Skocz do zawartości

Warto jechać oglądać?


amee

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dethlefsa - coś jest po lewej stronie pod tylnym oknem. Ale rozdzielczość zdjęcia nie pozwala zobaczyć co. No i ciekawostka, że zdjęcia wewnątrz, kiedy są ogólnikowe są idealnie ostre. Kiedy pokazują detale - ostrości nie ma za grosz. Ja rozumiem, że nie każdy ma obiektyw makro, ale do zrobienia zdjęcia z odległości 1m raczej tak specjalistycznego sprzętu chyba nie trzeba. Na podstawie tych zdjęć mogę powiedzieć tylko tyle, że jest ich dużo i pierwsze, ogólne wrażenie jest niezłe. Jednak przy sprawdzaniu - podwójnie wzmożona ostrożność :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do dethlefsa - coś jest po lewej stronie pod tylnym oknem. Ale rozdzielczość zdjęcia nie pozwala zobaczyć co. No i ciekawostka, że zdjęcia wewnątrz, kiedy są ogólnikowe są idealnie ostre. Kiedy pokazują detale - ostrości nie ma za grosz. Ja rozumiem, że nie każdy ma obiektyw makro, ale do zrobienia zdjęcia z odległości 1m raczej tak specjalistycznego sprzętu chyba nie trzeba. Na podstawie tych zdjęć mogę powiedzieć tylko tyle, że jest ich dużo i pierwsze, ogólne wrażenie jest niezłe. Jednak przy sprawdzaniu - podwójnie wzmożona ostrożność :-(

 

Jeśli chodzi o tylne okienko, to z małym wyszczerbieniem krawędzi, to sprzedający powiedział, że ten pasek rysa, po lewej stronie okna - to jest wiszący kabelek od wskaźnika temperatury zewnętrznej :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego Knausa, to ja do sprzedającego wysłałem meila z prośbą o więcej fotek, przedstawiających środek, rogi, itp. oraz zdjęcia z bliska budki - bo praktycznie jest ekspozycja wyłącznie dużego przedsionka, gdzie okna przedsionka kończą się z dołem przyczepy, a dalsza część przedsionka na ziemi, lecz do chwili obecnej nie dostałem żadnej odpowiedzi.......

 

Teraz mam pytanko odnośnie innej cepki. Co możecie powiedzieć o cepce na podstawie tych fotek ..... oto stronka z Picasa, https://picasaweb.go...gCJfvytarpd_ZVA#

 

Czy mógłbym liczyć na jakąś pomoc od forumowiczów,?????

Zadałem to pytanko 28. 06., ale do dzisiaj miałem jedną podpowiedź. Jutro wybiarem się w tamtym kierunku i przy okazji zerknę na tę, a sprawa jest w miare pilna, bo już niektórzy dawno wypoczywają w swoich domkach!!!!! Dodaję że ona ma 2,50 szer...

 

Co do tego Knausa j/w, to dopiero wczoraj dostałem meila z informacją od sprzedającego, iż nie może przesłać fotek, gdyż jest nad morzem. Przypuszczam, że wypoczywa, więc nie ma co jej oglądać, gdyż sprzedającego nie ma koło przyczepki - jeśli nie może podać fotek innych.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amee, dziwnie tani ten knaus z twojego postu na pewno trzeba go dobrze obejrzeć, zobacz tu i porównaj ceny http://otomoto.pl/kn...5-T3037664.html :niewiem:

 

Jesli ktoś chce coś więcej wiedzieć na temat tego Knausa, to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękujemy sywa za spostrzeżenie, może trzeba założyć topic z ostrzeżeniem przed tym sprzedającym:)

 

A ja z innym pytaniem - boję się już wrzucać linki z przyczepami, bo zaraz ktoś mi sprzed nosa sprzątnie, infiltrują to forum dranie różne, którym nie chce się w necie siedzieć i szukać :D

 

So - Hobby czy Adria? Na allegro uszkodzonych Adrii kilka jeśli nie kilkanaście, uszkodzone Hobby jedno lub dwa. Kwestia konstrukcji, jakości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amee, dziwnie tani ten knaus z twojego postu na pewno trzeba go dobrze obejrzeć, zobacz tu i porównaj ceny http://otomoto.pl/kn...5-T3037664.html :niewiem:

 

Z uwagi iż, osoba przedstawiająca się jako ANIMIKI, /nie wiem jak to nazwać aby nikogo nie obrazić/ zachęca, okazuje, pokazuje strony, jednym słowem raklamuje KNAUSA SPORT, a zarazem /była a może i jest nadal chętna na kupno w/w cepki/, bo o nią zadawał pytania w innym temacie, to do mojej oceny tej cepki, zapraszam na stronę http://forum.karawan...kupie-i-ocenie/ post #15 jest mój dzisiejszy.:sciana:

A dalej, i dalsze przemyślenia pozostawiam czytającym i zainteresowanym.

 

amee - widzę, że mineliśmy się odpowwiedziami, więc dopisuję ...... wiesz już na tyle dużo że sama potrafisz ocenić - ukłony dla Ciebie :dzieki: . Jedyny warunek,,ABY NIE STRACIĆ,,,, to szukać samemu w swoim województwie lub w jakimś ustalonym przez siebie promieniu kilometrów - mam na myśli oczywiście kasę, a nie cepki - cepek jest dużo - tylko czasem daleko.....

A dałem te stronkę z moimi dzisiejszymi spostrzeżeniami, tylko po to, aby np. każdy proszący o pomoc / mam na myśli osobę w tym poście :czerwona: / aby zakupiła oglądającemu okulary...../- grzecznie mówiąc.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłączam się do wątku. Szukam swojej pierwszej przyczepy i jako osoba zielona w temacie proszę Was o rzut oka na te dwie interesujące mnie przyczepki:

 

1. http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-abi-ace-air-przedsionek-1999r-i2461680379.html (mój faworyt)

2. http://allegro.pl/przyczepa-kampingowa-caravelair-kempingowa-i2441618014.html

 

Wszelkie uwagi/podpowiedzi bardzo mile widziane :slina:

 

Pzdr,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy na wakacjach :-)

 

Ta pierwsza też mi sie podoba, obejrzeć możesz. Na pewno ma lepsze wyposażenie, od tej drugiej. Jest bardziej przeszczenna i pewnie będzie miała akumulator i zasilacz. Nie mamy tylko porównania co do wagi między nimi. Ale powiadają że angielki są ładne lecz słabawe i delikatne.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza też mi sie podoba, obejrzeć możesz. Na pewno ma lepsze wyposażenie, od tej drugiej. Jest bardziej przeszczenna i pewnie będzie miała akumulator i zasilacz. Nie mamy tylko porównania co do wagi między nimi. Ale powiadają że angielki są ładne lecz słabawe i delikatne.

 

Dzięki ale czy cena nie jest podejrzliwie za niska jak na ten rocznik ?

 

Jadę w niedzielę do Kutna obejrzeć kilka przyczep ale ten rocznik jest w tym komisie zdecydowanie droższy :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale czy cena nie jest podejrzliwie za niska jak na ten rocznik ?

 

Niska czy wysoka - kto, to może wiedzieć :niewiem:

 

 

Na tych wszystkich fotkach w zasadzie nie można nic istotnego zobaczyć , pokazują same dobre strony.

Jeśli jesteś zainteresowany, to powinieneś przed wyjazdem porozmawiać ze sprzedającym, wszystkiego się dowiedzieć i poprosić o więcej dobrych zdjęć, zwłaszcza tych fragmentów przyczepy, których nie pokazano (może z rozmysłem :niewiem: ).

 

Biorąc pod uwagę tylko wyposażenie, to ta "angielka" jest nieporównywalna z tą drugą (oczywiście na swoją, czyli "angielki" korzyść) - ciepła woda, prawdopodobny akumulator lub przynajmniej instalacja pod niego, zasilacz, opiekacz itd.

Zgniłą może okazać się każda przyczepa i rocznik nie ma tu znaczenia. IMHO

 

Tak ogólnie:

z obecnymi informacjami i zdjęciami, te przyczepy (zwłaszcza "angielka"), to takie 'Fortune Cookies' :>

Wszystko wyjdzie po pierwszym, bliskim spotkaniu ... :hmm:

 

P.S.

Jesteś poważnie zainteresowany tymi ofertami, to poważnie podejdź do tematu.

Jasnowidzem nikt tu nie jest, więc chyba nie oczekujesz od nas domysłów, tylko rzetelnych porad :hmm:

Zadzwoń do sprzedających, napisz, poproś o dobre foty i pokaż je w temacie, a wtedy może będzie można powiedzieć coś ciekawszego.

Teraz większość ludzi podróżuje wakacyjnie, więc i odzew może być niewielki.

Takie jest moje zdanie.

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale czy cena nie jest podejrzliwie za niska jak na ten rocznik ?

 

Jadę w niedzielę do Kutna obejrzeć kilka przyczep ale ten rocznik jest w tym komisie zdecydowanie droższy :bzik:

 

W Kutnie, a dokładnie Dudki 5, jest komisem dość drogim, w porównaniu do innych komisów. W komisach i tak cena będzie wyższa niż u zwykłej osoby prywatnej /tak bynajmniej powinno być i czasami bywa/.

Jeśli Ci naprawdę zależy, to tak jak piszą koledzy - dzwoń, pytaj i proś o konkretne zdjęcia /np. sufit w łazience; ściany, sufit, norożniki w szafkach; narożniki pod siedziskami, sciana-podłoga przy zborniku na wodę-jeśli taki występuje itd.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie tej angielki - jest ładna - ale mam pewne zastrzeżenia :

 

1. po jednej stronie - tej bez drzwi o góry na środku ściany jest lampka obrysowa- przynajmniej tak to wygląda a po 2 stronie nie ma - dziwne.

2. pod lampką obrysową jest jakaś dziwna klapa - może się mylę, może jest dokładana - na pewno jest krzywa i nie estetyczna, może maskować uszkodzenie

3. po tej samej stronie jest klapka - pierwsza od przodu przyczepy - kwadratowa - może to być oryginał - np wywiew z palnika od boilera - ale nie wygląda na oryginał - może Ktoś potwierdzić?

4.Rocznik 1999 brałbym z przymrużeniem oka - zapytaj o VIN - jest na oknach, i podeślij mi na PW :]

5.Fajny wystrój wnętrza - bardzo rzadki jasny kolor - jak na angielkę.

6. Fajny namiot - szybko rozkładalny

7. Brak klina ozdobnego w ramie drzwi wejściowych - może tam być mokro - bardzo dokładnie sprawdź okolice drzwi i podłogę tuż za drzwiami.

 

cena jest nie adekwatna do rocznika - z 1999 angielka w dobrym stanie powinna być moim zdaniem droższa, myślę, że za 8500 gość ją sprzeda a to znaczy wiele, no chyba że to rocznik 1989 to już bardziej cenowo jest realne.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.