszlo cos pewnie do srodka ale pytam czy wizualnie to mozna na jakis czas usunac)?

Nie mam zdjec ale bylem ogladac ta przyczepe, dodatkowo miala nie miec pekniec a miala na plastiku kolo zaczepu w 3 miejscach i wgniotke na bakiscie, nie ogladalem tylu i boku bo stoi blisko ogrodzenia. Generalnie powiem delikatnie ze nie jest to bdb stan jakby ktos szukal takiej:

https://www.olx.pl/d/oferta/hobby-495-de-luxe-easy-zamiana-na-hobby-500-kmfe-CID5-IDRJ5Kx.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=5

Czy jak otwieram szafke w rogu i naciskam na scianke i ona tam sie rusza lub czuc luz to zly znak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 3 tyś wyświetleń ogłoszenia czyli trochę już wisi i pewnie wielu oglądaczy już było ; dobry sprzęt sprzedaje się w kilka dni ( moje wszystkie niewiadówki tak się sprzedawały a jedna poszła praktycznie w 15 minut od wystawienia na OLX-ie :)) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, janm napisał(a):

Prawie 3 tyś wyświetleń ogłoszenia czyli trochę już wisi i pewnie wielu oglądaczy już było ; dobry sprzęt sprzedaje się w kilka dni ( moje wszystkie niewiadówki tak się sprzedawały a jedna poszła praktycznie w 15 minut od wystawienia na OLX-ie :)) :hej:

Czy to tez tyczy sie przyczep od "znanych i polecanych" sprzdawcow, gdzie widze ze niektore przyczepy juz tam stoja z 2-3 miesiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mateaknl napisał(a):

Czy to tez tyczy sie przyczep od "znanych i polecanych" sprzdawcow, gdzie widze ze niektore przyczepy juz tam stoja z 2-3 miesiac?

Nie koniecznie bo mogło się to wiązać z okresem zimowym ale pamiętaj , że przy zakupie przyczepy nie ma pojęcia : znani , polecani , lubiani itp ; nie twierdzę , że mają szajs przyczepy ale tam jeśli nawet znajdziesz niezłą to kupisz na bank drożej jak taką samą  z rąk prywatnych - to jest biznes i nic na to nie poradzisz . Osobiście jak szukałem dla siebie konkretnego modelu hobbitki i z tym wyposażeniem to też dzwoniłem do znanych i polecanych nawet złożyłem ofertę kupna @ jak coś sprowadzą i owszem nawet mieli ale nikt się nie pofatygował żeby mnie powiadomić ; podejrzewam , że za bardzo się obawiali , że zbyt dokładnie prześwietlę przyczepę przed zakupem i te przyczepki też dosyć długo stały a przed sezonem dziwnym trafem szybko znikły żeby po sezonie znowu się pojawić ( myślę , że poszły pod wynajem na sezon ) . :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Rozglądam się za pierwszą przyczepką dla rodziny 2+3 i taka oto wpadła mi w oko: https://www.otomoto.pl/oferta/swift-sprite-major-td6-przyczepa-sprite-major-td6-ID6FosLk.html

Czy ktoś już ją oglądał lub miałby ochotę pomóc w oględzinach? :)

Za komentarze / opinie nt ogłoszenia będę ogromnie wdzięczny! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.