Skocz do zawartości

Bałtyk 2013 kto,gdzie i kiedy plany czas zacząć


stico80

Rekomendowane odpowiedzi

stico80 user_popup.png

Parę lat z rzędu do Krystyny w lipcu przyjeżdżał ksiądz z dobrą setką dzieciorów i wtedy był szum.To były kolonie organizowane przez jakąś organizacje katolicką.Od 2 lub 3 lat już nie przyjeżdżają i jest dużo spokojniej.Krystyna i Wagabunda są kempingami sąsiadującymi ze sobą i oba nie lubią deszczu.Po opadach robi się bajoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie mała zmiana. Po przeczytaniu relacji z ostatnich wakacji Pawła (Spablo1) zachciało się trochę objazdówki. Start koło Lublina i trasa do Camping - Szekla Strzelce i tam kilka dni ze zwiedzeniem wszystkiego co się da. Następnie zamek w Lidzbarku Warmińskim i stamtąd do Buczyńca zobaczyć pochylnię mam nadzieję, że znajdę tam jakiś kemping do przenocowania. Teraz dalej 3miasto i Hel tu też będziemy szukać kempingu na 2-3 dni. Docelowo mamy dotrzeć na kemping Krystyna lub Wagabunda w Rowach jak będzie życie pokaże :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu relacji z ostatnich wakacji Pawła (Spablo1) zachciało się trochę objazdówki.

Miło mi :) Cieszę się, że moja pisanina przypadła Tobie do gustu.

 

stamtąd do Buczyńca zobaczyć pochylnię mam nadzieję, że znajdę tam jakiś kemping do przenocowania.

I tu pojawia się pewien problem. W Buczyńcu jest darmowe miejsce na nocleg, o czym można poczytać tutaj, niestety sam kanał jest chyba w remoncie :(

Tez miałem to miejsce w planie na ten rok. Niestety muszę naszą trasę trochę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i :pupa: to może z Szekli na Stańczyki i Akwedukty Puszczy Romnickiej - Lidzbark - 3miasto - Hel i dalej w stronę na Rowy?

 

 

Pole biwakowe, plac zabaw, boisko do siatkówki i koszykówki, parkingi to wszystko czeka na turystów przy pochylni Buczyniec na Kanale Elbląskim. Inwestycja kosztowała 1,7 mln złotych. Przez pięć lat z pola biwakowego będzie można korzystać bezpłatnie.

 

Żeby tylko remont kanału nie trwał 5 lat

Edytowane przez stico80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja ze strony żeglugi elbląsko-ostródzkiej mówi:

"Uprzejmie informujemy, że w związku z rewitalizacją Kanału Ostródzko - Elbląskiego w sezonie żeglugowym 2013 r. i 2014 r. system pochylni pomiędzy Buczyńcem, a J. Druzno będzie zamknięty" - czyli odcinek najbardziej atrakcyjny.

Z przykrością donoszę.:oslabiony:

Edytowane przez kapete (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odradzam wjazd na Hel, mege korki chyba że w nocy, kempingi mega zapchane, lepiej dojedź samym autem do Władysławowa i pociągiem na Hel ( w 1 dzień obejdziesz Hel - miejcowość ), od lat jeźdże do Chałup wiem co piszę. Jesli chcesz obejżeć cały półwysep to też samym autem wjazd wcześnie rano powrót wieczorem, juz po zmroku, standardowo korek do Władysławowa zaczyna się w Chałupach w okolicy godz 15 i do godz 20 stoisz. 7 km jedziesz kilka godzin.

Sam dojazd do Władysławowa od strony Gdyni doradzam przejachac przed 9 rano - później korek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa wydaje mi się ustalona Jabłonna - Mazury - Wiadukty - Lidzbark Warmiński - kierunek Rowy - odpoczynek z leniem - Biskupin - Ciechocinek - Jabłonna

 

Fajna trasa, też podobnie nawet myślałem ale w tym roku postanowione jest południe, może gdzieś nad Balaton. W poprzednim roku byłem w Łebie i było świetnie, na pewno tam wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dzisiaj do ENERGETYK  w Rowach, cena za parcelę na gotowo  69zł doba 

a jaki zestaw (ile osób?).

Nigdzie nie znalazłem ich bezpośredniej strony, może źle szukałem ale troszkę mnie zainteresował ten camp. W Rowach nie byłem już 17 lat, czas chyba ponownie zawitać :).

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam wjazd na Hel, mege korki chyba że w nocy, kempingi mega zapchane, lepiej dojedź samym autem do Władysławowa i pociągiem na Hel ( w 1 dzień obejdziesz Hel - miejcowość ), od lat jeźdże do Chałup wiem co piszę. Jesli chcesz obejżeć cały półwysep to też samym autem wjazd wcześnie rano powrót wieczorem, juz po zmroku, standardowo korek do Władysławowa zaczyna się w Chałupach w okolicy godz 15 i do godz 20 stoisz. 7 km jedziesz kilka godzin.

Sam dojazd do Władysławowa od strony Gdyni doradzam przejachac przed 9 rano - później korek

Hej,

 

Dlatego na Hel wjeżdżasz samochodem, potem on odpoczywa a Ty fruwasz rowerkiem :)

Od 10 lat co rok jestem z rodziną w Juracie na świetnym polu, i co roku oceniam pogodę 'na stałym lądzie' po czasie w jakim przechodzę przez ulicę rano do sklepu :)

 

Generalnie to fakt tłoczno jest, ale im dalej od Władka tym lepiej :)

No może oprócz samego Hel'u ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strus251 , do tego pola Energetyk faktycznie nie ma bezpośrednio numeru, najpierw odebrała telefon pani  z Ośrodka Energetyk, podała mi numer do centrali w Ustce, tam zaś pani powiedziała że w tym roku pierwszy raz oficjalnie ruszają z polem dla przyczep, a cenę powiedziała ogólnie 69zł/parcela. Parcela w jej rozumienia wychodziło "ogólnie" bez znaczenia ile osób, no przypuszczam że więcej niż 5 nie miała na myśli , bo ile w jednej budce wlezie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strus251 , do tego pola Energetyk faktycznie nie ma bezpośrednio numeru, najpierw odebrała telefon pani  z Ośrodka Energetyk, podała mi numer do centrali w Ustce, tam zaś pani powiedziała że w tym roku pierwszy raz oficjalnie ruszają z polem dla przyczep, a cenę powiedziała ogólnie 69zł/parcela. Parcela w jej rozumienia wychodziło "ogólnie" bez znaczenia ile osób, no przypuszczam że więcej niż 5 nie miała na myśli , bo ile w jednej budce wlezie,

Trzeba by to chyba doprecyzować. Na kilku polach Parcela to miejsce na: przyczepa, przedsionek, samochód i co tam sobie postawisz, czasem prąd. Natomiast ilość osób liczyli osobno. 69zł przy pięciu osobach, to raczej nieprawdopodobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.