Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Wąski P napisał(a):

Volvo USA dla skrzyni Aisin 80 interwal w przeliczeniu co 60k km. W Europie lifetime. Można to zobaczyć w oprogramowaniu serwisowym VIDA przełączając regiony.

To samo Audi w US. Olej w silniku co 10tys mil czyli 16tys km i olej w skrzyni co ok 60tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obu fordach mam wymiany oleju w aitomatach. I oba mają inne silniki niż w USA, zresztą pewnie skrzynie też, bo przenoszą inne momenty.. Pokażcie te kalnendarze serwisowe w wersji USA i EU. I specyfikacje obu modeli USA vs EU

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

w obu fordach mam wymiany oleju w aitomatach. I oba mają inne silniki niż w USA, zresztą pewnie skrzynie też, bo przenoszą inne momenty.. Pokażcie te kalnendarze serwisowe w wersji USA i EU. I specyfikacje obu modeli USA vs EU

Nie mam jak zrobić zrzutów ekranu z VIDA. Te same specki, XC90 w 3.2 i 4.4 i identyczne skrzynie.

Roznice są też w interwałach zmiany oleju silnikowego, w EU masz 30k km, w USA 12,5k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wąski P napisał(a):

Nie mam jak zrobić zrzutów ekranu z VIDA.

To zrób zdjęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawi amerykanie jeszcze tak bardzo nie zdziecinnieli jak nasze szanowne komisje od eko . Przeczytajcie karty producentów olejów wszędzie stoi że po otwarciu pojemnika olej zachowuje swoje parametry przez 5 lat, potem "jełczeje" . Ale jeśli ktoś wymianę oleju traktuje jako naprawę to nie wolno tego robić gdyż skrzyń silników i blacharki nie będzie można naprawiać po wprowadzeniu następnej dyrektywy. :mlot:   Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Misio napisał(a):

To zrób zdjęcie...

Nie chce mi się. Nie mam dostępu do laptopa na Windowsie żeby to pokazać. Co Wy tacy napaleni na wkładanie palca do rany? Po co miałbym kłamać.

 

8 minut temu, Misio napisał(a):

To zrób zdjęcie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprawdzić, czy to nie są legendy miejskie. 

Ja nie chcę zrzutów ekranu z niewiadomo czego, w książeczkach serwisowych są rozpisane interwały. Jeśli nie macie takich, to po co szerzyć niesprawdzone I prawdopodobnie nieprawdziwe informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Chciałbym sprawdzić, czy to nie są legendy miejskie. 

Ja nie chcę zrzutów ekranu z niewiadomo czego, w książeczkach serwisowych są rozpisane interwały. Jeśli nie macie takich, to po co szerzyć niesprawdzone I prawdopodobnie nieprawdziwe informacje?

Piszę to, bo sprawdzałem tę „legendę miejską” i w przypadku Volvo jest ona prawdziwa. Twierdzę to na podstawie danych oprogramowania serwisowego VIDA - czyli oryginalnego do Volvo do którego mam dedykowany interfejs. Obecnie nie mogę zrobić ekranów, bo nie mam komputera na Windowsie, żeby je odpalić. A Mac na M nie pozwala na odpalenie maszyny wirtualnej.


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Nie chcę żadnych screenów tylko zwykłą książeczkę serwisowa. :)

Mam europejska, amerykańskiej nie mam; mam auto z polskiego salonu. Ściągnij sobie - pełno tego leży w Sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

no to wrzuć fote miesjca, w którym jest napisane, żeby nie wymieniac oleju

 

Uwierz mi, że tak jest. Poniżej informacja serwisowa producenta samochodu( nie skrzyni biegów)o tym, że oleju nie wymieniamy. W samochodach USA - są normalnie interwały wymian. ZF też przewiduje wymianę info w załączeniu.

Dodatkowo wersja EUR - wymiana oleju silnikowego 30000 km lub 24 miesiące -> USA - 15000 km lum 12 miesięcy.

Oleje trzeba wymieniać częściej niż chce tego producent samochodu ;)

 

AT.thumb.jpg.034909f1f6b370216ec05eb7822d1b6f.jpg

zf.pdf

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.