Skocz do zawartości

Lodówka w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Ja się trochę podłączę pod temat, żeby nie żaśmiecać forum. Posiadam w przyczepie lodówkę elektrolux.Lodówka prawie napewno działa na prąd, ale jest problem z innym źródłem zasilania Po pierwsze, co może Was bardzo śmieszyć, a mnie dziwi - nie znalazłem wziernika...Nie ma go u mnie w lodówce i nie wiem gdzie go szukać. Po drugie jak wpstrykuje zapalnik, to nic nie słychać, żeby jakaś iskra przeskakiwała. Przypuszczam że jest zepsuty. I teraz pytanie - jak go można naprawić (czy to jest możliwe) i czy poza Elcampem w Krakowie mogę gdzieś w poblizu Krakowa w rozsądnej cenie to sprawdzić.

A może ktoś z forumowiczów, znających się na rzeczy, może mi pomóc osobiście (tzn. wskazać usterkę)?:niewiem: Nie będę tragizował, jeśli lodówka nie pójdzie na gaz, jednak jeśli jest taka możliwość, to czemu jej nie wykorzystać...:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu ze smirerdzącą lodówka wczoraj trochę popodglądałem, niestety zdjęć brak. Rura o której pisałe odchodzi z tyłu lodówki z miejsca gdzie zapala się gaz. Myslę, że jest to odprowadzenie ciepła. Oryginalny kominek od lodówki, ten mały na co znajduje sie na boku przyczepy jest zaklejony matą bitumiczną. Po rozkręceniu kratki wentylacyjnej od lodówki i jej podłączeniu do prądu na zewnątrz nic nie śmierdziało. Wewnątrz przyczepy jednak nadal było czuć ten dziwny zapach.

Zauważyłem też, że mocno nagrzewa się blat kuchenki, i ten smród wydobywa si na 99% z wnęki pomiędzy lodówką a kuchenką. Czy jest mozliwe aby był funkcja podgrzewania blatu :niewiem: Jewśli tak to jak to wyłączyć?. Jeszcze jedno pyt. dot. lodówki

Czy aby odpalić ją potrzebny jest prąd do iskrownika, czy on sam z siebie daje iskrę. Za cholerę nie mogę lodówki odpalić na gaz, czuć i słychać, ze gaz sie wydobywa lecz nie chce zaskoczyć płomień.

Oczko w lodówce zasłonięte jest przezroczystym czopkiem. W poprzedniej miałerm szklane oczko i wszystko widziałem, w tej nie wiem czy ten czopek jest fabrycznie, czy ktos coś kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskrownik może być piezoelektryczny, jak w mojej. Jednak gdzieś na forum wyczytałem (chyba w wątku o ogrzewaniu) że zdarzały się iskrowniki zasilane z baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventus. Nie wszystkie lodówki mają wzierniki . Nowsze mają wskaźnik obok pokręteł . Iskrownik pizoelektryczny - strzela podczas wciskania przycisku .Jeśli nie strzela mógł się zablokować . Czasem wystarczy wyjąć przycisk przedmuchać i delikatnie naoliwić ( np.WD40 ). Są też na baterie - przy nich delikatnie trzeszczą przeskakujące iskry . Są stosowane raczej w grzejnikach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. wiem już, że w lodówce mam zapalnik na baterie - znalazłem instrukcje po angielsku.Bateria nie działa, bo się pewnie wyczerpała :ok:

Tylko teraz pytanie:gdzie bateria się znajduje... :slina: ? Może ktoś z Was juz wymieniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie...przejrzałem wszystko i nigdzie nie znalazłem baterii od iskrownika. Nie mam pojęcia gdzie szukać, więc jeszcze raz ponawiam prośbę o radę :slina:

 

Ok, jeśli kogoś to interesuje, to w lodówce Electrolux 2250 jest iskrownik zasilany prądem 12 V. Wyczytałem to na iskrowniku, gdzie były 3 kabelki:jeden masa, drugi 12V, a trzeci podpisany "L" ( chyba light czyli mrugające światło diody we właczniku).Ponieważ nie mogłem dojść skąd kabel 12 V idzie (po włączeniu instalacji 12 V iskrownik nie działał...), toteż wpiąłem się w ten kabel i voila - iskrownik zaczął działać, a lodówka - Bóg wie kiedy ostatni raz odpalana na gazie - zaczęła chłodzić na tym źródle zasilania. Teraz tylko muszę wymyslić jakieś niezależne źródło zasilania dla iskrownika, - akumulatora w przyczepie jeszcze nie mam... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Ja rowniez mam problem z lodowka electrolux - niestety znam sie na tym sprzecie slabo... :piwko:

A do tego problem wydaje sie nietypowy (poczytalem troche forum)

 

Ale do rzeczy: Lodowke probuje zasilac gazem. Iskrownik dziala, plomyk sie zapala, rura odprowadzajaca spaliny zaczyna sie grzac - wszystko wiec wyglada prawidlowo. Niestety, wnetrze lodowki pozostaje cieple, element chlodzacy nie staje sie ani troche zimniejszy - czekalem oczywiscie ponad dobe.

 

Nie jestem niestety pewien ustawienia gornego pokretla - zostalo zgubione :( Na zdjeciu w zalaczniku pokazalem ustawienie pokretla z ktorym probowalem lodowke uruchamiac, jesli powinno byc inne, to prosze o wskazowke.

 

Bardzo prosze o porade, bo mnie juz skonczyly sie pomysly... :]

post-53687-imported-72dbe9bb-3928-4f5d-a439-36cfc6c88f96_thumb.jpg

post-53687-imported-e75a4f95-69d9-408d-b22f-37545c17ba1b_thumb.jpg

post-53687-imported-993b9379-cf4b-496b-9af1-cc2d10c7e8fd_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badger,

ustaw w połowie i zbaczysz czy coś się zmienia.

Ale jak na mój gust to chyba brak czynnika chłodzącego w układzie jest przyczyną nie chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.