Skocz do zawartości

Lodówka w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Upieram się przy butli 11 kg bo jest wygodna

Ja wiem, czy wygodna :hmm: Proponuję ci zastosować, jeśli się zmieszczą- np dwie butle po 5kg, lub 3 po 3 kg- wszystko zależy od zużycia, jakie masz. W Krakowie na pewno znajdziesz punkt nabijania/wymiany takich butli. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźta coś ludziska obznajomione z tematem gazu. Zaplątałem się dzisiaj do firmy Elcamp między innymi chciałem zapytać o te reduktory, które pozwalają na jeżdżenie z włączonym gazem i tak jakoś zaczęliśmy gadać na jeszcze inne tematy gazu. U mnie w przyczepie jest butla 11 kg na leżąco. Gostek z Elcampu powiedział, że tak być nie powinno, bo mogą mi rózne syfy nalecieć i pozatykać dysze, a wtedy to już d... blada. Po pierwsze nie wiem czy tylko tak straszył, czy naprawdę mogę sobie tym dorobić, ale nie mam innej możliwości. Może jest jakiś filterek żeby te brudy nie dostały się do instalacji. Facet sugerował butle takie jak stosuje się do wóżków widłowych bo podobno w nich są specjalne syfony. Mam kolegę który jest sewisantem takich wózków i powiedział, że to kompletna bzdura bo dają normalne butle. No i teraz to ja już całkiem głupi jestem. Zaraz się okaże , że lepiej tą przyczepę sprzedać i inną kupić. :hmm: bo jeszce się okazało, że ja mam instalację miedzianą a powinna być stalowa :hmm:
yabulon jedź do powazniejszej firmy typu gaspol,bp,shell itp napeqwno masz jakiegoś przedstawiciela koło siebie poproś ozamiane swojej 11kilówki zwyklej na syfonową za małą doplatą powinni ci zamienić zatankowaną butle umieścisz w schowku do góry wentylem czyli odwrotnie jak jest zamontowana w wózku widłowym i już masz po kłopocie zaznacz ją jeszcze sam dla siebie jakimś ostrym kolorem jak ma być ulożona w schowku tak dla własnego bezpieczenstwa. i jeszcze jedno poproś o nowszy typ butli syfonowej ma krótszy syfon. jak byś mieszkał blisko mnie zrobili byśmy to w dwie minuty pozdrawiam .(butla z nowym typem syfonu może pracować w pionie i poziomie. :hmm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz wychodzący z reduktora także jest ciekły!

nieprawda- za reduktorem, jak i przed z butli w pozycji pionowej zawsze wydostaje się gaz

W miarę ubywania gazu z butli, jego ciśnienie spada jednak w instalacji jest ono jednostajne.

Nieprawda- w butli przy określonej temperaturze panuje zawsze jednakowe ciśnienie. Jedyna różnica, jaka może się pojawić- to w wyniku szybszego parowania propanu, w skutek czego pod koniec mieszanka jest bogatsza w butan.

W instalacji gaz nadal jest cieczą, jednak pod zdecydowanie mniejszym ciśnieniem niż w butli.

Nieprawda- w instalacji gazowej zawsze mamy do czynienia z fizycznym gazem. :hmm:

tu arniego popieram :hmm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek-rancho, Dzięki za porady. podjadę jutro i wypytam się o te butle. Jadąc do pracy mijam dwie stacje BP i Shell, więc mam nadzieję, że załatwię coś konkretnego. Ale mimo tej zamiany warto kupić reduktor z zabezpieczeniem, żebym jednak mógł używać lodówki w czasie jazdy, czy to już nie potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek-rancho, Dzięki za porady. podjadę jutro i wypytam się o te butle. Jadąc do pracy mijam dwie stacje BP i Shell, więc mam nadzieję, że załatwię coś konkretnego. Ale mimo tej zamiany warto kupić reduktor z zabezpieczeniem, żebym jednak mógł używać lodówki w czasie jazdy, czy to już nie potrzebne ?
potrzebne,potrzebne do pełnego bezpieczeństwa, jeszcze jedno butle syfonową nie daj sobie zamieniać tankuj gaz zawsze do tej samej na stacjach tankowania lpg powinni ci ją tankować zdystrybutora bo prawidlowo powinna być tankowana gazem z akcyzą czyli tak jak auto.Jest to przenośny zbiornik paliwa do pojazdów spalinowych :hmm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek-rancho, Dzięki za porady. podjadę jutro i wypytam się o te butle. Jadąc do pracy mijam dwie stacje BP i Shell, więc mam nadzieję, że załatwię coś konkretnego. Ale mimo tej zamiany warto kupić reduktor z zabezpieczeniem, żebym jednak mógł używać lodówki w czasie jazdy, czy to już nie potrzebne ?
najbardziej kompetentni gazownicy BP lub GASPOLU SHELL itp. to ci którzy są autoryzowani i prowadzą sklady podatkowe o zawieszonej akcyzie.co do filterka to jestem za,ponieważ faktycznie zabezpieczylo by to instalacje przed brudami,ale jeżeli kupisz reduktor profesjonalny to filterek (taka siateczka)powinna sie znajdować w części śrubunkowej czyli ta nakrętka co zkręcasz reduktor z butlą nie będzie widoczna ta siateczka.pozdrawiam :hmm::hmm::hmm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swojej 11kilówki zwyklej na syfonową za małą doplatą powinni ci zamienić zatankowaną butle umieścisz w schowku do góry wentylem czyli odwrotnie jak jest zamontowana w wózku widłowym i już masz po kłopocie zaznacz ją jeszcze sam dla siebie jakimś ostrym kolorem jak ma być ulożona w schowku tak dla własnego bezpieczenstwa. i jeszcze jedno poproś o nowszy typ butli syfonowej ma krótszy syfon. jak byś mieszkał blisko mnie zrobili byśmy to w dwie minuty pozdrawiam .(butla z nowym typem syfonu może pracować w pionie i poziomie.

Proponowałbym kolego uzupełnić nieco wiedzę przed udzielaniem takowych porad. Butle przeznaczone do zasilania pojazdów LPG (sztaplarki) są tak skonstruowane aby podawały gaz płynny. W celach opałowych (kuchenka, ogrzewanie) gaz winien być w postaci WYŁĄCZNIE LOTNEJ!!!!

KOLEDZY PROSZĘ POWSTRZYMAJCIE SIĘ Z UDZIELANIEM RAD KTÓRYCH WYKORZYSTANIE MOŻE KOMUŚ ZROBIĆ KRZYWDĘ!!! GAZ I PRĄD TO NIE DZIEDZINY DLA ADAMÓW SŁODOWYCH!!!!!!! :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy zaczynałem zabawe z butlami to byl rok '90 pierwsza firma która sie domnie zgłoila z wozkami widłowymi to byla firma ktora dziś produkuje margaryne ,,masmix'' wtedy poprosili mnie zeby im zrobić takie butle na ktorych te wozki będą jeżdzily bo jeszcze maaalo kto wiedział o istnieniu butli z plynną fazą w PL ,a Żuki jeżdzily z butlą zamontowaną do dołu zaworem ale to dopiero w '93roku no i sprowadzano nieliczne auta z NL z gazem.(tak wogole to ja sie nieznam nagazie :hmm: chyba? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno butle syfonową nie daj sobie zamieniać tankuj gaz zawsze do tej samej na stacjach tankowania lpg powinni ci ją tankować zdystrybutora bo prawidlowo powinna być tankowana gazem z akcyzą czyli tak jak auto.Jest to przenośny zbiornik paliwa do pojazdów spalinowych

Jacku powyjaśniaj jeszcze z tą butlą bo jeżeli by tak było jak piszesz to wartało by taką butlę mieć bo zwykłych nie chcą nabijać w stacjach tankowania gazem. Czy na taką butlę trzeba separator ,czy tylko zabezpieczenie i reduktor? Im więcej postów tym bardziej widać iż nie problem z lodówką czy z ogrzewaniem lecz właśnie z butlami i ich bezpiecznym podpięciem do przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno butle syfonową nie daj sobie zamieniać tankuj gaz zawsze do tej samej na stacjach tankowania lpg powinni ci ją tankować zdystrybutora bo prawidlowo powinna być tankowana gazem z akcyzą czyli tak jak auto.Jest to przenośny zbiornik paliwa do pojazdów spalinowych

Jacku powyjaśniaj jeszcze z tą butlą bo jeżeli by tak było jak piszesz to wartało by taką butlę mieć bo zwykłych nie chcą nabijać w stacjach tankowania gazem. Czy na taką butlę trzeba separator ,czy tylko zabezpieczenie i reduktor? Im więcej postów tym bardziej widać iż nie problem z lodówką czy z ogrzewaniem lecz właśnie z butlami i ich bezpiecznym podpięciem do przyczepy

warto mieć taką butle dla siebie na stale ja choć wspołpracuje z jedną z firm gazowych tych poważniejszych i butle mogę sobie wydzierżawić bez problemu to jdną mam swoją prywatną (mowie o tych butlach syfonowych) butla syfonowa sama nie zabezpieczy instalacji trzeba pozakladać te zabezpieczenia odcinacz i separator no i butle ulożyć wentylem do góry wszystkie butle fazy ciekłej mają oznaczenia jak ma być polożona na wozku lub innym pojeżdzie spalinowym(są strzałki i opis... tą stroną do dołu lub tą stroną do góry... ) jeżeli będę miał czas :) jutro wrzuce parę fotek jak wygląda butla z oznaczeniami :) NO wlasnie mi pomogłeś sprecyzowac tok myślowy pewnie ze nie problem jest z lodówką i piecem tylko PRAWIDŁOWYM podaniem gazu na instalacje,oto chodzi :);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.