Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.01.2022 o 20:05, jacek00 napisał:

U mnie tak było fabrycznie. Ale po 4 sezonach intensywnego użytkowania podłoga nie wyglądała na idealną jak tutaj. 

Heh. Generalnie bierz poprawkę, że nie kupujesz budy nowej, więc nie masz możliwości wyboru obicia. Obicie to sprawa naprawdę drugorzędna, bo jak buda jest zdrowa to obicie sobie już niewielkim kosztem wymienisz jak @maarec w swojej nowej Adrii.

Natomiast w kwestii dodatków to też bierz poprawkę na to, że jedna buda jakieś ma, inna ma inne. To buda używa na i każdy ją mógł doposażyć w inne dodatki. Absolutnie nie wybieraj budy tylko dlatego, że jedna ma przedsionek a inna go nie ma albo ma np markizę. Patrz przede wszystkim na kondycję budy a dopiero na dodatki. Jak buda jest w dobrym stanie to nie ważne w co jest wyposażona 

Ale ten baranek nie idzie na całej długości łącznia:

Tu widać przy podporze że baranka brakuje:

image.png.bba6a2fce580a59c2e275f89aaf2f9da.png

Dokładnie to mam na myśli:

image.png.3f5f4f01155b7967a35d2faac75c9526.png

Tak czy inaczej bawimy się już w aptekarstwo, bo po tym co widać na zdjęciach za bardzo nie ma się do czego przyczepić. Jechać, dokładnie obejrzeć wszystko co się da. 

Obie marki IMO porównywalne jakośćiowo. Wilki już nie istnieje więc ewentualnie trudniej z częściami zamiennymi. Dethlefs jest na ramie BPW, a Wilk na Alko więc w teorii ciut lepsza rama, ale przy takim roczniku to już chyba bez znaczenia. Oba komisy dobre, i z dobrymi opiniami. U Klaji masz roczną gwarancję na szczelność.

Nie wiem czy temat tej przyczepy z pomazanym podwoziem jest jeszcze aktualny, bo nie zaglądałem chwile do tego wątku, ale to nie musi to być coś podejrzanego. Ja mam np umazaną jedną podporę jakimś czarnym mazidłem, z fabryki. Mam tez movera montowanego w fabryce i wszystkie miejsca gdzie coś wkręcali tez pomazali czymś czarnym. I nie jest to zrobione finezyjnie tylko „na grubo”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vrs napisał:

Nie wiem czy temat tej przyczepy z pomazanym podwoziem jest jeszcze aktualny, bo nie zaglądałem chwile do tego wątku, ale to nie musi to być coś podejrzanego. Ja mam np umazaną jedną podporę jakimś czarnym mazidłem, z fabryki. Mam tez movera montowanego w fabryce i wszystkie miejsca gdzie coś wkręcali tez pomazali czymś czarnym. I nie jest to zrobione finezyjnie tylko „na grubo”

Tak, u mnie też jest tak fabrycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję zakup przyczepy do ciągnika Peugeot 5008 2.0 HDI, o DMC 2310 kg. Nie chcę przekroczyć limitu 3,5 t, więc w oko wpadła mi oferta:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-460-excellent-dmc-1150-kg-ID6E3iG6.html

Jednak jest do od mojego miejsca zamieszkania trochę daleko, abym pojechał o sam zobaczył budę. Czy coś możecie doradzić na podstawie opisu i zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grall napisał:

Witam,

planuję zakup przyczepy do ciągnika Peugeot 5008 2.0 HDI, o DMC 2310 kg. Nie chcę przekroczyć limitu 3,5 t, więc w oko wpadła mi oferta:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-460-excellent-dmc-1150-kg-ID6E3iG6.html

Jednak jest do od mojego miejsca zamieszkania trochę daleko, abym pojechał o sam zobaczył budę. Czy coś możecie doradzić na podstawie opisu i zdjęć?

Przecież to oferta od pani Oli. Wiele osób od nich kupiło już przyczepy i mają bardzo dobre opinie na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co wyżej napisano. Też mam przyczepę od nich.

A co do samej przyczepy to w tym DMC może być nie za wiele ładowności.

Mam troszkę starszą i troszkę krótszą z DMC 1200, i przy załadowaniu "stałych gratów" zostaje mi kilkadziesiąt kilogramów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacek00 napisał:

Przecież to oferta od pani Oli. Wiele osób od nich kupiło już przyczepy i mają bardzo dobre opinie na forum. 

Rozumiem że Pani Ola cieszy się uznaniem na forum. Rozumiem i doceniam.

To inne pytanie.

Czy do tej budy, która ma już swoje lata, można zamontować klimatyzację?

3 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Potwierdzam co wyżej napisano. Też mam przyczepę od nich.

A co do samej przyczepy to w tym DMC może być nie za wiele ładowności.

Mam troszkę starszą i troszkę krótszą z DMC 1200, i przy załadowaniu "stałych gratów" zostaje mi kilkadziesiąt kilogramów. 

Mnie ogranicza DMC zestawu, nie chcę przekraczać 3,5 t. Do samochodu mogę spokojnie zapakować 700 kg bagażu, więc do budy pójdą gabaryty i ubrania.

Sprzęt biwakowy, ew. namiot do budy, to do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobrze, że masz świadomość niskiej ładowności. Te kilkadziesiąt kilo ładowności u mnie jest przy założeniu, że przedsionek mam w aucie. 

2. W tych czasach to klimę można zamontować nawet do wozu Drzymały. Ostatnio widziałem klimę w kamperze zasilaną z solarów.

3. Klima trochę waży, więc patrz punkt 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Potwierdzam co wyżej napisano. Też mam przyczepę od nich.

A co do samej przyczepy to w tym DMC może być nie za wiele ładowności.

Mam troszkę starszą i troszkę krótszą z DMC 1200, i przy załadowaniu "stałych gratów" zostaje mi kilkadziesiąt kilogramów. 

A teraz pytanie co do wieku budy.

Jestem w temacie nowy,  więc dla mnie pojazd mający prawie 22 lata, to już niebezpieczeństwo nieustających usterek. Czy w przypadku przyczep kempingowych "czas biegnie inaczej"  niż w przypadku samochodów? Jeżeli jest dyskusja na temat wieku przyczep, proszę o link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę konkretnych dyskusji, ale tu bardziej stan się liczy niż wiek. Może być pięcioletnia i zgnita, a może być 30to letnia  i zdrowa i zadbana. 

Ogólnie poczytaj tematy z FAQ, na temat na co zwracać uwagę przy zakupie itp. Poszukaj też dyskusji o angielkach to ci da ogólny wgląd w rynek używanych przyczep. Teraz czasy sa słabe, bo ze względu na popyt, ściągane jest wszystko co da się umyć i sprzedać, więc na placach stoi dużo "min". Ogólnie masz dużo lektury do poczytania. Zalecam też oglądanie "trenigowe" przyczep, gdzieś u siebie w okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych magicznych 3,5 T to nie wiem czy warto przy tym koniu jakiego masz do budy aby tak strasznie się go bać .Fakt poleci na to trochę złotówek ale i wygodę będziesz miał . 

Przy niskim DMC budy masz niewielką możliwość na dodatkowy podstawowy szpej. Sam nie wyobrażam sobie aby na "siłę" ładować klamoty do samochodu co też może okazać się wkur$%^ ące  dla Ciebie  po którymś tam wyjeździe. Co do klimy to musisz znać realną wagę budy i oby się nie okazało ,że tylko klimę zamontujesz a widelce czy też zbiornik na szarą będziesz upychał do auta np.

Na chłodno przeanalizuj ten Etoll bo naprawdę nie jest taki drogi jak to niektórzy myślą.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grall napisał:

Czy coś możecie doradzić na podstawie opisu i zdjęć?

Na podstawie zdjęć budka jest OK.

Tym bardziej , że pochodzi z wiadomego i dobrego źródła.

Mam Knausa Sport 450 z prawie identycznym wnętrzem - jest bardzo wygodne a dla np. dwóch osób to wręcz luksusy - i bardzo sobie to wnętrze z żoną chwalimy.

W tej zamykanej roletowo szafce pomiędzy sypialną a kuchnią zainstalowaliśmy małą mikrowelkę bo TV na wakacjach  nie oglądamy.

Generalnie bardzo wygodne wnętrze.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Maras napisał:

Na chłodno przeanalizuj ten Etoll bo naprawdę nie jest taki drogi jak to niektórzy myślą.

Potwierdzam.na etollu leciałem z Zamościa do Żywca etoll ściągnął niecałe 30 zł więc raczej nie boli specjalnie.

Pozdrawiam, T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc od dziś mam już swoją przyczepkę. Miał byś Burstner ale dzięki Wam nie wtopiłem i obecnie nasza rodzinka stała się posiadaczem Adria Altea 542 PK.

Krótki filmik jaki dostałem od sprzedającego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.