Skocz do zawartości

Pozdrawianie innych turystów karawaningowych.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne grono karawaningowców :):jump:

 

Z przykrościa stwierdzam fakt iz po przejechaniu 1650 km trasa Żory- Rybnik-Dzwirzyno-Łeba-Rybnik -Żory pomachali mi tylko .....( zachodni koledzy KAMPEROWCY i oni znaja ta kulture , a u nas jest z tym o wiele gorzej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja stwierdzam, że wszyscy na polskich blachach mi odmachali, a obcokrajowi tylko niektórzy :) Zwłaszcza Włosi są w tym temacie do tyłu :jump: A robiłem ostatnio trasę Wrocław-Łeba-Mikołajki-Wilno-Augustów-Wrocław kamperem i dodam, że zawsze pozdrawiam i przez CB odpowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropchę mi to przypomina takie machanie dzieci z wyprzedzanego autobusu. Fajna sprawa, ale
Nikt nikogo do niczego nie zmusza ale sprawa warta jest rozpropagowania i pomimo braku odzewu (w większości przypadków) nie zamierzam rezygnować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja z przykrością stwierdzam że Polacy nie odmachują, mało tego, patrzą na mnie jak na idiotę. Co do włochów to w piątek się przekonałem - odmachali. Wiele nam jeszcze brakuje ...

 

hehehe :) ,

co kraj to obyczaj.

Oczywiście ,żadenmiły gest nie jest niemiły :)

ALE:

Chciałem Wam zwrrucić uwagę iż zjawisko odmachiwania ma rózne oblicza.

Np:

prawie powtarzam prawie (90%)wszyscy pomocykliści w Polce machaja sobie,zwyczaj

przesympatyczny :) ,natomiast w Niemczech machanie do innego niemieckiego motocykliscy jest w zasadzie bez sensu-mało który odmachnie :) .

I jakie wnioski z tego wyciagać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie jest tak źle z tym pozdrawianiem. W czasie tych wakacji przejechałem kamperem ok. 4000 km po polskich i zagranicznych drogach i większość spotkanych kamperowców pozdrawia się. Z tym jest tak jak z "dzień dobry", "morgen", "hej" itd. Nie wszyscy pozdrawianie się i to jest ich problem. Trzeba jednak przyznać, że sytuacja ulega stałej, choć powolnej popraie i bądźmy optymistami. Żeby jednak było lepiej uczmy tego swoje dzieci i wnuki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest tak jak z "dzień dobry", "morgen", "hej" itd
Z tym codziennym witaniem na Polskich polach namiotowych też bywa różnie, niekiedy odpowiedzią na dzień dobry było zdziwienie i wyraz tważy w stylu "JA ZNAM TEGO GOŚCIA????". Ale i ten zwyczaj jest wart propagowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pozdrawianiem to może być niebezpiecznie. Pod słońce i tak niewiele widać, a trzeba się na chwilę zdekoncentrować obserwując czy mijana przyczepa odmachała. Mijające się przyczepy z prędkościami po 90km/h nie mają za dużo czasu na uprzejmości. Dzień dobry na kempingu mile widziane :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pozdrawianiem to może być niebezpiecznie. Pod słońce i tak niewiele widać, a trzeba się na chwilę zdekoncentrować obserwując czy mijana przyczepa odmachała. Mijające się przyczepy z prędkościami po 90km/h nie mają za dużo czasu na uprzejmości. Dzień dobry na kempingu mile widziane :).

Masz rację :) ,to tak jak z motocyklami:powinni sie pozdrowić:-

ale

jak to zrobić jesli jeden z nich ma :łuk,koleiny,zmienia bieg i jeszcze wyprzedza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne grono karawaningowców :):)

 

Z przykrościa stwierdzam fakt iz po przejechaniu 1650 km trasa Żory- Rybnik-Dzwirzyno-Łeba-Rybnik -Żory pomachali mi tylko .....( zachodni koledzy KAMPEROWCY i oni znaja ta kulture , a u nas jest z tym o wiele gorzej...)

Przesadzasz :) ,

czy myślisz ,że każdy kierowca z pindlem na haku myśli tylko o tym jak by tu frienda w nieszczęściu holowania po polskich pozdrowić?

Wszak jazda samym autem czy motocyklem po naszych drogach to walka o przeżycie .Jeśli ktoś tego nie wie -jest szczęśliwym człowiekiem,poza tym skąd wiesz ilu innym karawaniarzom nie machałeś ,bo akurat piłęś kwe podana przez kochaną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.