Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, BuryKocur napisał:

Niemniej ponawiam pytanie o podstawę prawną tego stwierdzenia...

Pzdr

Włodek

 

W Polsce nie ma takiego prawa. Np. w Niemczech jest po dodatkowym przaeglądzie i spełnieniu kilku wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacekzoo napisał:

W niemczech po spełnieniu kilku warunków można zrobić papier na stówkę, dostaje się wtedy tą naklejkę i można lecieć 100

Ale to rozumiem w Niemczech ?

Nie u nas ?

pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jak jedziesz 85 to wszyscy chcą cię zabić, zwłaszcza kierowcy ciężarówek, za wszelka cenę muszą cię wyprzedzić, nawet jak jest to na ślepym zakręcie pod górkę.

Przeżyłem taką jazdę na trasie Płońsk-Lipno-Toruń, w nocy, kto tam jechał, wie ile teraz jest tam wysepek itd. Przejazd grozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek4791 napisał:

U nas jak jedziesz 85 to wszyscy chcą cię zabić, zwłaszcza kierowcy ciężarówek, za wszelka cenę muszą cię wyprzedzić,

Często jeżdżę na odcinku Czosnów - Gdańsk - w większości jest to już S7 i jezdnia dwupasmowa.

I jest tu sytuacja podobna - ponieważ TIR-y mają ograniczniki prędkości - jeżeli mają - ustawione na 90 km/h a my możemy w teorii jechać 80 km /h - w sytuacji, kiedy w PL na drodze klasy S można jechać 120 km / h to jak jedziesz faktycznie te 80 km/h czyli tyle ile prawo pozwala to jesteś w sytuacji, w której przeszkadzasz wszystkim.

Tyle, że na drodze dwupasmowej możesz mieć to w głębokim poważaniu i możesz snuć się 80 /h prawym pasem a jak ktoś chce jechać szybciej to jego problem.

Ustawodawca trochę nie pomyślał z tymi limitami prędkości dla holowania przyczep bo powinny one moim zdaniem korelować z prędkością na terenie nie zabudowanym oraz w prędkościami dla TIR-ów czyli 90 km /h.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ustawodawca trochę nie pomyślał z tymi limitami prędkości dla holowania przyczep bo powinny one moim zdaniem korelować z prędkością na terenie nie zabudowanym oraz w prędkościami dla TIR-ów czyli 90 km /h.

Pzdr

Włodek

 

 

Skąd wziąłeś prędkość 90 km/h dla tirów? Tiry mogą jechać dokładnie tyle ile zestaw z przyczepą. Czyli 80 km/h max.

 

Tylko znajdź jednego Tira jadącego zgodnie z przepisami.

 

Jedynie autokary mogą jechać 100 km/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Skąd wziąłeś prędkość 90 km/h dla tirów?

Wiesz - chyba faktycznie z obserwacji - może jest i tak jak piszesz ale wtedy masz 101% racji - pokaż mi takiego TIRa który tyle jedzie i któremu się stale nie spieszy ...

pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BuryKocur napisał:

Wiesz - chyba faktycznie z obserwacji - może jest i tak jak piszesz ale wtedy masz 101% racji - pokaż mi takiego TIRa który tyle jedzie i któremu się stale nie spieszy ...

Dlatego niestety jazda 80 km/h u nas jest niemożliwa. Ja tam nie lubię być wyprzedzanym przez tiry, więc wolę jechać ciut szybciej niż one. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gregor887 napisał:

Wg jakiego prawa?

Wg prawa sprzedającego ;)

13 godzin temu, BuryKocur napisał:

O kurcze - sorka - to nie Twoja wypowiedź - wybacz błąd...

Powinno to wyglądać tak: 

Niemniej ponawiam pytanie o podstawę prawną tego stwierdzenia...

Pzdr

Włodek

 

Można nie przyjąć mandatu, w sprawie przekroczenia prędkości, tłumacząc się że sprzedający tak powiedział. Wtedy wystarczy tylko wybronić się w sądzie i mamy z głowy ;)

 

A tak na serio to wyciągnąłem parę "kwiatków" z ogłoszenia a wszyscy cytują, jak by to było moje ogłoszenie :niewiem:

 

14 godzin temu, Maras napisał:

Jeszcze to  -pozbawiona nieprzyjemnych zapachów  !!!  Czyli co ? miała a teraz już ni ma :]

Czytaj: "wywietrzona i wstawione odświeżacze" :D

Ale to tylko czepialstwo do błednego sformułowania zdania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacek00 napisał:

a tam nie lubię być wyprzedzanym przez tiry, więc wolę jechać ciut szybciej niż one. 

no to wychodzi Ci jazda z prędkością ok. 100 km /h

Ile za to jest mandatu?

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BuryKocur napisał:

no to wychodzi Ci jazda z prędkością ok. 100 km /h

Ile za to jest mandatu?

Pzdr

Włodek

 

Zależy od ograniczenia :)

Swoja droga, czy wiecie, że zespołu pojazdów nie dotyczy podwyższenie prędkości do 70 lub 80 km/h ? W obszarze zabudowanym jest wtedy dla nas 50 km/h. 

pozdr. T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kasia i Tomek napisał:

Swoja droga, czy wiecie, że zespołu pojazdów nie dotyczy podwyższenie prędkości do 70 lub 80 km/h ? W obszarze zabudowanym jest wtedy dla nas 50 km/h. 

Wiemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wychodzi Ci jazda z prędkością ok. 100 km /h
Ile za to jest mandatu?
Pzdr
Włodek
 
Ja jeżdżę zazwyczaj przepisowo. Jadąc z buda dostososwywuje się po prostu do Tirów i tyle. A tych nikt za taką jazdę nie zatrzymuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Marek4791 napisał:

Faktycznie ciężarowe też mają do 80-ciu, ale halo- mandaciki poszły w górę. Jeżdżę od początku zmiany przepisów z limiterem i nie powiem parę tysi mam już jakby w kieszeni.

To tak jak w kawale:

Żona do męża- kochanie, przejechałam na czerwonym świetle. Ale nikt mnie nie złapał więc za zaoszczędzone pieniądze kupiłam torebkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.