Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

A skoro miałoby się nie docierać, to dlaczego niektórzy producenci jednak zmuszają do pierwszej wizyty i zmiany oleju po pierwszym tysiącu kilometrów?

Ktoś może powiedzieć, że wynika to z bardziej niechlujnego montażu i związanych z tym obcych elementach, wypłukiwanych przez olej, ale jakoś nie do końca chce mi się wierzyć, żeby aż tak różne były standardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest.... Jedni dbają o wizerunek i klienta, a inni czekają na zakończenie gwarancji i tyle.

Od 2001 roku Opel przeszedł na interwał olejowy 30 tyś. Mechanicy stukali się w czoła. Oczywiście jest zapis że w ciężkich warunkach eksploatacji trzeba to skrócić o połowę... Ale dla konsumenta te ciężkie warunki to kopalnia.... broń Boże np miasto.

W Jeepie ma co 9600. Olej zawsze jest czysty. Producent nie ściga się z konkurencją w kwestii niższych kosztów utrzymania...bo po co.

19 minut temu, Jarod napisał:

Z fb i kwejka... panie najmądrzejszy

Co miała na celu twoja "wstawka" to też nie wiem

Jarod... przepraszam... Niepotrzebnie mnie poniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałem się, że w USA, gdzie każdy każdego może pozwać i zostanie to potraktowane poważne...w instrukcji wszystko jest czarno na białym... W kwestii skrzyń...temat rzeka.

A najlepiej ze producent skrzyni np ZF zaleca wymianę co 60 tys. a koncern samochodowy już nie. To dopiero magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bw81 napisał:

I co ten wydruk poda? Zwiększone dawkowanie paliwa? Zakres obrotowy silnika? Bez przesady. (...).

Nie wiem jakie masz kontakty z dealerami ale tych, których ja znam tak to działa. 

W dobie cyfryzacji komputer auta może zapisać i zapisuje wszystko. Mało tego jest w stanie wysyłać dane na serwer producenta.

Ja np. po zalogowaniu się wiem którego dnia, ile auto zużyło paliwa, ile kilometrów przejechało. z jaka średnią, gdzie jest zaparkowane, czy drzwi są zaryglowane, światła wyłączone, czy są odnotowane usterki w poszczególnych układach, itp. itd. A jakie jeszcze dane są zapisane do których ja nie mam dostępu? A producent i importer ma bez wątpienia.

11 godzin temu, maarec napisał:

(...).

Znam kilka spraw pod tytułem wymiana silnika czy skrzyni w VW i Skoda u moich klientów na koszt importera. 

Znasz finał sprawy, a zapewne nie poznałeś kulis, jak gwarancyjną wymianę załatwiano i wg jakiej procedury.

 

A dla bezgranicznie wierzących w cuda i czystość produkcyjną, w interwał wymiany oleju 30 kkm pierwszy z brzegu przykład osławionej marki 

 

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

A skoro miałoby się nie docierać, to dlaczego niektórzy producenci jednak zmuszają do pierwszej wizyty i zmiany oleju po pierwszym tysiącu kilometrów?

Ktoś może powiedzieć, że wynika to z bardziej niechlujnego montażu i związanych z tym obcych elementach, wypłukiwanych przez olej, ale jakoś nie do końca chce mi się wierzyć, żeby aż tak różne były standardy...

fiat zaprasza na dolewki w dieslach darmowe, może stąd te wizyty ?

osobiście takie opiłki w oleju mnie nie martwią, nie znam się, widziałem owszem silnik rozłożony na części pierwsze. Jeżeli te opiłki faktycznie leżą sobie na dnie miski olejowej to niech tam będą.

Jeżeli byłoby tego więcej to można by pomyśleć o zatkaniu przewodów olejowych czy pompy. Jeżeli to by było w układzie paliwowym to problem jest oczywisty.

a w temacie wyboru auta do holowania, pojawia się do sprzedania Smax 2012, 116.000km TDCI 163KM. Stosowne ogłoszenie skrobnę w wolnej chwili, przegląd gwarancyjny i rejestracyjny przeszedł 24h temu. Odbiór połowa maja lub lipiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

a w temacie wyboru auta do holowania, pojawia się do sprzedania Smax 2012, 116.000km TDCI 163KM. Stosowne ogłoszenie skrobnę w wolnej chwili, przegląd gwarancyjny i rejestracyjny przeszedł 24h temu. Odbiór połowa maja lub lipiec

No to się pochwal lepiej co w połowie maja lub lipca się pojawi w zastępstwie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, maarec napisał:

a w temacie wyboru auta do holowania, pojawia się do sprzedania Smax 2012, 116.000km TDCI 163KM. Stosowne ogłoszenie skrobnę w wolnej chwili, przegląd gwarancyjny i rejestracyjny przeszedł 24h temu. Odbiór połowa maja lub lipiec

lepiej pokaż opiłki w oleju ostatnio spuszczonym;-)

za każdy gram - 10 tysi w dół;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

lepiej pokaż opiłki w oleju ostatnio spuszczonym;-)

za każdy gram - 10 tysi w dół;-)

heh, nie byłem przy wymianie, jak znam życie jest w beczce zbiorczej i będzie w niej kilka kg opiłków. Na poważnie, jak ktoś znajdzie ślady ręki lakiernika, blacharza czy wady mechaniczne to oddam za paliwo :) byle nie jechał czołgiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

No to się pochwal lepiej co w połowie maja lub lipca się pojawi w zastępstwie? :D

Są pewne pomysły, pytanie co na to bank, szanowna małżonka (księgowa) oraz budżet wyjazdowy. Nie sztuka kupić holownik i siedzieć w domu bo kasy nic nie zostało :)

 

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

A jak chciałem brać to nie chciałeś sprzedać.... dwa lata temu :D 

Chciałem, tylko nie chciałeś płacić :P, po Tobie było jeszcze 2 kupców to nie chciałem sprzedawać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SEBASTITO napisał:

Planuje zakup takiego Forda  Kuga jako holownika do Hobby 560 Cfe.Czy w związku z tym że auto ma napęd 4x4 to muszę stosować przelicznik 1,33 bo jeśli tak to chyba to auto się "papierowo" nie nadaje chyba że coś źle kombinuje.

uWkdrCelSwC8I__Xwqm0tg_thumb_4002.jpeg

IMG_1543.jpeg

Czyli w takim razie "papierowo" samochód się nadaje bo 2130 : 1,33 = 1601:):):)mam rację:):):) A co sądzicie o tym modelu jako holownik.Przyczepę kupiłem nową  w tamtym roku i  ciągnąłem pożyczonym Subaru Tribeca i powiem szczerze że nie czułem po za bujaniem że coś ciągnę.Kuga jest znacznie węższa a jak zajrzałem w dowód rejestracyjny to byłem sam w szoku że ma takie parametry do ciągania.

Pytam Was bo widzę że tu wielu ludzi tutaj ma ogromne doświadczenie w tych tematach a auto kupuje specjalnie pod przyczepę.A w związku z tym że kolega ma do sprzedania takie  auto z pewnym pochodzeniem i przebiegiem to muszę podjąć decyzję do końca tygodnia:) :) : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SEBASTITO napisał:

Czyli w takim razie "papierowo" samochód się nadaje bo 2130 : 1,33 = 1601:):):)mam rację:):):) A co sądzicie o tym modelu jako holownik.Przyczepę kupiłem nową  w tamtym roku i  ciągnąłem pożyczonym Subaru Tribeca i powiem szczerze że nie czułem po za bujaniem że coś ciągnę.Kuga jest znacznie węższa a jak zajrzałem w dowód rejestracyjny to byłem sam w szoku że ma takie parametry do ciągania.

Pytam Was bo widzę że tu wielu ludzi tutaj ma ogromne doświadczenie w tych tematach a auto kupuje specjalnie pod przyczepę.A w związku z tym że kolega ma do sprzedania takie  auto z pewnym pochodzeniem i przebiegiem to muszę podjąć decyzję do końca tygodnia:) :) : )

samochód da radę pod warunkiem, że skrzynia automat - wagowo trochę słabo bo jak znam życie to Twoja budka waży z 1700kg a może i mieć 250cm szerokości ? Kuga to nie jest duże auto, podłogę ma pewnie z focusa i ok 450cm długości ?

Mam w rodzinie taką kugę 2015, 180KM, 4x4 i bardzo lubie to auto, ma DMC 2300 i do mojej budki brakuje jej ok 30kg, jednak na stałe bym jej nie wybrał na holownik. Przy budce 8mx250cm będzie wyglądać na małe auto - wagowo też nie jest różowo. Masz prawko B+E rozumiem ? lub B96 ? bo na B tym zestawem nie pojedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam prawko B+E specjalnie zrobiłem w tamtym roku :)Tak moja przyczepa ma 250 cm szerokości.Kuga którą chcę kupić ma 136KM 4x4 z 2010 roku z przebiegiem 130 tysięcy skrzynia manualna 6 biegowa.Przyczepę kupiłem nową i właściwie poza wyposażeniem standardowym nie doposażałem jej .Kupiłem przedsionek który waży około 30 kilogramów  no i trochę naczyń stoły krzesła ale wszystko super lekkie więc myślę że nie ma więcej niż 1600 (czyli tak jak w papierach)jak jest teraz zapakowana.Trochę mnie martwisz maarec tym co mówisz bo mam auto z dobrych rąk za dobre pieniądze i to jest duża zachęta dla mnie.Jak żyć Panie Premierze jak żyć?:):):):)

PS.Planuje jeździć po Polsce i to na dłuższe postoje typu 3,4 tygodnie .

Edytowane przez SEBASTITO (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.