Skocz do zawartości

Ubezpieczenie assistance - Europa - konkretne oferty


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Niestety tylko do 15lat. 

W pzm nie masz limitu wieku pojazdu, cena za dobry zakres dla zestawu za rok będzie konkret. 

5 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Ta tabelka nie odpowiada na moje pytania😉.

Wg tej tabeli przyczepę holują do 1200 km i nic więcej. Z zapisów OWU raczej wynika, że w przypadku awarii przyczepy. Awaria holownika nie jest tożsama z awarią przyczepy. 

Dopytaj, najlepiej pisemnie, bo często o tym jakie ubezpieczenie się kupiło wiadomo w chwili zdarzenia. A to już trochę za późno. 

Wiedza ubezpieczycieli na temat usług assistance, które sprzedają jest delikatne mówiąc słabą.

W Warcie dłuuugo wyjaśniałem co z przyczepą w razie awarii holownika a odpowiedzi na infolinii od prawa do lewa. Dopiero pisemnie doprecyzowali a Życie potwierdziło.

Było zapytać. I uniqa i warta zabierze przyczepę po awarii holownika. Warta pomoże nawet z ass holownika jak awarii ulegnie przyczepa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 276
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 godziny temu, maarec napisał(a):

W pzm nie masz limitu wieku pojazdu, cena za dobry zakres dla zestawu za rok będzie konkret. 

Właśnie analizowałem OWU i nie znalazłem ograniczeń ze względu na wiek.

Natomiast nie zależy mi na całym roku. Chodzi mi o jeden wyjazd. W tym przypadku to jest 120zł, oczywiście bez holowania do domu. To by mi chyba nawet wystarczyło.

Ewentualnie za około 700zł (dokładnie nie pamiętam) można dokupić rozszerzenie o holowanie do 1000km.

Teraz tak... Zakładając tańszą opcję będę musiał ponieść koszty naprawy w zagranicznym warsztacie. Trasa to Niemcy, Austria, Włochy. Samochód raczej wiekowy więc części drogie nie są. Robocizna oczywiście odpowiednio więcej jak u nas. Pytanie co mogło by mnie zaskoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrola stanu technicznego samochodu w [D] lub [A], potrafią ściągnąć auto radiowozem na parking i zrobić mu pełną ścieżkę diagnostyczną i to tak rygorystyczną, że poskim SKP się nie śnił taki rygor testów (mają mobilne naczepy, które rozkąłdają i są w stnie skontrolować mnóstwo rzeczy w aucie).

Więc lepiej każdą pierdołę wychwycić przed wyjazdem i usnąć. (zwłaszcza stan zawieszenia, opon, jakość spalin, wycieki płynów) - a przy okazji to też mzniejszy ryzyko awari w trasie

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

kontrola stanu technicznego samochodu w [D] lub [A], potrafią ściągnąć auto radiowozem na parking i zrobić mu pełną ścieżkę diagnostyczną i to tak rygorystyczną, że poskim SKP się nie śnił taki rygor testów (mają mobilne naczepy, które rozkąłdają i są w stnie skontrolować mnóstwo rzeczy w aucie).

Więc lepiej każdą pierdołę wychwycić przed wyjazdem i usnąć. (zwłaszcza stan zawieszenia, opon, jakość spalin, wycieki płynów) - a przy okazji to też mzniejszy ryzyko awari w trasie

 

Spoko mam nowe progi z pianki i atrapę katalizatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Dopytywałeś czy holują przyczepę po awarii holownika czy po awarii przyczepy? Bo to dwie różne sprawy.

A wg OWU to jednoznacznie nie wynika. 

Zauważyłeś to co ja ;) "dokonanie jej naprawy..."
Zeszło mi trochę, aby to ustalić, na infolinii ich męczyłem.

W efekcie kilku przełączeń do coraz to innych specjalistów i "managerów produktu" czy coś takiego i generalnie nie potrafili potwierdzić lub zaprzeczyć, ale poprosili o wysłanie meila, to odpowiedzą. No i odpowiedzieli.


Zrzutekranu2024-03-18o15_04_58.thumb.png.6427dcf3ccd54ba7a5926d8b1de81646.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marcin T napisał(a):

Zauważyłeś to co ja ;) "dokonanie jej naprawy..."
Zeszło mi trochę, aby to ustalić, na infolinii ich męczyłem.

W efekcie kilku przełączeń do coraz to innych specjalistów i "managerów produktu" czy coś takiego i generalnie nie potrafili potwierdzić lub zaprzeczyć, ale poprosili o wysłanie meila, to odpowiedzą. No i odpowiedzieli.


Zrzutekranu2024-03-18o15_04_58.thumb.png.6427dcf3ccd54ba7a5926d8b1de81646.png

I to jest konkretna odpowiedź. Niestety wiedza produktowa w TU jest dość mizerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przetestowaną Wartę jeśli chodzi o holowanie zestawu. Na szczęście tylko w PL. Tu przyczepa złączona w chwili awarii lub wypadku (samochodu jak i przyczepy) z ubezpieczonym samochodem jest holowana w ramach pakietu ubezpieczeniowego holownika. W wariancie assistance platynowym limit to 1500 km. Niestety, w tym roku już się nie załapałem bo górna granica wieku pojazdu dla platyny to 10 lat i mój konik już się nie łapie.

Kupiłem więc w Ergo Hestia. Tutaj w wariancie Assistance Turbo nie ma limitów km dla holowania zestawu w Europie, ale jest warunkiem jest awaria lub wypadek holownika. Jeśli awarii/wypadkowi ulegnie tylko przyczepa to do holowania musi mieć swoje ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.