Skocz do zawartości

Lodówka w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

wciskałam już wszytskie psrtyczki, przyciski, guziczki i nic.

No marti spokojnie. Trzeba wciskać je w odpowiedniej kolejności, ładniej by to można było napisać "sekwencja startu lodówki absorpcyjnej" :hop1: . Tyle że najpierw upewnij się że:

- zawór zamykający na ścieżce gazowej do lodówki jest otwarty

- zawór zamykający na butli jest otwarty

- masz iskrę (powinna być widoczna w wizjerze jeśli w camperze jest odpowiednio ciemno)

 

Jeśli to wszystko masz to postaraj się przekręcić pokrętło sterujące wielkością płomienia palnika do pozycji środkowej (zobacz najpierw gdzie są pozycje skrajne i następnie na oko określi gdzie będzie środek przedziału między nimi). Wciśnij pokrętło w stronę ściany do której przymocowana jest lodówka i naciśnij iskrownik. Jeśli się nie zapali przyczyn niedziałania może być wiele (zapchana dysza, zagnieciona rurka instalacji ).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na prąd włączasz i też nic ?

Pamietaj, że w tej lodówce nie słychać jak chodzi a efekt, czyli zimno uzyskuje się dopiero po jakiejś godzinie, no denko od radiatora w zamrażalniku się robi zimne po jakichś 10 min.

Aha, i przyczepa MUSI byc wypoziomowana.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazu w ogóle jeszcze ne dotykałam bo się boję expolzji :) (swoją drogą czy wszystkie lodówki działają i na gaz i na prąd? moja lodówka ma takie 2 pstryczki : wtyczkę i akumulator, jak mniemam do wyboru zrodla zasilania, ale nic o gazie nigdzie nie ma). na razie podłączylam pod prąd i poczekam troche, moze faktycznie działa tylko ja o tym nie wiem, bo generalnie spodziewalam sie ze bedzie chodzic głosno, ale skoro twierdzicie, ze moze byc tak ze chodzi bardzo cicho wtedy sama siebie ogłoszę kretynką tygodnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka chodzi bardzo cicho. Jeśli podłączyłaś go (kampera) do prądu to tylko włącz przycisk oznaczony zazwyczaj kolorem czerwonym i ikonką wtyczki :hop1:. Poczekaj jakąś godzinę i sprawdź czy rurki w zamrażalniku są zimne :hop1:.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro twierdzicie, ze moze byc tak ze chodzi bardzo cicho wtedy sama siebie ogłoszę kretynką tygodnia:)

 

:hop1: Nie przejmuj sie wcale. Każdy z nas kiedyś był kretynem tygodnia a jesli chodzi o gaz i piecyk w przyczepie to jestem nim do dzisiaj. :hop1:

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii:

Lepciak napisał/a:

marti - nie wpisałeś skąd jesteś

marti - ale wojna za przekręcenie jednej litereczki: a na e.

A szczerze: to bzdura, zagapiłem się i nawet nie zakodowałem, że dyskutuję z dziewczyną a mam dwie córki lekko starsze od Ciebie. Przepraszam :niewiem: I już nie gniewaj się :-].

Tomii

znaczek sugeruje że marti jest koleżanką a nie kolegą

A dlaczego tylko sugeruje? Czy nasz Admin w tym wypadku nie ma pewności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wojna

Tam wojna od razu :]:], po prostu szczyl lubi zwracać uwagę starszym :niewiem:

 

A dlaczego tylko sugeruje? Czy nasz Admin w tym wypadku nie ma pewności?

No tu to mnie wstawiasz w niezręcznej sytuacji :?, ale wybrnę z tego może w ten sposób że tylko sugeruje ponieważ statystyki mówią że 47% userów forum nie ma tego znaczka :? i nie oznacza to że oni nie są ani kobietą ani mężczyzna.

 

Ale może wróćmy do tematu lodówek :-] bo zaraz admini jakieś ostrzeżenia czy inne bany zaczną rozdawać i jeszcze nam się dostanie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panie i Panowie! Uważnie czytam i analizuję i do tego stosuje się do Waszych podpowiedzi, a jednak nic. Wyjąłem lodówkę, postukalem z tyłu, przekręcałem ją kilka razy do góry nogami i spowrotem, zostawiłem odwrotnie ustawioną na noc. Co prawda na początku przy przekręcaniu nic nie było słychać. Teraz jak ją przekręcam coś w środku się przelewa przez ok 4-5 sekund. Po podłączeniu, otwarciu zaworu gazowego :niewiem: i po odpaleniu w lodówce nawet dobę pózniej jest ciepło. Jest jeszcze jakiś sposób. Chcę aby działała na gaz. Pozostałe grzałki 12 i 230 tez nie działają. Grzeją ale lodówka nie chlkodzi. Może ktoś wie coś jeszcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem kobietą :niewiem: i mieszkam w Bydgoszczy. Co do lodówki to okazalo sie ze podłączona pod prąd chodzi, tylko bardzo cicho, wręcz bezszelestnie i trochę jej zajmuje zanim się rozkręci, tzn zacznie chłodzić. Zgodnie ze wskazówkami wypróbowalam również opcję na gaz (a tak w ogóle to nie miałam pojęcia,że tak tez moze dzialać , myslalam ze tylko na prąd lub drugi akumulator) wiec odkręcilismy zaworek ze znakiem śnieżynki znajdujący sie na bocznej ścianie lodówki, następbie przekręcając pokrętło ze znakiem płomienia na lodówce uwolniliśmy strumień gazu jednocześnie naciskając guziczek iskrowy oznaczony symbolem pięcioramiennej nieregularnej gwiazdy i juz po chwili moglismy sie rozkoszowac widokiem małego płomyczka widocznego (po uprzednim wyjęciu jakiejs białej kratki)we wnęce na boku samochodu. No to chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jest jeszcze jakiś sposób. Chcę aby działała na gaz. Pozostałe grzałki 12 i 230 tez nie działają. Grzeją ale lodówka nie chlkodzi. Może ktoś wie coś jeszcze....

 

Cholera, jak nie działa na nic, to chyba znaczy, że za mało amoniaku w środku jest.

No, ale jak mowisz, że bulgocze, to wskazuje jednak, że jakis czynnik(amoniak) jest w srodku.

No juz sam nie wiem. Ale poziomo ustawiałeś prawda ?

A ta gruba izolowana rura z tyłu sie ciepła robi jak włączasz na 220 ?

No ta co kable od grzałek do niej wchodzą ?

Kurka, co to może być?

 

J.

Albo sam amoniak zwiał, a została sama jakaś ciecz, bo on w roztworze jest chyba jakimś.

I nigdzie nie cieknie?, dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło czuć z tyłu lodówki. a czy ta zaizolowana rura jest ciepła to nie wiem. Dziś postaram się jeszcze wyjąć lodówkę i ustawić ją i odpalić w garażu na noc. Zobaczymy co bęzie i gdzie sie grzeje. Przy zamontowanej lodówce czuć ciepło wydostające się na zewnatrz poprzez górną kratkę. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.