Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, AdamH napisał(a):

Uważam, że hak z przodu to panaceum na wszelkie kłopoty z ustawianiem przyczep

Ciekawe rozwiązanie. Czy mógłbyś wrzucić fotkę zdemontowanego haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AdamH napisał(a):

Uważam, że hak z przodu to panaceum na wszelkie kłopoty z ustawianiem przyczepki.

Tak - zgadzam się, że zmieniając w pojeździe napędowym - przy jeździe do tyłu - umiejscowienie jego osi skrętnej na położoną bliżej pojazdu holowanego - w tej sytuacji de facto pchanego - można tym spowodować faktycznie prostszą jazdę do tyłu takiego zespołu i łatwiej można zespół taki "złamać" wjeżdżając w bramę - czyli wpychając przyczepkę takim "pchaczem" - bo raczej w tym przypadku nie holownikiem.

Tyle, że powiedz - ile znasz pojazdów z takim hakiem?

Mój Superb takiego haka nie ma - montować go nie zamierzam - mając do wyboru montaż takiego haka z przodu wolę mieć w przyczepce klasycznego moovera - jest jak dla mnie mniej problematyczny niż montaż haka z przodu auta a jednocześnie spełnia założenia.

Tym bardziej, że moover "odziedziczyłem" z zakupioną przyczepką.

I to chyba byłoby na tyle w tej materii.

Pzdr

Wl.

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 17:56, Piotrekm13 napisał(a):

Akurat zaczynałem karawaning i wolałem 3tyś przeznaczyć na inne przydasie nie na mover. Dwa sezony przejeździłem bez i nie uważam że jest niezbędny. Zamiast movera wystarczy wozić schłodzone piwo w lodówce i na miejscu znajdzie się nawet kilku mooverów... ?

ło Panie jak ja zaczynałem karawaning to sam mogłem prawie przenieść Niewiadówkę  a jak kiedyś na kempingu Niemcy się rzucili mi pomóc ustawić bo było sporo grubych wystających korzeni to cztery uchwyty zostały im w rękach i wtedy to oni stawiali mi zimne piwo bo było im głupio a ja byłem im wdzięczny bo woziłem ze sobą chyba z 2 sezony nówki sztuki ale nigdy nie było czasu wymienić :hehe: Wracając do movera to będąc już niestety starszą młodzieżą przed 70-tką ze szwankującym zdrowiem bez movera nie miałbym szans zwłaszcza , że w domu mam wąski skręt pod kątem prostym i pod górę ale uważam , że każdy w/g swoich potrzeb i preferencji montuje albo i nie . :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem "świezakiem" w dziedzinie karawaningu. Poszukuję przyczepy 2-3 osobowej, konieczne WC i natrysk.DMC do 1200. Budżet do 16-20 tys. Znalazłem taką przyczepę: Przyczepa kempingowa Tec 2/3 osoby Przedsionek 94r Dmc 1000kg Toaleta Olesno • OLX.pl, czy i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w tej przyczepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

 

Tyle, że powiedz - ile znasz pojazdów z takim hakiem

 

Masz rację. Nie widziałem nigdzie poza swoim.  Ale każdy z Was ma fabryczny zaczep przykręcany przez dziurę w zderzaku do wzmocnienia czołowego służący do holowania gdyby coś się przytrafiło. I o tym myślę. Przeróbka tego na hak z kulą jest prosta i masz w nim dwie funkcje. Do ciągania i do pchania 

Nie należy sugerować się zdjęciem bo w LC zdejmowany hak jest włożony do gniazda przykręconego do dodatkowego wzmocnienia czołowego. Zwykle przykręca się tam wyciągarkę. Hak ma taki dziwny kształt bo gniazdo jest za wysoko.  Gniazdo to służy mi również do zamocowania przenośnej wyciągarki. Mogę ją założyć z tylu lub z przodu. Z przodu mocuję na innym haku.  Całość jest 3x lżejsza od klasycznej wyciągarki , pobiera 4x mniejszy prąd i jeździ w bagażniku nie obciążając przedniego zawieszenia.  Klasyka montowana jest przed przednimi kołami i dobija zawieszenie na dziurach.   Moje „cudo” waży około 10 kg bierze do 100A i ma uciąg —— w zależności od zastosowanej talii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sunway napisał(a):

Znalazłem taką przyczepę: Przyczepa kempingowa Tec 2/3 osoby Przedsionek 94r Dmc 1000kg Toaleta Olesno • OLX.pl, czy i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w tej przyczepie?

Na wszystko - zwróć uwagę, że każdy opis w każdej oferowanej przez tego sprzedającego przyczepki niemalże jest identyczny co nie wystawia najlepszej oceny piszącemu - nie wspominam o fatalnym sposobie pisania opisów - jednym ciurkiem bez znaków przystankowych i jakiejkolwiek interpunkcji - a z opisów tych tak naprawdę nic nie wynika - opis taki nie jest kompletnie jak dla mnie żadnym  miarodajnym opisem faktycznego stanu technicznego oferowanego sprzętu.

Jeżeli chciałbyś Kolego tam kupić przyczepkę to pojedź na oględziny z kimś naprawdę umiejącym na chłodno ocenić stan sprzedawanych przyczepek.

Obawiam się, że z samych prezentowanych ogłoszeń nie wyciągniesz żadnych konkretów dla siebie - zresztą poczytaj ogłoszenia kilku kolejnych przyczep tego sprzedającego i powiedz czym one się różnią...

Ale poczekaj na opinie innych Kolegów mających większe doświadczenie z taką oceną na odległość...

pzdr

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdamH napisał(a):

każdy z Was ma fabryczny zaczep przykręcany przez dziurę w zderzaku do wzmocnienia czołowego służący do holowania gdyby coś się przytrafiło. I o tym myślę. Przeróbka tego na hak z kulą jest prosta i masz w nim dwie funkcje. Do ciągania i do pchania 

Adam - jak dla mnie świetny pomysł - pomyślę, czy u siebie nie dam rady zrobić takiej przeróbki - są miejsca, gdzie to by bardzo ułatwiło życie.

Dzięki Adamie za podpowiedź...

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sunway napisał(a):

Witam. Jestem "świezakiem" w dziedzinie karawaningu. Poszukuję przyczepy 2-3 osobowej, konieczne WC i natrysk.DMC do 1200. Budżet do 16-20 tys. Znalazłem taką przyczepę: Przyczepa kempingowa Tec 2/3 osoby Przedsionek 94r Dmc 1000kg Toaleta Olesno • OLX.pl, czy i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w tej przyczepie?

Strasznie rynsztokowy opis. 

@Bury Kocurdobrze radzi. Nie kupuj samodzielnie. To stara przyczepa, a opis standardowy. 

"wszystko jest sprawne nie posiada żadnych mankamentów rys otarc zadrapan wgniotek śladów po gradobiciu"

Sprzedający jest chyba osobą niewidomą, albo opis jest z innej budy.

"posia komplet dokumentów do rejstracji koszt wszystkiego to 300zl obecnie Posiada przegląd I ubezpieczenie na 2x tygodnie więc można wracać do domu na kolach"

Zapytaj zatem czy przed sprzedażą przerejestruje ją na siebie, wystawi FV czy może - co gorsza - podrzuci Ci do podpisania umowę z tym poprzednim właścicielem, a on sam zniknie z transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sunway napisał(a):

Znalazłem taką przyczepę: Przyczepa kempingowa Tec 2/3 osoby Przedsionek 94r Dmc 1000kg Toaleta Olesno • OLX.pl, czy i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w tej przyczepie?

Jeszcze jedno - sprzedający pisze:

" nie posiada żadnych mankamentów rys otarc zadrapan wgniotek śladów po gradobiciu itd zero uszkodzeń!!!"

Na prawej bocznej ścianie przyczepki jest kilkanaście miejsc mniej lub bardziej drobnych wgnieceń poszycia - widać to dość dobrze - więc jeżeli już w tak oczywistym miejscu sprzedający pisze - delikatnie ujmując - niekoniecznie prawdę to do całej reszty trzeba podchodzić z dużą rezerwą.

Pzdr i daj znać co zadecydowałeś

Włodek

PS - napisaliśmy z Marcinem prawie to samo prawie równocześnie - te rysy, obtarcia , wgłębienia poszycia widać bardzo wyraźnie, co naprawdę źle świadczy o sprzedającym...

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Jeszcze jedno - sprzedający pisze:

" nie posiada żadnych mankamentów rys otarc zadrapan wgniotek śladów po gradobiciu itd zero uszkodzeń!!!"

Na prawej bocznej ścianie przyczepki jest kilkanaście miejsc mniej lub bardziej drobnych wgnieceń poszycia - widać to dość dobrze - więc jeżeli już w tak oczywistym miejscu sprzedający pisze - delikatnie ujmując - niekoniecznie prawdę to do całej reszty trzeba podchodzić z dużą rezerwą.

Pzdr i daj znać co zadecydowałeś

Włodek

PS - napisaliśmy z Marcinem prawie to samo prawie równocześnie - te rysy, obtarcia , wgłębienia poszycia widać bardzo wyraźnie, co naprawdę źle świadczy o sprzedającym...

Co zdecydowłałem? Mianowicie po Waszych sugestiach zacząłem przeglądać zdjęcia tej przyczepy i muszę się przyznać, że nic niepokojącego nie zobaczyłem na fotkach, przyczepa mi się podoba żadych większych uszkodzeń, żużycia (oprócz łazienki-umywalka). Jest na zdjęciu nr rej. holenderski i po sprawdzeniu wyszło, że było trzech właścicieli prywatnych , a czwartym był komis. Informacje tutaj: Finnik.nl

Tego sprzedającego odpuszczam. Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Szukam w okolicy Kluczborka osoby, która pomoże w oględzinach , jeśli uda się coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłeś, ale gdyby coś, ktoś ten egzemplarz - takie wgniotki to normalna sprawa, do sprawdzenia ta nad nadkolem, czy poszycie jest całe. Gorszy temat to tylny prawy narożnik, było gdzieś zawadzone itp, widać po blasze i listwie krawędziowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kojarzę tego sprzedawcę, on pracuje w Holndii, i wracając do nadwiedziny do matki przywozi przyczepy. 

Marne szanse kupić od niego przyczepę, bo go nigdy nie ma w domu, starsza pani, niczego nie wie na niczym się nie zna i tylko podsunie wam jakieś papiery. 

Więc kupujecie od gościa którego nie widzicie a może go i wcale nie ma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AdamH napisał(a):

Te dwa przypadki o których pisałem to bym ogarną mając hak z przodu. Do Espaca zrobiłem wkręcany w miejsce przedniego zaczepu holowniczego.

Super pomysł :D wydaje się być prostszy, a na pewno tańszy od zakupu moovera. Jeśli się okaże, że wybrana przyczepka nie posiada moovera to bankowo skorzystam z pomysłu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.