Skocz do zawartości

Warto jechać oglądać?


amee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mogę Ci zaproponować moją przyczepkę KNAUS AZUR salonka o DMC 1000 kg, rok produkcji 1991. Jest to typowa salonka (czyli jedno ale b. duże łóżko). Ja kupiłem ją w 2009 roku używałem do tego roku ale teraz kupiłem kampera i jest mi niepotrzebna. Zobacz ja w dziele "Ogłoszenia" i ew. pytaj o dalsze szczególy. Cena dla forumowicza jest do negocjacji. A powiem tak: co Knaus to Knaus!!!

Pozdrawiam kubryk 1 (Andrzej)

tel. 603 206 256

Panowie prosiłbym o oceną tego burstnera: http://www.elcamp.pl...,Burstner%20Lux

Poszukuję swojej pierwszej cepki sporo się już dowiedziałem i nauczyłem, ale jeszcze więcej przede mną. Być może ktoś z Was już ją oglądał i może podzielić się wrażeniami.

Generalnie poszukuję przyczepy dla 2 dorosłych osób z półtora rocznym dzieckiem + pies do zestawu. Od cepki wymagam WC kasetowego, stałej umywalki (no chyba, że reszta przyczepy powali mnie na kolana to wtedy OK), ogrzewanie mile widziane z nadmuchem, wskazana ciepła i zimna woda (w ostateczności dołożę grzałkę z termostatem). Przyczepę chciałbym kupić do 12k zł i koniecznie DMC max 1200kg uwarunkowane prawem jazdy i holownikiem. Zapomniałem dodać, że cepka ma być na okres przejściowy max kilka lat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałem się przejechać i obejrzeć tę przyczepkę.

Kawałek mam do niej, ale jeszcze oglądać 2 w pobliżu chciałem więc myślę ze jakoś dam radę.

Jaka jest wasza opinia? Myślicie, że to odpowiednia cena za nią?

 

Nic na temat rocznika nie wiadomo, ale raczej wiekowy egzemplarz. W tej cenie trzeba będzie się pogodzić z wieloma niedostatkami.

Foto wnętrza sympatyczne (zwłaszcza te rozłożone serwety i sztućce) ;)

W rzeczywistości się okaże co jest warta, ale po tych zdjęciach nic nie można powiedzieć.

W wielu miejscach była chyba w pewien sposób restaurowana (łącznie z podłogą), więc bez bardzo dokładnych oględzin raczej nic się nie wywnioskuje. Cena jest do negocjacji, czyli mocno bym się targował ( jeśli nie zgnita i nie przecieka - to w jej przypadku jest najważniejsze).

 

:hej:

 

P.S.

Osobiście bym sobie darował tą przyczepkę.

Moim zdaniem ktoś próbował ją uszczelniać, raczej nieudolnie, więc skutek może być do przewidzenia. Nie zdziwiłbym się też, gdyby to był silikon.

IMHO

 

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1339948852[/url]' post='276601']

Agama jeżeli masz w planach, zgodnie z tym co napisałeś jeździć z dzieckiem, to według mnie na początku powinieneś pomyśleć o układzie budki. Ta przyczepa podlinkowana przez Ciebie to klasyczna salonka z jednym łóżkiem. Jak położycie malucha to nie ma już gdzie usiąść ani się położyć. Zawsze jest co prawda przedsionek, ale nie zawsze jest on rozstawiony. Taki układ to dla dwójki dorosłych jest dobry. Szukaj czegoś z dwoma łóżkami. Toaleta kasetowa i umywalka przy dziecku to rzeczywiście wielka wygoda.

Ale tak jak mówiłem - jeżdżąc z dzieckiem szukaj czegoś w innym układzie.

 

Zgadzam się w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miodzio długo się nad różnymi opcjami zastanawiałem, ale z drugiej strony chcę kupić zdrową cepkę za niewielką kasę. Jak się dobrze zaszczepię to gdzieś za 2-3 lata będę chciał kupić już nową dużą cepkę - jakiegoś tabberta:), w między czasie dostanie dużo lepszy holownik, a co za tym idzie będę musiał dorobić E do B (ale to już w przyszłym roku bo słyszałem, że jakieś zmiany idą w kodeksie). Stąd zastanawiam się nad rozwiązaniem jedno duże łóżko. Z drugiej strony wiem, ze taki układ: http://otomoto.pl/dethleffs-delta-T3102793.html byłoby dla mnie dużo lepszy... dodatkowo młodsza chociaż podejrzewam, że umywalka jest nad WC. Tylko cena trochę przekracza budżet który chciałem przeznaczyć na ten cel, a z drugiej strony jak na ten rocznik cena nie jest wygórowana. Na zdjęciach nie podoba mi się pomięta wykładzina na podłodze i nie wiem co jest przy suficie po lewej od kuchni (nad wejściem). Poza tymi wątpliwościmi na zdjęciach nic złego się nie dopatrzyłem, poza brakiem zdjęć wspomnianej łazienki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie podoba mi się pomięta wykładzina na podłodze i nie wiem co jest przy suficie po lewej od kuchni (nad wejściem). Poza tymi wątpliwościmi na zdjęciach nic złego się nie dopatrzyłem, poza brakiem zdjęć wspomnianej łazienki.

 

Na podłodze są prawdopodobnie dodatkowe dywaniki (wykładzina), więc na foto nie widać właściwej podłogi.

Martwiłbym się jednak tym narożnikiem - wygląda bardzo nieciekawie :oslabiony:

Z zewnątrz z kolei nie wygląda podejrzanie, ale penetracja wody może wystąpić nawet jeśli nie było uszkodzeń mechanicznych.

Poproś o dodatkowe foty tego miejsca i wyjaśnienie, co to takiego.

Przekonasz się, czy sprzedający coś sensownego odpowie :hmm:

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agama - pamiętaj, że oprócz Ciebie pozytywnie do tej formy spędzania czasu nastawić się musi również Twoja małżonka. Jeśli nie zapewnisz jej potrzebnych rzeczy w budce to może się nawet nie daj Boże zrazić. Układ z salonką naprawdę przy dziecku nie jest szczęśliwym rozwiązaniem. Dwie sypialnie przy dziecku to według mnie konieczność, chyba że chodzicie wszyscy równo spać i tak też wstajecie ;-)

Nie patrz na roczniki ani na dodatkowe wyposażenie, patrz na układ i na to, żeby budka była zdrowa. To najważniejsze rzeczy w Twoim wypadku.

Pamiętaj też, że jeżeli chcesz szybko zmienić budkę, to na salonki jest mniejszy popyt niż na budki z dwoma sypialniami. Może warto teraz wydać mniej, kupić nawet starszą budkę, żeby poznać swoje potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Cały czas utwierdzam się w tym co zresztą sam żonie powiedziałem jako pierwsze, czyli jedną sypialnię zrobić na stałe(wstawić normalny materac), a przy takim rozwiązaniu dobrze by było mieć jeszcze gdzie usiąść i spokojnie zjeść śniadanie. Ale wywołać dyskusję było warto :)

Miodzio tak jak powiedziałeś rocznik jest dla mnie raczej mało ważny aczkolwiek jak capka mogłaby być młodsza to czemu nie. Co do wyposażenia to ani ja, ani żona nie odpuści pewnych rzeczy, więc tu będzie ciężko dyskutować. Ahh te kobiety...

Swoją drogą to w okresie narzeczeństwa trochę pomieszkiwaliśmy pod namiotem i jedyne na co narzekaliśmy to upał o poranku na openerze i przygoda z obfitymi deszczami w szwecji stąd też przeszła nam przez myśl salonka. W końcu wcześniej dawaliśmy sobie radę.

 

Kristofer właśnie ten winkiel mi na zdjęciu wygląda jakby miał zasiek na suficie wzdłuż ściany i odłaziło poszycie sufitu. Będę się dzisiaj kontaktował z właścicielem i zobaczę co mi powie, a bardziej jakie zdjęcia mi podeśle, bo pewnie powie, że stan idealny. W końcu pierwszy właściciel tylko pewnie zapomniał dodać, że w kraju, a za granicą budka miała 30 innych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer właśnie ten winkiel mi na zdjęciu wygląda jakby miał zasiek na suficie wzdłuż ściany i odłaziło poszycie sufitu. Będę się dzisiaj kontaktował z właścicielem i zobaczę co mi powie, a bardziej jakie zdjęcia mi podeśle, bo pewnie powie, że stan idealny. W końcu pierwszy właściciel tylko pewnie zapomniał dodać, że w kraju, a za granicą budka miała 30 innych.

 

Nie wygląda to zachęcająco, ale to słaba fota, więc tak naprawdę tylko się domyślamy :oslabiony:

Jeśli dostaniesz jakieś informacje lub fotki, to wrzuć je tutaj, abyśmy mogli to dokładniej obejrzeć.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie temat został założony przez kolegę/koleżankę amee...

jak tam Wasze poszukiwania?

byliście oglądać tę przyczepę we Wrocławiu na Karłowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wiem, ze taki układ: http://otomoto.pl/de...a-T3102793.html byłoby dla mnie dużo lepszy... dodatkowo młodsza chociaż podejrzewam, że umywalka jest nad WC. Tylko cena trochę przekracza budżet który chciałem przeznaczyć na ten cel, a z drugiej strony jak na ten rocznik cena nie jest wygórowana.

 

Jestem przekonany, ze ta oferta jest nieporównywalnie lepsza:

http://allegro.pl/sh...item=2433624461

 

:hej:

 

... a co słychać u amee :niewiem:

Ruszyło się coś ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, we Wrocławiu byliśmy, oglądaliśmy, nie zdecydowaliśmy się - przyczepa stała 6 lat nad jeziorem, lato, zima, była robiona podłoga od spodu, rzekomo podczas parkowania blacha się odgięła, ale nowe blachy były w kilku miejscach, poza tym wiele listewek i innych dodatkowych rzeczy które być może miały coś zamaskować. Opony do wymiany, przyczepa w jednym miejscu wgnieciona - to tyle ile pamiętam w tej chwili. Przy okazji obejrzeliśmy tą: http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-knaus-azur-stan-bardzo-dobry-i2419729939.html - niestety w szafce w narożniku znalazłam zaciek i grzyba - właściciel nic o tym nie wiedział i nie wie czy tam się leje czy już taką kupił - a my nie wiedzielibyśmy nawet jak podejść do remontu :) Zajechaliśmy jeszcze do Polkowic - http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-hobby-classic-i2419947781.html - tu już totalna porażka, podłoga od spodu odchodzi kawałkami, w środku w kilku miejscach pleśń na ścianach a gdy chcieliśmy otworzyć łazienkę cały mechanizm się rozpadł - taki był zardzewiały. Byliśmy też tu - http://otomoto.pl/burstner-509-T3009109.html - zdjęcia słabe ale przyczepka ogólnie spoko, przynajmniej z zewnątrz - ściany twarde, podłoga cała, przedsionek jest. W środku trochę zniszczona i wymagająca wkłądu finansowego dlatego się bardzo zastanawiamy. No i wisienka na torcie - 10 km od domu mamy pana Ukraińca Igora, który sprowadza przyczepy z Danii i tam czuliśmy się wreszcie jak w domu:) http://otomoto.pl/dethleffs-rg-5-deluxe-T3103634.html tą oglądaliśmy - wszystko w niej ok, prócz ceny :) Była jeszcze jedną mniejsza Dethleffs RG-4 z 1999 roku za 14.000 zł - chwilowo nie mogę znaleźć jej na aukcji - mam nadzieję, że nie sprzedał jeszcze. Jak uda się dozbierać trochę pieniędzy to ta jest naszym typem. Bardzo przestronne w środku są te Dethleffsy, mają ładne łazienki i duże ładne przedsionki Izabella Lux - Igor twierdzi, że to najlepsze przedsionki;) Cały czas śledzę w każdym razie aukcje, ale przyznam szczerze że nie chce mi się już jeździć daleko. Przez telefon zawsze jest wszystko ok a na miejscu wada która dyskwalifikuje przyczepę...Bardzo podoba mi się na przykład jeszcze ta: http://otomoto.pl/hobby-540-exclusive-T3086891.html - chcieliśmy w drodze z wrocławia zajechać ale nikt nie odbiera telefonu - a teraz nie wiem kiedy znajdę czas, żeby znowu wyruszyć kawał od domu. Uff ale się wywnętrzyłam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, we Wrocławiu byliśmy, oglądaliśmy, nie zdecydowaliśmy się - przyczepa stała 6 lat nad jeziorem, lato, zima, była robiona podłoga od spodu, rzekomo podczas parkowania blacha się odgięła, ale nowe blachy były w kilku miejscach, poza tym wiele listewek i innych dodatkowych rzeczy które być może miały coś zamaskować. Opony do wymiany, przyczepa w jednym miejscu wgnieciona - to tyle ile pamiętam w tej chwili.

 

Normalna proza życia podczas szukania przyczepy :oslabiony:

Wychodzi na to, że jednak miałem rację pisząc, że nie warto jej oglądać.

Po przeczytaniu tego, co napisałaś zauważyłem, że podwyższyłaś poprzeczkę cenową. Moim zdaniem słusznie, mimo większego obciążenia finansowego na wstępie, jest dużo większa szansa na znalezienie takiej budki, z której będziecie całe lata zadowoleni, a i mniej kompromisów będzie wymagać.

W takim razie, może ta z linku, który dawałem wyżej ?

Jestem przekonany, że można coś utargować. Ta wydaje mi się godna uwagi :ok:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2433624461

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno z Twojego Amee linku ostatniatniego przyczepka Hobby, jak i Twój link Kristofer: ceny rynkowe tych przyczep to ponad 20 tyś zł, tu są obydwie tańsze przynajmniej o 1/4 ceny...ja bym był nie ufny.cfaniaczek.gif

 

Z resztą ten Burstner jest chyba z Warszawy, jak będę w W-wie to mogę żucić okiem, ale nie wiem kiedy to nastąpi...może w Poniedziałek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.