Skocz do zawartości

Warto jechać oglądać?


amee

Rekomendowane odpowiedzi

 

...z 1999 angielka w dobrym stanie powinna być moim zdaniem droższa

 

Zdecydowanie !

Z 99' i do tego zdrowa oraz w dobrym stanie, będzie znacząco droższa i to nie o 500, czy 1000 zł.

 

Radziom, weź pod uwagę, co napisał Kol. "maarec".

Użytkuje "angielkę", więc wie o czym pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej,

 

Dziękuję wszystkich za komentarze.

 

Zrezygnowałem, poddaję się. Uwagi forumowicza maarec tym bardziej uświadomiły mi że jestem mega zielony w temacie i nie mam co jechać oglądać bo i tak nic nie znajdę i kupię kota w worku (no chyba że podstawy typu grzyb, pleśń, mega zaciek, rdza).

 

Może żeby Was nie zanudzać moimi rozterkami jako osoby chcącej zostać kamperem:

 

Plusy:

 

- chcę kupić przyczepę kempingową bo chce mieć dwie pieczenie na jednym ogniu: możliwość wojaży po europie (nie lubię latać) a jednocześnie nocowania na weekendy na naszej działeczce (wcześniej przerabiałem domki drewnanie ale narazie odpuściłem) - za ułamek domu miałbym możliwość taniego i szybkiego załatwienia sprawy noclegu na działce bez kolejnego mega kredytu no i super sposób na wakacje

 

Minusy:

 

- byłem wczoraj nad morzem i testowałem jak zniosę 100km/h, normalnie jadę min. 130 km/h na tempomacie i bez problemu 160/h na krótszych odcinkach. Jak zwolniłem ze 150 do 100 to myślałem że zasnę, te paski tak wolno mi śmigały, dwa razy zwalniałem i testowałem i stwierdziłem że nie dam rady w wieku 30 lat tak wolno się wlec, przykładowo do takiej Chorwacji jechałbym co najmniej 3 godziny dłużej

- druga sprawa to to że jestem zielony i nawet jeśli będę męczył ludzi o fotki to przecież nie będę Was teraz nimi molestować z każdorazową prośbą o rentgen usterek i wad

- z rocznym niemowlakiem nie rady śmigać tu i ówdzie po Polsce i szukać grzyba :-)

- ta cena, 20 000 zł za używany (zapewne przez niejedną rodzinę) 10 letnią przyczepę, kolejny kredyt który można zmarnować i się rozczarować (no chyba że będzie stała na cegłach na działce ...)

- przeglądy coroczne

- dodatkowe ubezpieczenia od kradzieży

 

Teściowe zaoferowali się możemy poszukać czegoś w Holandii na miejscu ale jak znam życie to skończy się jak z samochodem żony, po kilku oględzinach używanych kupiła mniejszy ale nowy :-)

 

Niewiadów odpisał mi że termin realizacji mają na połowę sierpnia ale 35 000 zł lekką ręką za ich przyczepę w wersji raczej sparta i nie powala, poza tym firma w stanie upadłości - jak to się ma do gwarancji :-) Ceny niemieckich od 15.000 Euro - póki co poza zasięgiem.

 

Także nie tak łatwo dołączyć do Waszego grona, trzeba mieć albo zasobny portfel albo znajomego w temacie.

 

Jeszcze raz dzięki :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje obawy (niektóre), ale mimo to uważam, że zbyt łatwo się poddajesz :niewiem:

"Łatwo" i przyjemnie kupuje się przyczepkę tylko w salonie, a już pozostałe opcje wymagają wysiłku :hmm:

Moim zdaniem powinieneś się jeszcze nad wszystkim bardzo spokojnie zastanowić i zaplanować ewentualny zakup na przyszły sezon. Teraz zbieraj wiedzę, oglądaj przyczepy (jeśli oferta jest w pobliżu), czytaj to, co jest w takich tematach na forum, zbieraj doświadczenia i na wiosnę dasz radę. Nie święci garnki lepią, na forum jest mnóstwo osób, które przed zakupem swojej pierwszej przyczepy nie posiadały jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie, a jednak udało im się dokonać dobrego zakupu.

Jestem przekonany, że lektura forum mogła w dużym stopniu przyczynić się do tego.

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu Kristofer ma rację :]

 

1. za szybko się poddajesz

2. za ok 10.000 - 12.000zł kupisz angielkę z połowy lat 90-tych w dobrym stanie - kwestia czasu i upartości

3. nie znasz się ? nie problem - poszukaj fachowca z Twojej okolicy - np. Częstochowa - Andrewa1, który pojedzie z Tobą i wiadomo, że nie za darmo zrobi Rentgen - uchroni Cię od wpadki - zdecydowanie bardziej opłacalne niż remont

4. Ja przed zakupem jesienią pytałem minimum o 10 przyczep, z resztą znamy takich co to przez rok szukali podając linki do oceny :]

5. Podaj skąd jesteś, poczytaj o polecanych sprzedawcach i się nie śpiesz

6. Też obawiałem się tej jazdy, też lubię solo jeździć trochę szybciej :]. da się oswoić - 3500km do i po Chorwacji w Czerwcu br. wszystko tłumaczy :]

7. Masz super pomysł z przyczepą i na działkę i na wakacje - 2 pieczenie na 1 ogniu, zamiast altanki wydaj kasę na dobrą przyczepę i będzie git.

8. Szukaj wśród forumowiczów - przyczepy z historią, przeważnie w dobrym stanie

9. Od ok 15000 - 18000zł możesz kupić zachodnią przyczepę z końcówki lat 90-tych lub nowszą - wybór do 20.000zł jest już na prawdę duży

 

P.S jaki masz holownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie poddałam ;)

 

Jako oficjalny założyciel tematu informuję, że temat się przeterminował :D, nie jestem już w trakcie poszukiwać, zmieniam wątek na powitalny, zamawiam naklejki i do zobaczenia pod brzozami albo gdzieś tam w okolicy, polskie morze na początek.

 

No i chciałabym ogłosić zrzutę na benzynę do mojego auta - wszyscy rozpisywali się o zaletach karawaningu a nikt nie poinformował mnie, że auto będzie palić prawie jak czołg :D Zaliczyliśmy wczoraj w drodze do domu "koniec baku" po czym 10 km przed domem "prawie koniec auta" - laweta była już zamówiona ale po godzinie stygnięcia odpalił - mąż będzie przekopywał teraz fora w poszukiwaniu odpowiedz na pytanie DLACZEGO???

 

2474476412_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh....Dlaczego? O to jest pytanie. Ale załóż osobny wątekhehe%281%29.gif

Swoją drogą ładna rozbieżność...cenowa u Ciebie...bo efekt końcowy imponujący jak patrze na Twój "nowy" sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ładna rozbieżność...cenowa u Ciebie...bo efekt końcowy imponujący jak patrze na Twój "nowy" sprzęt

Rzeczywiście, ale po oględzinach tych do 10.000 zł przeszłam prawie załamanie nerwowe - no i jakby podliczyć dodatkowe koszty bagażnika na rowery i każdego bajeru, którego te starsze nie miały to tutaj okazało się nie lada okazją:D Przyczepa ma duży prawie nowy przedsionek, pokrowiec zimowy, klimatyzację zimna/ciepła, bagażnik na rowery, butlę, telewizor, dvd, gaśnicę, lusterka do auta, przedłużacze, chemię do wc i nie wiem co jeszcze a zakupiona została w cenie gołej z tego rocznika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nikt nie poinformował mnie, że auto będzie palić prawie jak czołg :D

 

Z Twojego profilu wynika, że masz silnik 3.0 D, czy tak ?

Jeśli tak, to nie bardzo rozumiem Twoje rozterki paliwowe.

Napisz ile zużywasz w trasie solo, a ile wyszło Ci z budką :niewiem: oraz jakie masz DMC przyczepy i MW auta.

 

 

Zaliczyliśmy wczoraj w drodze do domu "koniec baku" po czym 10 km przed domem "prawie koniec auta" - laweta była już zamówiona ale po godzinie stygnięcia odpalił - mąż będzie przekopywał teraz fora w poszukiwaniu odpowiedz na pytanie DLACZEGO???

 

To akurat jest raczej łatwe do przewidzenia (jeśli to diesel, to pompa paliwa, wtryski itd. nie przepadają za pustym zbiornikiem - zapowietrzenie, śmieci z dna zbiornika etc.) :hmm:

 

Rzeczywiście, ale po oględzinach tych do 10.000 zł przeszłam prawie załamanie nerwowe - no i jakby podliczyć dodatkowe koszty bagażnika na rowery i każdego bajeru, którego te starsze nie miały to tutaj okazało się nie lada okazją:D Przyczepa ma duży prawie nowy przedsionek, pokrowiec zimowy, klimatyzację zimna/ciepła, bagażnik na rowery, butlę, telewizor, dvd, gaśnicę, lusterka do auta, przedłużacze, chemię do wc i nie wiem co jeszcze a zakupiona została w cenie gołej z tego rocznika :D

 

Tak tylko się zastanawiam: gdzie jest haczyk ?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja przyczepa to dokladnie taka sama jak ta:

http://allegro.pl/hobby-495-ufe-exclusive-1998-kutno-i2455171342.html

 

w takim samym stanie tylko ze ma dodatkowo klime wszystko dziala jak nalezy nie ma "haczykow" sprawdzone i obadane "sucha"

 

15.500 pln wiec mozna tylko trzeba byc cierpliwym i szukac okazji

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer daj spokój. Ja swoją też kupiłem bardzo tanio i jest ok :]

 

Arek, wierzę w okazje 5, 10, może nawet 15% niżej od rzeczywistej wartości. Powiem więcej - przypuszczam, że mogą się zdarzyć nawet wyjątkowe 16,17, przypuśćmy, że nawet 20% (raz na sto lat) :niewiem:

Wszystko powyżej, jest dla mnie nierealne. Może jestem zbyt dużym pesymistą w tym temacie, a może za dużo budek się naoglądałem :hmm:

Według mnie, okazje za "pół ceny" i bez "min" się nie zdarzają :>

Budka w cenie, jak wszystkie tego typu na rynku, a w fantastycznym stanie i może jeszcze z dobrym wyposażeniem a nawet z możliwością utargowania 5% - dla mnie to jest idealna okazja. Jeśli jest taniej lub dużo taniej, to ... ;)

 

:hej:

 

moja przyczepa to dokladnie taka sama jak ta:

http://allegro.pl/ho...2455171342.html

 

w takim samym stanie tylko ze ma dodatkowo klime wszystko dziala jak nalezy nie ma "haczykow" sprawdzone i obadane "sucha"

 

15.500 pln wiec mozna tylko trzeba byc cierpliwym i szukac okazji

 

pzdr

 

Amee, w kontekście tego, co napisałem wyżej, moje szczere gratulacje - budka super :ok:

 

:bravo:

Jeśli możesz napisać coś na temat spalania holownika (mój post #204) - bardzo mnie to zainteresowało, co napisałaś wcześniej.

Jeszcze prośba w imieniu Wszystkich piszących w tym wątku :hmm::

jeśli będziesz mogła, to pochwal się fotkami Twojej budki (ciekawość nas zżera).

Dałaś tylko jedną fotkę, przypuszczam, że z ostatniego wyjazdu o którym pisałaś, więc może masz jeszcze kilka innych :dzieki:

 

 

Z góry dzięki :dzieki:

 

Jeszcze raz gratuluję :rolleyes:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno z Twojego Amee linku ostatniatniego przyczepka Hobby, jak i Twój link Kristofer: ceny rynkowe tych przyczep to ponad 20 tyś zł, tu są obydwie tańsze przynajmniej o 1/4 ceny...ja bym był nie ufny.cfaniaczek.gif

 

Arek, zapomniałem jeszcze o tym, co pisałeś wcześniej ;) , wiec mam podstawy sądzić, ze jesteś jednak tego samego zdania, co ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli możesz napisać coś na temat spalania holownika (mój post #204) - bardzo mnie to zainteresowało, co napisałaś wcześniej.

Autko pojechało wczoraj do mechanika, średnie spalanie na postoju 16 litrów więc w drodze z Bielska-Białej mogła palić 30 litrów pod górkę :P Poza tym czujnik temperatury pokazuje -40 stopni, komputer pokazuje że coś nie tak na świecach żarowych i pompie... Ciekawe czy to my jadąc 3,5 godziny bez postoju, średnio 105/h przy temperaturze asfaltu 45 stopni przyczyniliśmy się do tego...Zobaczymy, autko w każdym razie dzisiaj idzie do mechanika.

 

W kwestii zdjęć - dzisiaj będą:) Musiałam poprać firanki i te sprawy :) No ale umyłam przyczepkę w każdym kącie - kolejna możliwość sprawdzenia całości - nie znaleźliśmy "haczyków" :] Aż się boję jechać bo jeśli haczyk wyjdzie dopiero podczas jazdy - no ale idąc tym tokiem myślenia to nie powinniśmy dojechać 450 km z Bielska do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, zapomniałem jeszcze o tym, co pisałeś wcześniej ;) , wiec mam podstawy sądzić, ze jesteś jednak tego samego zdania, co ja :D

 

 

Masz oczywiście rację, do takich okazji gdzie różnica jest ogromna od ceny rynkowej należy być tak nastawionym....Ja swoją oglądałem 3 razy zanim kupiłem, z czego raz z Andrewa1....nie wiem czy kupiłem swoją o 1/4 taniej od rynkowej wartości, ale 11,500 to uważam, bardzo tanio...po tym jak przyprowadziłem do domu budkę oglądałem ją poraz 4, a potem 5, a po deszczu, a tak, a siak...póki co jest ok.

Ale generalnie racja jest po Twojej stronie, tym bardziej że ten przedział cenowy w którym szukała Amee jest bardzo chodliwy i na takie okazje naprawdę trzeba uważać.....

Generalnie sprawa jest już załatwiona,Amee ma budkę i teraz pożyjemy- zobaczymy. Oby służyła jej jak najlepiej. Czekamy na sesję foto.:smirk:

 

... Ciekawe czy to my jadąc 3,5 godziny bez postoju, średnio 105/h przy temperaturze asfaltu 45 stopni przyczyniliśmy się do tego...

 

Amee obawiam się, że masz odpowiedź na swoje wcześniejsze pytanie DLACZEGO...:?

 

utrzymując taką prędkość, przy takiej temp. napewno nie "ułatwiłaś" życia swojemu autku, a takie hobby jak podejżewam lekkie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.