Skocz do zawartości

Bałtyk 2013 kto,gdzie i kiedy plany czas zacząć


stico80

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Na Wagabundzie byłem chyba jakieś 5 lat temu - uważam że jest ok jednak w Waszym wypadku może być jeden minus. Cennik jest tak skonstruowany iż pobyt najbardziej opłaca się (w stosunku do innych kempingów) załogą podróżującym w 2 dorosłe osoby. Pełną stawkę płaci się tam za dzieci - tylko nie wiem od jakiego wieku więc koniecznie dowiedz się jak to z tym jest żeby nie było potem niespodzianek. Obok przez płot masz kemping Krystyna - opinnie na forum tez miał raczej dobre - myślę że przed wjazdem na Wagabundę zawsze warto porównać ok.gif.

W samych Rowach jest jeszcze camping nr 156 ( http://www.przymorzu...ekat-p-119.html ) ładny, ale niestety stosunkowo drogi.

Rowy moim zdaniem są całkiem fajną miejscowością nadmorską i miło je wspominam. Wieczorami było gdzie wypić piwko i pośpiewać szanty.

 

cennik prawdę Ci powie :skromny:

opłaca sie stać dłużej - 11dni to 14zł osoba, zresztą podobnie jest na Przymorzu (za 4dni już jest rabat)

 

dzieci do 7lat płacą połowę, czyli 7zł

i np - 2x15zł, plus 15+7 = 52zł ... tragedii nie ma

 

a wracając do tematu, jest spora szansa że my też w tym roku uderzymy nad Bałtyk z racji krótkiego urlopu

chyba że ... pojedziemy na południe co Cro :-], bo z Krk droga podobna

może poczekam jeszcze na tą A1 i pojedziemy już autostradą w 2014 nad Bałtyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

cennik prawdę Ci powie :skromny:

opłaca sie stać dłużej - 11dni to 14zł osoba, zresztą podobnie jest na Przymorzu (za 4dni już jest rabat)

 

dzieci do 7lat płacą połowę, czyli 7zł

i np - 2x15zł, plus 15+7 = 52zł ... tragedii nie ma

 

 

No tyle że nie liczysz prądu grinser006.gif, ale w sumie masz rację nawet 62 zł/dzień to nie jest tragedia. Z tym że zakładając że jedno dziecko ma do 3 lat to w Ustroniu Pod Brzozami z cennika wyjdzie Ci 67,5 zł i to w cenie jest parcela (prąd, TV, net, woda i kanalizacja na parceli). Warunkowo kempingi w sumie są na tym samym poziomie tyle że nie wiem czy na Wagabundzie ciepła woda jest teraz nos-stop czy tylko w wyznaczonych godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety panie Rosołek, trochę się spóźniłeś.

Kanał Elbląski jest od października tego roku w remoncie. Przewidywany termin otwarcia kanału to 2014 rok, ale pewnie po sezonie.

Tak przynajmniej informowali pracownicy pochylni w tym roku.

Tutaj pewne źródło i potwierdzenie.

 

Samo pole namiotowe będzie otwarte, ale bez kanału i bez przejeżdżających za oknem przyczepy statków to już nie będzie to samo.

Jako darmowy nocleg w podróży nad morze, jak najbardziej OK, należy mieć jednak swoją pitną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle że nie liczysz prądu grinser006.gif,

nie po to solar założyłem żeby teraz liczyć prąd :skromny:

 

mnie by wyszło w ogóle taniej, bo oba smyki mieszczą sie do 7lat, z młodszy ma ponad 3 więc jest szansa że na innych polach też już policzą

ciepła woda 3lata temu była też "od do"

 

nie wiem czy nie zawitamy do Rowów, bo nam pasuje ta miejscówka, gdzies tylko trzeba drugi tydzień wymyślić :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety panie Rosołek, trochę się spóźniłeś.

Kanał Elbląski jest od października tego roku w remoncie. Przewidywany termin otwarcia kanału to 2014 rok, ale pewnie po sezonie.

Tak przynajmniej informowali pracownicy pochylni w tym roku.

Tutaj pewne źródło i potwierdzenie.

 

Samo pole namiotowe będzie otwarte, ale bez kanału i bez przejeżdżających za oknem przyczepy statków to już nie będzie to samo.

Jako darmowy nocleg w podróży nad morze, jak najbardziej OK, należy mieć jednak swoją pitną wodę.

 

no to ładnie....kaszanka jednym słowem - Miodzio dzięki za info - plany muszę pozmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie....kaszanka jednym słowem - Miodzio dzięki za info - plany muszę pozmieniać

 

a mowilismy z Darkiem zebys jechal z nami :ee: ale ty sie bales ze najmlodszy wiekiem to bedziesz musial po piwo biegac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to ładnie....kaszanka jednym słowem - Miodzio dzięki za info - plany muszę pozmieniać

 

Niekoniecznie. Też chciałbym po drodze tegorocznych wypadów zaliczyć kanał Ostródzko-Elbląski jadąc na północny-wschód naszego pięknego kraju. Faktycznie kanał będzie w remoncie, ale będą możliwe kursy. Poniżej odpowiedź na moje zapytanie:

 

Witam serdecznie

 

Niestety w przyszłym roku rejsy na całej trasie Elbląg- Ostróda nie będą możliwe ze względu na rewitalizację Kanału.

 

Z Elbląga będą możliwe rejsy do Całun bądź po jeziorze Drużno. Również odcinek Kanału Elbląskiego na trasie Ostróda- Miłomłyn będzie możliwy.

 

Ponadto planowane są rejsy z Malborka do Białej Góry, z Ostródy do Iławy i po Jezioraku.

 

Wszystkie rejsy są w trakcie opracowań. Więcej szczegółów, cennik oraz harmonogram rejsów będą dostępne w styczniu.

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą po Nowym Roku.

 

 

 

Korzystając z okazji życzę zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

 

 

 

Z poważaniem

 

Ewa Dykrzewska

 

 

 

Biuro Obsługi Klienta w Elblągu

 

tel./fax +48 55 232 43 07

 

 

 

Tak więc coś tam się będzie działo. :niewiem: Pozdrawiam: Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, oczywiście, że cały kanał nie będzie zamknięty, ale z informacji od obsługi pochylni, wszystkie pochylnie będą nieczynne przez okres dwóch lat.

A właśnie te pochylnie to według mnie największa atrakcja tego kanału. Sam rejs po kanale nie bardzo różni się od przejażdżki innymi kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, oczywiście, że cały kanał nie będzie zamknięty, ale z informacji od obsługi pochylni, wszystkie pochylnie będą nieczynne przez okres dwóch lat.

A właśnie te pochylnie to według mnie największa atrakcja tego kanału. Sam rejs po kanale nie bardzo różni się od przejażdżki innymi kanałami.

 

 

w rzeczy samej... na kempingu cala frajda to widok wciaganych lodek...

 

jak bylo slychac dzwonek - to wszyscy szli na tory :)

post-728-0-45412800-1357294527_thumb.jpg

post-728-0-99693000-1357294518_thumb.jpg

post-728-0-78946000-1357294536_thumb.jpg

 

wciaganie na pochylnie jak i zjazd to niecodzienny widok

post-728-0-14463600-1357294645_thumb.jpg

post-728-0-39520900-1357294657_thumb.jpg

post-728-0-00884900-1357294669_thumb.jpg

post-728-0-75372400-1357294677_thumb.jpg

post-728-0-19451700-1357294686_thumb.jpg

post-728-0-49760100-1357294806_thumb.jpg

 

samo plywanie ...coz, woda jak woda...

post-728-0-46333300-1357294757_thumb.jpg

post-728-0-58515200-1357294769_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Również odcinek Kanału Elbląskiego na trasie Ostróda- Miłomłyn będzie możliwy.

 

(...)

 

Przy tej okazji dodam, że blisko Miłomłynu znalazłem w środku lasu wspaniały kemping.

Cisza idealna, taniutko, czyściutko, zieloniutko.

Kamperka postawiłem "w parceli" 4 m od wody :)

Jest gdzie się poszwędać i pośmigać rowerem.

Dokładnie tu, pośrodku polanki : https://maps.google.pl/maps?q=Mi%C5%82om%C5%82yn&hl=pl&ie=UTF8&ll=53.776902,19.841534&spn=0.001854,0.003449&sll=51.937749,15.511777&sspn=0.123824,0.220757&t=h&hnear=Mi%C5%82om%C5%82yn,+ostr%C3%B3dzki,+warmi%C5%84sko-mazurskie&z=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zaraz za tym parkingiem jest Kemping Nad Stawem :niewiem:

 

http://malbork-kemping.eu/ 50 zyla za 4 osoby / doba.

 

 

Nocowaliśmy tam 1 noc w sierpniu 2010, było miło,

 

widok na Zamek w nocy - BEZCENNY :look:

 

post-9328-0-86851000-1357297554_thumb.jpg

 

kaczki w stawie przyjazne

 

post-9328-0-85168800-1357297645_thumb.jpg

 

trafił się absolutny rodzynek :pad:

 

post-9328-0-72654600-1357297775_thumb.jpg

 

 

Na placu brak drzew, w lecie bywa gorąco, ale poza tym świetne miejsce!

 

 

Nie do końca polecam jedzenie na barce, drogo i mało smacznie było wtedy :zolta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, oczywiście, że cały kanał nie będzie zamknięty, ale z informacji od obsługi pochylni, wszystkie pochylnie będą nieczynne przez okres dwóch lat.

A właśnie te pochylnie to według mnie największa atrakcja tego kanału. Sam rejs po kanale nie bardzo różni się od przejażdżki innymi kanałami.

 

No właśnie o te pochylnie też mi chodzi najbardziej, tylko nie wiem właśnie dokładnie, w których miejscach są.:niewiem: Dlatego też czekam na info od "floty" gdzie będą pływać (myślałem, że jakąś tam pochylnię zaliczymy) :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Jurek, pochylnie będą nieczynne.

Te trasy o których pisze pani z Biura to z Elbląga do jeziora Drużno - a właśnie za Drużnem zaczynają się pochylnie, oraz do z Ostródy do Miłomłyna czyli również spory kawałek niestety już za pochylniami.

Ale po remoncie kanał będzie pewnie jeszcze ciekawszy i piękniejszy. Zdążycie go jeszcze odwiedzić waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Jurek, pochylnie będą nieczynne.

Te trasy o których pisze pani z Biura to z Elbląga do jeziora Drużno - a właśnie za Drużnem zaczynają się pochylnie, oraz do z Ostródy do Miłomłyna czyli również spory kawałek niestety już za pochylniami.

Ale po remoncie kanał będzie pewnie jeszcze ciekawszy i piękniejszy. Zdążycie go jeszcze odwiedzić waytogo.gif

 

No cóż, dzięki za info. Trzeba będzie troszkę plany wakacyjne zmienić :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.