Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, 

czy na podstawie tych zdjęć możecie mi pomóc w decyzji czy jest sens jechać 360 km żeby obejrzeć tą przyczekę? 

Nauczona doświadczeniem wiem, że podczas rozmowy z niektórymi sprzedającymi wszystko jest super a po przejechaniu czasami wielu kilometrów okazuje się klapa:(

Wiem, że należy jeździć i oglądać bo inaczej nic się nie znajdzie ale już powoli tracę nadzieję. 

Używane Hobby 545 kmf 6 osobowa - 75 000 PLN, 2013 - otomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karina napisał(a):

Drodzy forumowicze, 

czy na podstawie tych zdjęć możecie mi pomóc w decyzji czy jest sens jechać 360 km żeby obejrzeć tą przyczekę? 

Nauczona doświadczeniem wiem, że podczas rozmowy z niektórymi sprzedającymi wszystko jest super a po przejechaniu czasami wielu kilometrów okazuje się klapa:(

Wiem, że należy jeździć i oglądać bo inaczej nic się nie znajdzie ale już powoli tracę nadzieję. 

Używane Hobby 545 kmf 6 osobowa - 75 000 PLN, 2013 - otomoto.pl

Jestem z tej samej miejscowości co ten sprzedawca, ogólnie opinie ma dobre, Ja go osobiście nie znam, jak chcesz to mogę podjechać zobaczyć, pisz na privat i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co według Ciebie z tego wynika? Co w tym szczególnego, że na ściance działowej?
To wróżenie z fusów. Równie dobrze może się coś dziać a równie dobrze może być wszystko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa, o której tu wspominałem przed chwilą https://www.olx.pl/d/oferta/tec-saphir-2001-r-CID5-IDU26vP.html?

Zarejestrowana w Polsce została 11.01.2023 rzekomo na własne potrzeby, a teraz idzie na sprzedaż. Czy to nie dyskwalifikuje tej oferty? Kto kupuje przyczepę na 3 miesiące zimowe?

Inna sprawa, że właściciel mówił chwilę wcześniej przez telefon, że ma ją od roku. Przez telefon mówił o DMC 1300 i MW 1150, w raporcie pisze, że DMC 1200, w MW 1025. Kto tak nie zna swojej przyczepy i nie wie, co kupuje dla siebie?

VIN: W09207115Y0T12345

nr rej. RKL GV65

data pierwszej rej. 02.11.2001

Edytowane przez Paweł Paweł (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Paweł Paweł napisał(a):

Co według Ciebie z tego wynika? Co w tym szczególnego, że na ściance działowej?

Trochę sarkastycznie napisałem, że nic z tego nie wynika, oprócz zdeformowanej listwy. Szczególnie, że jak widzę nie jest to na ścianie zewnętrznej przyczepy. A raczej wszelkie nieszczelności, mechaniczne uszkodzenia i inne poważniejsze rzeczy są istotne na ścianach zewnętrznych konstrukcyjnych. Ścianka działowa ma mniejsze znaczenie, i nawet jeśli coś tołatwo ją wymienić naprawić, lub po prostu przymknąć oko na jakąś wadę. No chyba że jest jakieś odkształcenie ścianki działowej wynikające z przekoszenia całej konstrukcji ale to zakładam że by było widoczne w innych miejscach a nie tylko poprzez jakieś zwichrowanie listwy. 

21 minut temu, Paweł Paweł napisał(a):

Przyczepa, o której tu wspominałem przed chwilą https://www.olx.pl/d/oferta/tec-saphir-2001-r-CID5-IDU26vP.html?

Zarejestrowana w Polsce została 11.01.2023 rzekomo na własne potrzeby, a teraz idzie na sprzedaż. Czy to nie dyskwalifikuje tej oferty? Kto kupuje przyczepę na 3 miesiące zimowe?

Inna sprawa, że właściciel mówił chwilę wcześniej przez telefon, że ma ją od roku. Przez telefon mówił o DMC 1300 i MW 1150, w raporcie pisze, że DMC 1200, w MW 1025. Kto tak nie zna swojej przyczepy i nie wie, co kupuje dla siebie?

Tak robi przeciętny handlarz, bez działalności, który kombinuje i omija podatki.

Na masę własną nie zwracaj nawet uwagi, jeśli nie masz zważonej fizycznie przyczepy. Często przyczepa waży wiele więcej, a w skrajnych przypadkach nawet więcej niż DMC.  Poczytaj wątki o wadze przyczep. 

 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę. Czy ktoś może oglądał tą przyczepę? https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-po-remoncie-adria-adora-CID5-IDNEMbN.html. Wiem że ma ogrom wyświetleń, a to podobno źle wróży, ale z drugiej strony ma prawie wszystko to o co mi chodzi. Mam ponad 200 km do Poznania i tylko niedzielę wolną. Gdyby ktoś mógłby pomóc - oczywiście za odpłatnością- będę bardzo wdzięczna. Bardzo proszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hipis2020 napisał(a):

Mam ponad 200 km do Poznania

Dzwoniłeś o więcej zdjęć (z zewnątrz/ podwozia itd)? Bo poza fantazyjnym kolorem szafek niespecjalnie coś widać. Pytałeś czy przyczepa jest w Poznaniu do obejrzenia bo w innym ogłoszeniu ten sam sprzedawca oferuje domek holenderski też po remoncie za Gorzowem Wlkp.?

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kleo77 napisał(a):

Dzwoniłeś o więcej zdjęć (z zewnątrz/ podwozia itd)? Bo poza fantazyjnym kolorem szafek niespecjalnie coś widać. Pytałeś czy przyczepa jest w Poznaniu do obejrzenia bo w innym ogłoszeniu ten sam sprzedawca oferuje domek holenderski też po remoncie za Gorzowem Wlkp.?

Nie dzwoniłam po więcej zdjęć. Był kontakt sms. Przyczepa jest w Poznaniu na Ratajach, podobno w 100% szczelna;) ale Pani odpisała że w sobotę ma klienta na oględzinach, a ja niestety tylko niedziela, więc może będzie potzw. ptakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakakolwiek szansa że taka przyczepa będzie się nadawała do użytku, czy w ogóle nie zawracać sobie głowy czymś takim i sięgać głębiej do kieszeni? ? https://www.otomoto.pl/oferta/caravelair-antares-400-lekka-dmc-750kg-5-osobowa-wc-prysznic-toaleta-kasetowa-kutno-przeglad-bezterminowy-odbior-od-reki-ldowka-230v-gaz-ogrzewanie-czysta-sucha-ID6FeuWU.html#gallery-grid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.