Skocz do zawartości

Gas Light BP? Wybijcie to sobie z głowy!


wexford

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Szanowni Państwo. Cieszę się, że zainicjowany wątek rozwija się. Wprawdzie występuje mnóstwo "podwątków", ale - mimo to :-) Nie mniej jednak postawiony przeze mnie problem początkujący rozwój dyskusji ma swoje dalsze dzieje. W pierwszych miesiącach bieżącego roku udałem się na stację BP, aby wymienić zieloną butlę kompozytową BP na Amerigas Nano. Okazało się, że wystawione przez BP na stacji - o której pisałem i przytoczyłem okoliczności, które temu towarzyszyły - świadectwo kaucyjne jest funta kłaków warte. Nie zostało bowiem napisane na formularzu obecnie obowiązującym. Dlatego nie mogę wymienić kompozytu BP na Amerigas. Oczywiście podjąłem problem zarówno z Amerigas jak i z BP, ale wszyscy są bezradni... W najbliższym czasie mam zamiar skonsultować się z Rzecznikiem Praw Konsumenta w miejscu mojego zamieszkania, bo 60 zł kaucji drogą nie chodzi (żartuję). Już mam dość tego dziadostwa. Zarekwirowali kaucję w sposób niekompetentny, to kompetentnie oddadzą i to jeszcze z nawiązką. Walczę. Howk. Pozdrawiam Forumowiczów :fuck:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się spotkał z kamperfitem który ma w sobie zawór zwroty?

Bo chyba właśnie mam takiego :(

 

Witam, każdy kampertif ma zawór zwrotny. Obecnie używam dwie sztuki gdzie jeden ma oryginalny a w drugim został zdemontowany.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurcze, dziwna ta sytuacja z zamianą kompozytowej BP na Amerigaz. Zrobiłem to w zeszłym sezonie na dwóch różnych stacjach bez okazywania żadnych dokumentów kaucyjnych butli BP. Wypełniłem po prostu jakieś papiery do Amerigazu, zostawiłem BP, zabrałem nową, białą. 

Ale może w 2016 zasady się zmieniły ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak macie dobrego kompozyta to nie jeździcie z nim na wymianę na BP tylko jedzcie do rozlewni żeby wam go napełnili i będziecie mieli pewność że nikt źle go nie używał przed wami

Zna ktoś rozlewnie propanu w Warszawie lub okolicach która napełniania butle kompozytowe BP (te zielone z przezroczystymi ścianami)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014r kupiłam butle kompozytową z PROPANEM na stacji BP w Tarnowie.Kaucja 200zł.Pod koniec sezonu wymieniłam pustą na pełną w Centrum dystrybucji gazu-bez problemu.Pytałam o kaucje-taka sama.w 2015 na trasie koło Wejherowa na stacjiBP wymieniłam pustą na pełną ale już jakąś inną-nie kompozytową bo te ponoć wychodzą z obiegu,też lekką.W tym roku ponownie wymieniłam butle w naszym centrum dystrybucji na Amerigaz-niebieska  z czerwonym kapturem(uchwytem) lekka.Cały czas w ramach tej samej kaucji i nikt nie żądał ode mnie żadnego dokumentu.Powiedziano mi że kompozytowe zostały wycofane z obiegu.Nie wiem dlaczego?jakiś powód musiał być Z obecnej jestem również zadowolona.To taka moja informacja do w/w postów. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś rozlewnie propanu w Warszawie lub okolicach która napełniania butle kompozytowe BP (te zielone z przezroczystymi ścianami)?

 

 

zobacz tu: http://www.misterwhat.pl/company/606963-gaz-tank-sp-z-oo-michalowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj na stacjach BP jest promocja, można oddać stalową butlę 11kg i dostać pełną butlę nano i reduktor (akurat w naszym przypadku nieprzydatny) za 50zł  

 

... a coś bliżej :hmm:

Może niedokładnie szukam, ale nie znalazłem o tym żadnej informacji. Do kiedy i czy na wszystkich stacjach?

Czy te 50 zł., to dodatkowo za reduktor, czy za samą "zamianę"?

Niestety nie mają ani czystego propanu ani nuie maja adpatera do napełaniania zielonych butli kompozytowuch...

 

Jestem przekonany, że zamiast propanem, można napełnić butle również PB.

Adapter do napełniania możesz mieć przecież własny - tak ma np. Jacek (California).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a coś bliżej :hmm:

Może niedokładnie szukam, ale nie znalazłem o tym żadnej informacji. Do kiedy i czy na wszystkich stacjach?

Czy te 50 zł., to dodatkowo za reduktor, czy za samą "zamianę"?

 

Jestem przekonany, że zamiast propanem, można napełnić butle również PB.

Adapter do napełniania możesz mieć przecież własny - tak ma np. Jacek (California).

Też szukałem w sieci promocji i gdzieś na śląsku ktoś oferował promocję, a dziś pojechałem na stację BP i Pani poinformowała mnie, że od dziś jest taka promocja. Na dokumencie wydania jest informacja, że promocja jest w wybranych punktach sprzedaży ważna do 31.07.2016.

Na owym dokumencie jest również zaznaczona opcja "kaucja promocyjna z depozytem butla stalowa 11kg"

na kwotę 50 zł składa się gaz propan nano 49zł + 29zł za reduktor - rabat na reduktor 28zł czyli 50 zł do zapłaty

Bez promocji kaucja za butlę nano przy zwrocie zwykłej stalowej to 50 zł i tego kosztu nie ma, no i cena za reduktor to tylko 1 zł.

Ja byłem na BP, jeżeli potrzebujesz punkty prowadzące tą promocję to skrobnij e-mail do AmeriGas bo tam pewnie taką informacje mają, albo gdzieś po drodze looknij na stację BP

 

Co do napełniania starych butli kompozytowych, to w Poznaniu nikt nie chciał tego robić, więc musiałem niestety swoją oddać bo bałem się kombinacji z gazem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.