Skocz do zawartości

Dobra rada zawsze w cenie :-)


Bella

Rekomendowane odpowiedzi

O było by super, pozwól że zadzwonię do właściciela i przejdę na PW.

 

Co do samochodu heh, przyczepa ma tylko dojechać na półwysep helski i tam zostać na kilka sezonów, a ponieważ sama dysponuję samochodem bez haka to i tak będę musiała coś wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba skupie się na poszukiwaniach w swoich okolicach, póki co znalazłam te trzy ogłoszenia, jak zwykle po za budżetem, ale jeśli  przyczepy są warte tych pieniędzy to może warto dołożyć.

http://allegro.pl/knaus-eiffland-holiday-idealny-stan-jak-nowa-i5051397987.html

http://allegro.pl/burstner-studio-500-ts-1999rok-okazja-i5019229148.html

 

Ta trochę dalej i nie do końca taki rozkład jak chciałam, ale może warto?

http://otomoto.pl/wilk-stern-6-osobowa-nie-hobby-knaus-T4358054.html

 

Ta pierwsza jest bardzo ciekawa (bardzo podobne, lustrzane odbicie układu mojej). Zdjęcia prawie nic nie mówią, nie wiem dlaczego brak na nich prawej ściany :hmm:  Jeśli nie masz daleko, to warto chyba się pofatygować i osobiście oobejrzeć, najlepiej by było, gdyby pomógł Ci w tym ktoś z dużym doświadczeniem. Warto przyjrzeć się tylnej części przyczepy i ścianie, której na fotkach nie ma. Rób dobre fotki wszystkiego, a zwłaszcza tego, co wzbudzi Twoje wątpliwości. Wypytaj o powody sprzedaży. Przyczepa wygląda na fotkach przyzwoicie, cena jest atrakcyjna, więc ... :hmm:   Weź poprawkę na prawdomówność sprzedającego, tym bardziej, ze na Allegro oceniono go pod tym kątem tylko na 4,8 pkt. ;)

 

Osobiście "B Studio" bym odpuścił, moim zdaniem nie warto się nią interesować.

Trzecia: układ niezbyt Ci odpowiada, więc po co ?  Nie bądź zdesperowana, bo to w tym przypadku dobrze nie wróży.

IMHO

 

P.S.

Zadzwoń przed decyzją wyjazdu wypytaj o wszystko, o pochodzenie, czy kupiona w Polsce, czy sprowadzona (skąd) ilość właścicieli od nowości, czy były jakieś naprawy itd., itp. Poproś o bdb zdjęcia wszystkich ścian, może dachu, wewnętrznych narożników ścian, zwłaszcza miejsc w okolicy okien bocznych i dachowych.

Jeśli ktoś zagląda do mojego wątku, to może pokusi się o opinię, co warto jechać zobaczyć.

Dzięki :-)

 

... a zaglądają, zaglądają :skromny:

Widać po wpisach przecież :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzyś, umówiłam się na czwartek, pojedzie ze mną Kurus :-) 

Pan na dzień dobry zapytał czy mam pieniądze, bo jak tylko chce se pooglądać, to mu się pokrowca ściągać nie chce  :devil:

Z informacji które uzyskałam przez telefon, to jest sucha i wszystko ma sprawne, pan ma ją dwa lata, a sprzedaje bo żona w ciąży i póki co wakacji w takiej formie nie planują.

Do spotkania się przygotuję, pytania sobie spiszę ;-) żeby nic nie zapomnieć, bo przyczepa ma mi służyć w zdrowiu :-) jakieś 3-4 lata, zanim uzbieram na moją docelową hobby kmfe 560 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy oczywiście o Knausie :hmm:

Sprzedający, z racji prowadzonego biznesu, o którym Ci wspominałem, mowę do klienta opanował z pewnością do perfekcji :klotnia: , dlatego do tego typu rozmówcy trzeba się odpowiednio przygotować :palacz: .
Ostatecznie Twoim celem jest przyczepa, więc na niej trzeba się skupić i zajrzeć gdzie się da, nawet "pod podłogę".
Jeśli jest coś do ukrycia, to chętny do pokazywania wszystkiego nie będzie, ale jeśli rzeczywiście przyczepa jest OK i chce ją sprzedać, to nie powinien stwarzać przeszkód. Nie pozwólcie się ponaglać, ustal to przez telefon, powiedz że jesteś poważnie zainteresowana i dlatego oględziny mogą potrwać, więc niech zabezpieczy sobie odpowiednią ilość czasu, bo kota w worku nie kupisz. Oczywiście na oględziny jedziesz bez pieniędzy ;)

 

P.S.

Zwróćcie jeszcze uwagę na ramę (pęknięcia,ślady uderzeń lub naprawy, odkształcenia itp.) zawieszenie, felgi, opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na oględziny jedziesz bez pieniędzy ;)

 

 

Hmmm... :hmm:

Ale jak nici wyjdą z kupna budki, Koleżanka mogłaby w zamian u sprzedającego (handlarza) jakieś auto wybrać. Bo rozumiem, że handlowaniem się zajmuje zawodowo http://www.autoskupslask.com/kontakt

A tak ?

Bez kasy ?  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziesz oglądać również Studio to radziłabym umówić się z właścicielem,  ponieważ pracownik, który był w okresie letnim nie orientował się w temacie przyczep i akcesoriów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bella, zajrzyj jeszcze na tą stronkę (post #1). Może znajdziesz tam kogoś z okolicy (napisz na PW), kto by dołączył jeszcze do Was. Dobrze, że Kol Kurus będzie z Tobą, ale wspominał, że nie ma zbyt dużego doświadczenia, więc co trzy głowy (pary oczu) ...
IMHO
 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, może ktoś to oceni :niewiem:

Przeciez to ten sam kreatywny "handlowiec", co od tej z Twojego posta #103  ;)

http://forum.karawaning.pl/topic/12128-dobra-rada-zawsze-w-cenie/?p=402095


Napisałam do marko6, może nas wspomoże :-)

 

Jest jeszcze chyba z tych stron Kol. Miodzio, może też warto zapytać, bo nie wiadomo czy np. marko6 będzie miał czas :hmm:  Jestem przekonany, że ma doświadczenie :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Trzcianki w Świętokrzyskim, to zupełnie do skreślenia są?

Przyczepy Hobby znam, chyba dlatego mnie do nich ciągnie.

http://otomoto.pl/hobby-excellent-540-vfe-2005r-T4792777.html

 

z zewnątrz nic nie widać :/

 

Aby uspokoić Twoją wątpliwość, że może coś tracisz pomijając tą ofertę, to napiszę, że ja widzę sporo (na zewnątrz i wewnątrz). Biorąc pod uwagę cenzurkę, którą pisząc do Ciebie wystawiłem temu panu, nie chce mi się nawet oglądać szczegółowo jego ofert, bo już wiem, czego można się w nich spodziewać :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ja widzę sporo (na zewnątrz i wewnątrz).

Już na pierwszym zdjęciu- brak klina maskującego w listwie alu i wkręty na wierzchu. W jakim stanie jest konstrukcja szkieletu można sobie wyobrazić. Następne zdjęcia można oglądać, ale tylko dla sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.