Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja się pochwalę. Po "przyspieszonym" kursie na B+E 29 Lipca zdałem egzamin na Odlewniczej w Warszawie w pierwszym podejściu. Na mieście egzaminator rzucił mi dwie uwagi, więc mało nie umarłem bo można mieć trzy .... Podobnie jak kolega wyżej nie zatrzymałem się całkowicie na zielonej strzałce tylko dochamowałem do "prawie zatrzymania", a że było szeroko, dobrze widocznie i kompletnie pusto na skrzyżowaniu to odruchowo wjechałem dalej. Nie odezwał się bo musiałby mnie uwalić (nagrywa się), ale westchnął ciężko. Potem na placu przy odpinaniu przyczepy już poza samochodem, opierdzielił mnie jak stary ojciec synka, ale zdałem.

3 SIerpnia, w swoje 39 urodziny, nie mając wcale jeszcze w ręku prawka, a jedynie kwit z WORDu o pozytywnym zaliczeniu egzaminu, ruszyłem moim zestawem nad morze, mając nadzieję, że w razie kontroli bedę ratował się kwitem oraz urodzinami :D.

2 tygodnie później wracałem już spokojniejszy, bo prawko czekało na mnie na odniór w urzedzie, więc w systemie już figurowałem jako upraniony. COnajwyżej zapłąciłbym 50 zł za brak dokumentu.

Mój zestaw waży 3970kg. Blisko bo dopuszczalna masa całkowita zestawu pojazdów jaką mam w dowodzie od Galaxy to 4000 kg :D. Viaboxa pozyskałem na dzień przed wyjazdem na jakimś Orlenie bez problemów, znalazłem miejsce z boku gdzie nie ma drutów od ogrzewania przedniej szyby i działał bez problemu. Zważywszy że w tym samym tygodniu co zdawałem prawko robiłem też przegląd i pierwszą rejestrację w polsce nowej cepki, oraz badania techniczne i wbicie haka do dowodu od Forda, to z całą resztą wyszło na to że miałem bardzo intensywny tydzień przed wyjazdem, a okazji żeby coś się spieprzyło co nie miara :D .... ale udało się. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w każdym aucie w WORD masz kamerki i mikrofon. Nagrywają to co się dzieje w aucie i obok niego. 

Tak w razie "W" gdybyś wniósł zażalenie, że niesłusznie oblałeś, egzaminator chciał łapówkę itd. To już jakiś czas jest we wszystkich autach w WORDach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zwróciłes uwagi, ale to już od 2 lat chyba jest regulowane ustawą. Wszystkie egzaminy są nagrywane, jest kamerka w środku, kamera nagrywająco co się dzieje przed samochodem a do tego rejestruje prędkość samochodu, włączanie kierunkowskazów i wciskanie hamulca. Egzaminator na początku recytuje litanie, kto zdaje, swoje dane jako egzaminatora, datę, godzinę i zasady zdawania egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdawałem na B+E jakoś rok temu, kamerek nie było, wspomaganie kierownicy nie działało, szyby się nie otwierały a lusterka tylko palec o szybkę. Luz na kierownicy miał dobre 25 cm i ciężko było tym fordem galaxy jechać prosto przez miasto i utrzymać się w pasie. Gdyby to auto miało przejść normalny przegląd to poszłoby prosto na złom.

 

i co ? ja mam zawsze pecha. Okazuje się, że teraz jeździ już Peugeot Expert - nówka sztuka. Sama przyjemność ze zdawania :).

 

już na stronie Word widzę ze kamerki i wskaźniki kierunków i całej reszty też się nagrywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Niemczech zrobienie prawa jazdy B 96 wyglada tak:

 

 

 

Idzesz do szoly jazdy, robisz w jeden dzien 3 godziny jazdy i z papierkiem od instruktora idziesz do " urzedu komunikacji" gdzie drukuja prawo jazdy.  :]

 

NIE MA EGZAMINU  :ok:

koszt 150 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można próbować zrobić "kurs" w DE i przenieść uprawnienia na PL ... tylko same koszty wymiany praw jazdy urosną do mega wysokich kwot ;)

 

 

Musisz miec meldunek w Niemczech.

Przepisac polskie prawo jazdy na niemieckie 

a potem juz mozna kombinowac  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech zrobienie prawa jazdy B 96 wyglada tak:

 

 

 

Idzesz do szoly jazdy, robisz w jeden dzien 3 godziny jazdy i z papierkiem od instruktora idziesz do " urzedu komunikacji" gdzie drukuja prawo jazdy.  :]

 

NIE MA EGZAMINU  :ok:

koszt 150 euro

podobnie w Norwegii ( ale chyba 6h do wykupienia)

Meldunek albo plan pobytu powyżej 3 lub 6ciu miesięcy o ile przepisy sie nie zmieniły :)

Kumpel miał meldunek w PL i DE, zrobił B w Polsce i chciał przepisać na DE ale odmowili ze względu na to że w czasie robienia prawka w PL byl zameldowany w niemczech więc mógł tez tam zrobić. Powiedzieli ze przepisują tylko tym osobom które miały prawko przed meldunkiem w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.