Skocz do zawartości

Ubezpieczenie assistance - Europa - konkretne oferty


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Niestety tylko do 15lat. 

W pzm nie masz limitu wieku pojazdu, cena za dobry zakres dla zestawu za rok będzie konkret. 

5 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Ta tabelka nie odpowiada na moje pytania😉.

Wg tej tabeli przyczepę holują do 1200 km i nic więcej. Z zapisów OWU raczej wynika, że w przypadku awarii przyczepy. Awaria holownika nie jest tożsama z awarią przyczepy. 

Dopytaj, najlepiej pisemnie, bo często o tym jakie ubezpieczenie się kupiło wiadomo w chwili zdarzenia. A to już trochę za późno. 

Wiedza ubezpieczycieli na temat usług assistance, które sprzedają jest delikatne mówiąc słabą.

W Warcie dłuuugo wyjaśniałem co z przyczepą w razie awarii holownika a odpowiedzi na infolinii od prawa do lewa. Dopiero pisemnie doprecyzowali a Życie potwierdziło.

Było zapytać. I uniqa i warta zabierze przyczepę po awarii holownika. Warta pomoże nawet z ass holownika jak awarii ulegnie przyczepa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 godziny temu, maarec napisał(a):

W pzm nie masz limitu wieku pojazdu, cena za dobry zakres dla zestawu za rok będzie konkret. 

Właśnie analizowałem OWU i nie znalazłem ograniczeń ze względu na wiek.

Natomiast nie zależy mi na całym roku. Chodzi mi o jeden wyjazd. W tym przypadku to jest 120zł, oczywiście bez holowania do domu. To by mi chyba nawet wystarczyło.

Ewentualnie za około 700zł (dokładnie nie pamiętam) można dokupić rozszerzenie o holowanie do 1000km.

Teraz tak... Zakładając tańszą opcję będę musiał ponieść koszty naprawy w zagranicznym warsztacie. Trasa to Niemcy, Austria, Włochy. Samochód raczej wiekowy więc części drogie nie są. Robocizna oczywiście odpowiednio więcej jak u nas. Pytanie co mogło by mnie zaskoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrola stanu technicznego samochodu w [D] lub [A], potrafią ściągnąć auto radiowozem na parking i zrobić mu pełną ścieżkę diagnostyczną i to tak rygorystyczną, że poskim SKP się nie śnił taki rygor testów (mają mobilne naczepy, które rozkąłdają i są w stnie skontrolować mnóstwo rzeczy w aucie).

Więc lepiej każdą pierdołę wychwycić przed wyjazdem i usnąć. (zwłaszcza stan zawieszenia, opon, jakość spalin, wycieki płynów) - a przy okazji to też mzniejszy ryzyko awari w trasie

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

kontrola stanu technicznego samochodu w [D] lub [A], potrafią ściągnąć auto radiowozem na parking i zrobić mu pełną ścieżkę diagnostyczną i to tak rygorystyczną, że poskim SKP się nie śnił taki rygor testów (mają mobilne naczepy, które rozkąłdają i są w stnie skontrolować mnóstwo rzeczy w aucie).

Więc lepiej każdą pierdołę wychwycić przed wyjazdem i usnąć. (zwłaszcza stan zawieszenia, opon, jakość spalin, wycieki płynów) - a przy okazji to też mzniejszy ryzyko awari w trasie

 

Spoko mam nowe progi z pianki i atrapę katalizatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Dopytywałeś czy holują przyczepę po awarii holownika czy po awarii przyczepy? Bo to dwie różne sprawy.

A wg OWU to jednoznacznie nie wynika. 

Zauważyłeś to co ja ;) "dokonanie jej naprawy..."
Zeszło mi trochę, aby to ustalić, na infolinii ich męczyłem.

W efekcie kilku przełączeń do coraz to innych specjalistów i "managerów produktu" czy coś takiego i generalnie nie potrafili potwierdzić lub zaprzeczyć, ale poprosili o wysłanie meila, to odpowiedzą. No i odpowiedzieli.


Zrzutekranu2024-03-18o15_04_58.thumb.png.6427dcf3ccd54ba7a5926d8b1de81646.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marcin T napisał(a):

Zauważyłeś to co ja ;) "dokonanie jej naprawy..."
Zeszło mi trochę, aby to ustalić, na infolinii ich męczyłem.

W efekcie kilku przełączeń do coraz to innych specjalistów i "managerów produktu" czy coś takiego i generalnie nie potrafili potwierdzić lub zaprzeczyć, ale poprosili o wysłanie meila, to odpowiedzą. No i odpowiedzieli.


Zrzutekranu2024-03-18o15_04_58.thumb.png.6427dcf3ccd54ba7a5926d8b1de81646.png

I to jest konkretna odpowiedź. Niestety wiedza produktowa w TU jest dość mizerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przetestowaną Wartę jeśli chodzi o holowanie zestawu. Na szczęście tylko w PL. Tu przyczepa złączona w chwili awarii lub wypadku (samochodu jak i przyczepy) z ubezpieczonym samochodem jest holowana w ramach pakietu ubezpieczeniowego holownika. W wariancie assistance platynowym limit to 1500 km. Niestety, w tym roku już się nie załapałem bo górna granica wieku pojazdu dla platyny to 10 lat i mój konik już się nie łapie.

Kupiłem więc w Ergo Hestia. Tutaj w wariancie Assistance Turbo nie ma limitów km dla holowania zestawu w Europie, ale jest warunkiem jest awaria lub wypadek holownika. Jeśli awarii/wypadkowi ulegnie tylko przyczepa to do holowania musi mieć swoje ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obok tematu ale też ubezpieczenie tylko, że kampera.

Kupiliśmy w PZMOT holowanie do 1000 km. W Hiszpanii kamper stanął na drodze szybkiego ruchu. Była już noc, warsztaty zamknięte. Obdzwoniłam infolinie. Pierwszy pracownik poinformował mnie, że holowanie samochodu będzie  na parking lub do warsztatu ale na następny dzień mamy . Czyli mamy stać na jezdni i czekać do rana. .??? Był taki wiatr, że nawet trójkąta nie dało się rozstawić. Zaczęliśmy za pomocą policji (znali angielski i bardzo pomagali )szukać holowania na drugi dzień poza naszym ubezpieczycielem. Podczas następnej rozmowy już z innym przedstawicielem  naszego ubezpieczenia okazało się, że laweta przyjedzie za godzinę i odstawi nas na parking a po nas taksówka ze względu na obecność psa. I tak też się stało i od tego momentu wszystko poszło nawet szybko i sprawnie. Rano były telefony w celu ustalenia gdzie nas odholują. i ok. 12.00 byliśmy w warsztacie zaproponowanym przez przedstawiciela ubezpieczyciela w Hiszpanii. My ponownie taksówką z miłym panem. Płaciliśmy tylko za naprawę w serwisie prowadzonym przez marokańczyków. Ale po kilku godzinach temat ogarnęli . Przyczyna była prozaiczna niekontaktujący kabelek na który zresztą przez przypadek trafili. Gdyby warsztat wskazany przez nas tematu nie ogarnął ponowne holowanie już by nam nie przysługiwało. Policja bardzo nam pomogła przez cały czas obstawiając tyły  łącznie 3 radiowozy na zmianę. Jedno mnie dziwi do tej pory , mieli kontakt z naszym ubezpieczycielem chociaż nazwy nie podawaliśmy zresztą nikt nie pytał. Czyżby takie dane mieli w systemie tylko po numerze rejestracyjnym samochodu. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2024 o 19:40, Bercik77 napisał(a):

Ta tabelka nie odpowiada na moje pytania😉.

Wg tej tabeli przyczepę holują do 1200 km i nic więcej. Z zapisów OWU raczej wynika, że w przypadku awarii przyczepy. Awaria holownika nie jest tożsama z awarią przyczepy. 

Dopytaj, najlepiej pisemnie, bo często o tym jakie ubezpieczenie się kupiło wiadomo w chwili zdarzenia. A to już trochę za późno. 

Wiedza ubezpieczycieli na temat usług assistance, które sprzedają jest delikatne mówiąc słabą.

W Warcie dłuuugo wyjaśniałem co z przyczepą w razie awarii holownika a odpowiedzi na infolinii od prawa do lewa. Dopiero pisemnie doprecyzowali a Życie potwierdziło.

Ja mam właśnie wykupiony Prestiż w Uniqua za 380zł na rok 1200Km holowanie cała Unia.

Odnośnie przyczepy to wygląda tak:

2.4. Holowanie przyczepy a) CAA zorganizuje i pokryje koszty holowania przyczepy ciągnionej przez ubezpieczony pojazd, unieruchomionej w wyniku zdarzenia assistance, jeżeli nie jest możliwe dokonanie jej naprawy na miejscu zdarzenia, do miejsca wskazanego przez kierowcę. b) W wariancie Prestiż holowanie przyczepy odbywa się bez limitu, pod warunkiem że zdarzenie assistance powstało na terytorium Polski i holowanie odbywa się na terenie Polski. c) Jeżeli holowanie przyczepy do warsztatu odbywa się poza godzinami pracy tego warsztatu i  przyczepa została przetransportowana na parking, Ubezpieczonemu przysługuje drugie holowanie przyczepy do warsztatu w ramach jednego zdarzenia assistance, z zastrzeżeniem że limit kilometrowy wskazany w  Tabeli świadczeń i  limitów obowiązuje łącznie dla obu holowań. d) Warunkiem realizacji świadczenia holowania przyczepy jest podpisanie przez Ubezpieczonego protokołu przekazania przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2024 o 13:21, Lolejko napisał(a):

Ja mam właśnie wykupiony Prestiż w Uniqua za 380zł na rok 1200Km holowanie cała Unia.

 

Dowiedz się, czy to nie jest tak że jeżeli holują samochód i przyczepę jednocześnie (niezależne co uległo awarii)  nie będzie to 1200km, tylko 600km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2024 o 21:23, bozka napisał(a):

Kupiliśmy w PZMOT holowanie do 1000 km.

Czyli w sumie było OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej chociaż podczas pierwszej rozmowy nie było pozytywnie. Nie wszyscy pracownicy mają wystarczającą wiedzę o swoim produkcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.