Skocz do zawartości

Dobra rada zawsze w cenie :-)


Bella

Rekomendowane odpowiedzi

Pan od popielatej napisał mi że o książce serwisowej pierwsze słyszy.

Będę tu nadal wklejać linki do przyczep, w nadziei że mi pomożecie.

 

 

Normalnie w wielu krajach Europy cos takiego jest a wyglada to tak

post-7604-0-10243000-1359131086_thumb.jpg post-7604-0-87281100-1359131090_thumb.jpg

W tym przypadku jest to ksiazka gwarancyjna ale po okresie gwarancyjnym otrzymuje sie kwitek .Taki przeglad kosztuje niewiele i trwa okolo 30 min.Po co to`?

A no po to zeby wiedziec czy gdzies nie cieknie i ew szybko uszczelnic niz czekac az zgnije tak ze trzeba bedzie wymieniac pol sciany.Z drugiej strony daje tez obraz tego czy poprzedni wlasciciel o nia dbal czy moze gdzies jezdzila w wypozyczalni prywatnej a liczyla sie tylko kasa.

Pozatym szara zostala kupiona tutaj http://www.ostjydsk-caravan.dk/

 

Pozatym przyjrzyj sie tej

http://otomoto.pl/ho...9-T3080670.html

Dluzsza o 60 cm niz moja no i rocznik ciekawy

Osobiscie ogladalismy taka wczesniej a srodek ma taki ze wyjsc sie niechce,Piekna cepano i powinna miec jeszcze 2 lata gwarancji na szczelnosc

Edytowane przez rafall (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://otomoto.pl/ei...m-T3472889.html , pojawiło się , tylny prawy górny narożnik jakiś doszczelniany i drzwi dolny prawy . Najlepiej dopytaj przez tel.

 

 

 

Przez telefon można zamówić pizze za 12 zł a nie kupować coś za 46 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/ei...m-T3472889.html , pojawiło się , tylny prawy górny narożnik jakiś doszczelniany i drzwi dolny prawy . Najlepiej dopytaj przez tel.

 

Przyczepka ciekawa, dobrze wyposażona. Firma sprzedająca też znana.

Może warto oglądać :niewiem:

Myślę, że Kolega Daro43 pisząc o rozmowie tel., miał na myśli tylko wstępną rozmowę na temat stanu budki i prośbę o wysyłkę dobrych, dodatkowych zdjęć. Warto też przed decyzją wyjazdu w celu oględzin, wypytać się o wszystkie mankamenty.

Dogłębne oględziny przed zakupem są moim zdaniem oczywiste.

 

Mam nadzieję, że to tylko cień, a nie zaciek, ponieważ w opisie nic takiego nie ma :niewiem:

 

post-8228-0-97334100-1359420668_thumb.jpg

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon można zamówić pizze za 12 zł a nie kupować coś za 46 tysięcy.

 

Zgadzam się z tobą w 100%.

Źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Wstępna rozmowa telefoniczna miała dotyczyć ewentualnych uszkodzeń (jeśli takowe są ) ponieważ na zdjęciach pojawiają się jakieś "kwiatki". Nie do każdej przyczepy z ogłoszenia która spełnia nasze oczekiwania musimy jechać i oglądać ją osobiście ,wiele z nich możemy zdyskwalifikować przez rozmowę telefoniczną bądź przeglądając zdjęcia.

 

Dla mnie zakup jakiejkolwiek przyczepy bez jej oględzin to taka sama głupota jak by kupić niewidomemu na imieniny bilet do kina. Finalnie radość w obu przypadkach żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą w 100%.

Źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Wstępna rozmowa telefoniczna miała dotyczyć ewentualnych uszkodzeń (jeśli takowe są ) ponieważ na zdjęciach pojawiają się jakieś "kwiatki". Nie do każdej przyczepy z ogłoszenia która spełnia nasze oczekiwania musimy jechać i oglądać ją osobiście ,wiele z nich możemy zdyskwalifikować przez rozmowę telefoniczną bądź przeglądając zdjęcia.

 

Dla mnie zakup jakiejkolwiek przyczepy bez jej oględzin to taka sama głupota jak by kupić niewidomemu na imieniny bilet do kina. Finalnie radość w obu przypadkach żadna.

 

Daro nie pisz ze to glupota,tylko ze sprzedajacy czesto bywaja nieucziwi.Cwaniacy i kombinatorzy.Ja kupilem zarowno auto jak i przyczepe przez telefon

i nie bylo problemow .Moze jakby po wpadkach jeden z drugim pojechaliby i spalili takiemu cwaniakowi komis to by sie nauczyl uczciwosci i rzetelnosci.

Zreszta polski rys historyczny nauczyl nas kombinowania jak za zaborow i okupacji potem komuny,mamy to porostu we krwii.

Cale szczescie bywaja jeszcze normalni ludzie

Edytowane przez rafall (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry, wracam z podkulonym ogonem ;-)

Trzeci rok z rzędu biorę się za szukanie przyczepy, mam nadzieję że teraz coś z tego będzie, bo kolejny rok z rzędu wynajmować już nie chcę, tylko budżety co rok się zmieniają, teraz środki mam nieco okrojone, a rodzinę większą, co też jest przyczynkiem że chcę musowo coś własnego ;-)

Szukam małej przyczepy jednoosiowej, łózko małżeńskie + podkowa, i niestety budżet przeznaczony to max 20 tyś.

Wczoraj przy wertowaniu netu znalazłam to ogłoszenie: http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-swift-charisma-555-2006-r-i5023293230.html

Siedlce to od Krakowa straszny kawał, może na początek poproszę sprzedającego o więcej zdjęć do oceny i wrzucę tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tych zdjęć to tylko wróżka może się wypowiedzieć, możesz poprosić o więcej fotek lepszej jakości, ale patrząc na niską cenę tej budki, to nie wiem czy warto sobie nią zawracać głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... właściciel jest 250 km od przyczepy która stoi na mazurach w śniegu  :> dodatkowych zdjęć póki co nie będzie, podobno przyczepę można zobaczyć na miejscu, bo sąsiadka udostępnia klucze, podobno sucha, podobno...

Czy ktoś mieszka w okolicach Mikołajek i miałby ochotę na wycieczkę?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odpuszczam, przede wszystkim za daleko :/

Ja to mam szczęście do perełek, wynalazłam to http://otomoto.pl/tec-king-460-2010-T4606165.html

 

Zamieszczę opis Kristofera do tego ogłoszenia, bo warto, ku przestrodze:

 

Przyczepa jest po poważnej przygodzie przodem. Widać ślady prostowania na przednich elementach, być może niektóre zostały wymienione. Wszystko "zrobiono" po najmniejszych kosztach, to wyłącznie maskowanie. Główne listwy łączenia ścian były częściowo demontowane i wciskano pod nie uszczelniacz. W wielu miejscach listwy te są pokiereszowane, a uszczelniacz wychodzi w nadmiarze i bardzo nieregularnie. W tym modelu, wypływanie uszczelniacza praktycznie nie powinno być widoczne, co zresztą widać na lewej ścianie, która widocznie mniej ucierpiała. Sądząc po ingerencji w tylną listwę narożną, podczas uderzenia z przodu ucierpiał cały szkielet przyczepy. Nie wiem, czy na chwilę obecną handlarz (sprzedaje on wiele przyczep) zadał sobie trud zamaskowania uszkodzeń wewnątrz, ale na jednym ze zdjęć łazienki widać odchodzącą ściankę działową od ściany bocznej - duża szpara (nad WC, czyli tam, gdzie z zewnątrz jest pogięta przednia listwa narożna). Fotki robił w taki sposób, aby jak najmniej można było cokolwiek dostrzec. Lustro pokazuje odbicie tylnych drzwi łazienki, na których widać jakieś zacieki, tak to przynajmniej wygląda (być może pochodzą z okresu, gdy przyczepa jeszcze nie była zrobiona  :niewiem: ). Widać też uszkodzenia dolnej listwy zewnętrznej, lewej ściany. Ogłoszenie i handlarza dyskwalifikuje fakt, że słowem nie wspomina o tych wszystkich rzeczach, ot typowy handlarzyna liczący na ludzką naiwność i brak doświadczenia wśród kupujących.

Mam swoje określenia dla takich osobników, ale szkoda czcionki  ;)

 

Fotki mam na privie jakby kto chciał pooglądać ;-)

 

Chyba skupie się na poszukiwaniach w swoich okolicach, póki co znalazłam te trzy ogłoszenia, jak zwykle po za budżetem, ale jeśli  przyczepy są warte tych pieniędzy to może warto dołożyć.

http://allegro.pl/knaus-eiffland-holiday-idealny-stan-jak-nowa-i5051397987.html

http://allegro.pl/burstner-studio-500-ts-1999rok-okazja-i5019229148.html

 

Ta trochę dalej i nie do końca taki rozkład jak chciałam, ale może warto?

http://otomoto.pl/wilk-stern-6-osobowa-nie-hobby-knaus-T4358054.html

 

Jeśli ktoś zagląda do mojego wątku, to może pokusi się o opinię, co warto jechać zobaczyć.

Dzięki :-)

Edytowane przez Bella (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj myślę że i tak musisz sobie zrobić wycieczkę, do Katowic nie masz daleko więc możesz naocznie pooglądać i zajmie Ci to chwilkę a wejść, oglądnąć czy wszystko działa czy nie śmierci po dotykać rogi czy nie miękkie zawsze lepiej samemu, a jak będziesz Miała wątpliwości zrobić zdjęcie i podesłać na forum   :)  powodzenia


a co do mas przyczep to jeszcze ważne jakie masz auto i co możesz ciągać a nie czytałem wcześniejszych postów więc się nie orientuję


A zawsze można podjechać pooglądać nie jestem expertem ale zawsze w dziury można popatrzeć czy coś się nie dzieje będę w czwartek w Katowicach to możemy się spotkać i pooglądać 

Edytowane przez Kurus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.