Skocz do zawartości

Warto jechać oglądać?


amee

Rekomendowane odpowiedzi

O Adrii nawet nie myśl - na allegro już była wczesną wiosną i nawet chyba była dyskusja jak to ewentualnie naprawić. Wiem - wiek przyczepy kusi ale koszty będa spore..

Z pozostałych dwóch mimo że sam mam Hobby - pomyslałbym raczej o Fendcie - dopytaj o DMC przyczepy. Generalnie Fendty maja bardzo dobra opinię.

Co do Hobby - jak na model 535 deluksiaka to DMC 1200 wydaje sie być zaniżone. Moja 440 ma DMC 1200 a ta z ogłoszenia jest przecież spor dłuższa? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w ten weekend chcemy podjechać pooglądać - nie wiemy tylko w którą stronę jechać:) poproszę o jakieś spostrzeżenia:

 

http://allegro.pl/sh...item=2441989097

http://allegro.pl/sh...item=2447860378

pułap cenowy z dnia na dzień coraz wyższy ale po tych kilku które oglądaliśmy stwierdziliśmy, że lepiej dołożyć i mieć młodszą, ładniejszą przyczepę - zwłaszcza że mamy zamiar namiętnie z niej korzystać:)

I jeszcze jedna prośba - podoba nam się ta - http://allegro.pl/ad...2439923518.html proszę zerknąć fachowym okiem czy ta naprawa to rzeczywiście pestka. I czy do takiej Adrii bez problemu znajdę gotowy przedsionek, bo zdaje się że ta nie ma:( Oczywiście będę chciała jeszcze negocjować tą cenę...

 

 

Co do Adrii ,mam takie samo zdanie co Tomekk ,zwróć uwagę na ten lewy bok przyczepy, między środkowym oknem ,widać dwa pionowe ślady od dachu do podłogi i to właśnie mogły być te sekundy o których Tomekk napisał.

Fendt , środek jest ładny i zadbany jak na ten wiek przyczepy ,mebelki tzn. fronty szafek wszystko w równej linii :ok: . Tylko ten tył pod zderzakiem ,te wkręty jakieś dziwne oraz to co jest poniżej ,kolor jakiś inny ,trzeba koniecznie ten tył sprawdzić .I jeszcze te boczne pasy ,czy one są orginalne czy może coś maskują. Koniecznie do sprawdzenia MW i DMC.

Hobby , z zewnątrz trudno coś powiedzieć -słabe fotki- ,środek też ładny ,dla mnie tapicerka oraz firany z zasłonami do wymiany -nie ten klimat i kolory-, Przedsionek Isabella najlepszy z możliwych na rynku ale trzeba też go sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej:

 

Adrię bym odpuścił - duże ryzyko co do skutków tej kraksy - i pewnie spory koszt

Fendt też zwróciłem na te pasy o których wspomniał Maras

Najbardziej mi chyba Hobby się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłam Knausa http://allegro.pl/knaus-dmc-1200kg-1994r-i2450363826.html 6 km ode mnie:) Pojechaliśmy, obadaliśmy - wszystko ok. Cena 12 tys. W środku dokładnie taka sama jak ta tutaj: http://allegro.pl/przyczepa-kmpingowa-knaus-i2430136145.html taki sam układ przyczepy im kolory w środku. Niestety łóżko mniejsze w zamykanej sypialni na stałe ma materac - orientujecie się czy w takim wypadku te rozkładane w łóżko siedzenia musiały zostać zdemontowane? Głupia ja się nie zapytałam... I jeszcze jeden mankament - z przodu przyczepy brakuje chyba listwy na dole lub też tam nie ma listwy tylko blacha się odgięła - trudno bez zdjęcia wytłumaczyć - tam gdzie wychodzi dyszel blacha na dole jest pofalowana jakby odgięta - można ją oczywiście zagiąć jak należy ale czy tam powinna być jakaś listwa czy nie? No i pytanie do Knausiaków - ciepła woda tam jest? Mąż mówi, że w łazience jest prysznic więc musi być ciepła woda, ale ja byłam zajęta zaglądaniem pod poduchy i do szafek i nie mam teraz pewności. W każdym razie - prześpimy się z tym i być może jutro staniemy się szczęśliwymi posiadaczami Knausa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amee najbardziej co na tych zdjęciach Knausa rzuca się w oczy to fakt iż ten niebieski przedsionek jest kilka rozmiarów za duży.

Fajny porządny przedsionek ale niestety za duży. Jest argument do zbicia ceny :)

Do normalnego użytkowania to należałoby go wymienić na taki z odpowiednią wielkością.

W sumie to zdjęcia w większości przedstawiają przedsionek, więc ciężko coś powiedzieć o przyczepie.

 

Powodzenia w negocjacjach.waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsionek podobno wygląda tak, ponieważ stał na nierównym terenie. Jutro chcemy jechać przetestować wszystkie elementy - elektrykę, ogrzewanie, wodę i rozłożyć ten przedsionek. Co do zbicia ceny to poniżej 12.000 raczej nie mamy co liczyć, wszystko jest naprawdę w dobrym stanie, zdjęcia - bez komentarza:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amee - przedsionek jest dużo za duży. Akurat w takich Knausach dach przedsionka powinien się kończyć +/- na wysokości listew.

Czyli to co jest szare powinno być mniej więcej na wysokości aluminiowych listew na przedniej i na tylnej ścianie.

Według mnie rozstawienie tak za dużego przedsionka będzie bardzo problematyczne.

 

Jak chcesz dokładnie sprawdzić jaki powinien być dobry rozmiar to w tym miejscu w poście nr 74 Kristofer zamieścił zestawienie przyczep Knausa wraz z odpowiadającymi im rozmiarami przedsionków.

Znajdziecie sobie ten swój wypatrzony model a na metce przedsionka jest podany rozmiar, według mnie różnica będzie minimum ze 2 rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amee generalnie wszystkie przedsionki nie są dedykowane do jakiś konkretnych przyczep tylko są dobierane według rozmiarów.

W żadnym razie nie dyskwalifikuje on przyczepy, przy odrobinie szczęścia może się okazać, że go z kimś wymienisz.

Najważniejsza jest sucha, szczelna i z działającymi urządzeniami przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Miodzio poruszył ważny aspekt przedsionka. Jeśli ktoś "kituje" w takiej sprawie to należy zachować czujność w dwa razy większą. Wygląda, że ten ktoś albo nie jeździł z tą przyczepą, albo coś jest nie teges. Oczywiście suchość przyczepy jest najważniejsza, ale z drugiej strony zamienić lub sprzedać przedsionek może nie być łatwo, tym bardziej, że jest on faktycznie do zdecydowanie większej przyczepy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Miodzio poruszył ważny aspekt przedsionka. Jeśli ktoś "kituje" w takiej sprawie to należy zachować czujność w dwa razy większą. Wygląda, że ten ktoś albo nie jeździł z tą przyczepą, albo coś jest nie teges. Oczywiście suchość przyczepy jest najważniejsza, ale z drugiej strony zamienić lub sprzedać przedsionek może nie być łatwo, tym bardziej, że jest on faktycznie do zdecydowanie większej przyczepy.

 

Pozdrawiam

 

"Kituje" - raczej nie, po prostu przed zakupem przyczepy nie odwiedził tego forum. Przyczepę sprzedaje młody chłopak z wioski pod Świebodzinem, nie zna się na karawaningu - taką kupił bo mu się spodobała, dwa lata stała latem na polu kempingowym 15 km od domu, zimą w stodole, chyba nawet nie była na żadnym wyjeździe. Przyczepa jest twarda - sprawdziłam calutką z zewnątrz i wszystkie narożniki od góry do dołu wewnątrz, podłogę ma twardą, spód czysty, twardy, bez korozji w okolicach nóżek, nie jest nigdzie pęknięta, kolor na całości jednolity. Stan w środku bardzo dobry - cena też uważam że dobra. A od za dużego przedsionka się przecież nie pochorujemy, będzie jaki będzie, dziś sprawdzimy jak się go rozkłada - czy to rzeczywiście taki problem, może będzie okazja, żeby jeszcze z 500 zł z ceny uciąć. Pytałam zasadniczo o inne rzeczy a wszyscy skupili się na tym nieszczęsnym przedsionku - ładny jest przecież ;) Miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa jak dla mnie...Sam kupiłem przyczepę bez przedsionka....i jeśli przyczepa jest sucha to nie ma się nad czym zastanawiać. Używany przedsionek to koszt 1 zł.....Więc znikomy.a ten może uda Ci się sprzedać... Zanim kupisz daj fotkę tej odgiętej blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

"Kituje" - raczej nie, po prostu przed zakupem przyczepy nie odwiedził tego forum. Przyczepę sprzedaje młody chłopak z wioski pod Świebodzinem, nie zna się na karawaningu - taką kupił bo mu się spodobała, dwa lata stała latem na polu kempingowym 15 km od domu, zimą w stodole, chyba nawet nie była na żadnym wyjeździe. Przyczepa jest twarda - sprawdziłam calutką z zewnątrz i wszystkie narożniki od góry do dołu wewnątrz, podłogę ma twardą, spód czysty, twardy, bez korozji w okolicach nóżek, nie jest nigdzie pęknięta, kolor na całości jednolity. Stan w środku bardzo dobry - cena też uważam że dobra. A od za dużego przedsionka się przecież nie pochorujemy, będzie jaki będzie, dziś sprawdzimy jak się go rozkłada - czy to rzeczywiście taki problem, może będzie okazja, żeby jeszcze z 500 zł z ceny uciąć. Pytałam zasadniczo o inne rzeczy a wszyscy skupili się na tym nieszczęsnym przedsionku - ładny jest przecież ;) Miłego dnia:)

 

 

 

 

No cóż Amee, my zwracamy uwagę na wszystko, a Ty tylko wybiórczo. Po co się pytasz o opinie skoro i tak kupisz tę przyczepę ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również zaznaczam, że przedsionek jest o wiele za duży - to nie problem, przy niewielkiej stracie albo nawet z zarobkiem, możesz go sprzedać i kupić odpowiedni.

 

Mnie zastanawia stan przyczepy - zero fotek w środku i kiepski przedsionek daje do myślenia, a skoro stoi w stodole to jest sucha....

 

Czy mnie się zdaje, czy ta przyczepa już była na forum oceniana i zdecydowanie odradzana - poznaje po fotkach, gdzieś ją kiedyś widziałem, a sam allegro nie przeglądam.

 

Sami pokazujecie linka do podobnej przyczepy - nie wgryzam się szczegóły ale ta 2 jest 60% droższa - a mnie to daje do myślenia.

 

Jesteście pewni że jest z nią wszystko ok - sprawdźcie ścianę, która jest zakryta przedsionkiem na fotkach - może specjalnie ?

 

nie chce Was zniechęcać a jedynie obudzić ostrożność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego Knausa, to ja do sprzedającego wysłałem meila z prośbą o więcej fotek, przedstawiających środek, rogi, itp. oraz zdjęcia z bliska budki - bo praktycznie jest ekspozycja wyłącznie dużego przedsionka, gdzie okna przedsionka kończą się z dołem przyczepy, a dalsza część przedsionka na ziemi, lecz do chwili obecnej nie dostałem żadnej odpowiedzi.......

 

Teraz mam pytanko odnośnie innej cepki. Co możecie powiedzieć o cepce na podstawie tych fotek ..... oto stronka z Picasa, https://picasaweb.go...gCJfvytarpd_ZVA#

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.