Skocz do zawartości

Vlub lub bus, ekonomiczny i nieawaryjny do ciągniecia przyczepy


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

zerknij na to...: cena kuszaca :)

http://otomoto.pl/fo...-C21730562.html

 

patrząc na rejestracje... pewnie miał jakąś przygode lekka, kierownica z nakladką, sponiewierany fotel kierowcy - przebieg do weryfikacji - czasami fotele sie poddaja bo van'ami jezdza panowie z duzymi brzuchami :)

 

ale lepiej kupic nieco taniej i "wypielęgnować" niż kupić wypielegnowanego... takie moje zdanie

 

p.s.: w ogloszeniu jest babol - w tej budzie byly 204KM ;) a w starej budzie z rocznika 2000 - 174 KM

 

do 20 000 zł zeby sie zmiescic i miec sharana mk2 w manualu i z gazem to ciezko - ale galaktyka jak najbardziej sie znajdzie;)

 

tu masz bez gazu:

 

http://otomoto.pl/fo...-C21150233.html

 

troche stargowac - (10% napewno sie da) - zakladasz nowy gaz na gwarancji i smigasz ;)

 

tu tez niby nowy gaz krajowy - ale ryzyko ze moze byc zalozona tania instalacja jako wabik

 

http://otomoto.pl/fo...-C21719772.html

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz, że van z silnikiem 2.8 i do ego z gazem od 2007 roku robił średnio w swym całym życiu 15 tys. km rocznie? Ktoś kupił duże auto z dużym silnikiem, zapłacił za to słono i potem bulił podatki, a jeździł tylko do kościoła?

 

 

A jeśli ktoś oszukuje na przebiegu to czemu wierzyć, że nie oszukuje na innych rzeczach? Może w tym konkretnym przypadku tak niski przebieg to 100% prawda :niewiem: , ale w większości ofert prawdą to nie jest.No i "przypadkiem" auto jest "bezwypadkowe", a prawy reflektor jest spasowany tak, że płakac się chce. Maska z prawym błotnikiem sięnie zgrywa, ... itd...

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś, Ty masz dzisiaj dobry humor, zazdroszczę Ci. Nie wierzę, że myślisz, iż wsiądę w auto, pojade 600 km do Lublina, by na miejscu facetowi się przypomniało, że zapomniał mi przez telefon powiedzieć, że auto jest np. złożone z 4 ćwiatrek. Przerabiałem to już z przyczepami. Sprzedający nie mają skrupułów, kłamią ile wlezie, bo wiedzą, że klient ich i tak nie zabije, najwyżej rzucą kilka kur..w i hu...i i wściekli wrócą do domu. Raczej nie wybiore się po auto dalej niż 200 km w jedną stronę. Wole szukać dłużej, ale bez darmowych całodziennych wycieczek. Jak jechać daleko, to wolę na zlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawy reflektor jest spasowany tak, że płakac się chce. Maska z prawym błotnikiem sięnie zgrywa, ... itd...

 

to akurat jest do weryfikacji - tam zeby cokolwiek zrobic przy silniku demontuje sie przod... cały !!!

z reguly po naprawie rzadko ktory mechanik sklada rowno - to trzeba sprawdzic

 

 

Andrzej - jak jak szukalem to mialem prosciej :) bylo wtedy chyba 7-8 sztuk sharana z gazemii bez haka w calej PL- w kilka dni zobaczylem wszystkie :) i kupilem autko kawalek za Kielcami - z czego moj byl jako nowe ogloszenie rano - sadze ze gdybym nie pojechal po niego odrazu to by poszedl gdzie indziej

 

jezdzilem wtedy lagunka 2.0 LPG i palila w trasie 8 litrow wiec mozna bylo latac

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha cos im korekta przebiegu nie poszła :hehe: przesadzili troszke :hehe: przecież wiadomo że w PL to wszystko na 180-190tys km się robi :-] ale jak to sie mówi "znajdzie sie głupi i kupi" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha cos im korekta przebiegu nie poszła :hehe: przesadzili troszke :hehe: przecież wiadomo że w PL to wszystko na 180-190tys km się robi :-] ale jak to sie mówi "znajdzie sie głupi i kupi" :lol:

 

 

z komisu to wiadomo... bo z prywatnych rak jakos dziwnie maja wiecej nalatane - moze dlugo stoi w komisie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a w naszej długiej duskusji ani razu nie pojawiła się Mazda MPV. O ile te starsze nie były chwalone, o tyle w nowszych może ustrzegli się błędów poprzedniczki. A i wygląd wraz z rozstawami w środku wygląda dobrze. Do tego moc nie mała. Oto przykład (nie do kupienia) tylko do ogólnej oceny: http://moto.allegro.pl/sliczna-mpv-ditd-klima-zarejestr-7-foteli-zadbana-i2036422643.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a w naszej długiej duskusji ani razu nie pojawiła się Mazda MPV. O ile te starsze nie były chwalone, o tyle w nowszych może ustrzegli się błędów poprzedniczki. A i wygląd wraz z rozstawami w środku wygląda dobrze. Do tego moc nie mała. Oto przykład (nie do kupienia) tylko do ogólnej oceny: http://moto.allegro....2036422643.html

 

w mojej mazdzie mialem 101 konnego DiTD - w miare duzy moment obrotowy, silnik bdb... glosny ale wiele zniesie... prosty konstrukcyjnie ale drogie czesci w razie awarii

 

tumasz kopalnie wiedzy nt temat DiTD z mojego "starego" forum

http://www.mazdaspee...p?f=89&t=128551

 

o mpv myslalem kiedys ale benzynce - jednak 2.3 jest lekko slabawy a 3.0 wystepuje z automatem :oslabiony:

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec! Może byś spytał się JackaSz jak mu się ciąga Voyagerem p-pkę jeszcze większą niż Twoja?? Był z nami w Rumuni i tym vanem gnał za nami po górskich szutrach.

I tylko opady deszczu zatrzymały nas przed powrotem na 67C. W zeszłym roku objechał tym zestawem Albanię. Twoje pytania już przerabiał i z pewnością udzieli Ci rzetelnej odpowiedzi

Pozdrawiam AH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Adamie, że są tacy, co Vojtkami ciągają duże budki. Jednak przyznają się także, do rekordowego spalania. Ekonomia też ma tu znacznie. Dzisiajszy pomysł Mazdy MPV wydaje się rozwojowy. 122 konie w benzynie lub 136 w dieslu. Spalanie 9 litrów benzyny i 7 litrów ropy. 7 miejsc, z możliwością wyjęcia środkowego fotela (zmieszczę ponton). Do tego ceny jakby niższe od innych porównywalnych wielkościowo samochodów. Miałem 3 auta japońskie i wszystkie fajnie chodziły - bezawaryjnie. Muszę tylko poczytać o MPV-kach i zobaczyć je naocznie. Czy starsze modele, te kanciaki sprzed 1999 roku też będą mi odpowiadały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem skrzyń w automacie, ale w USA większość samochodów ma takie skrzynie i karawaning jest raczej bardziej rozbudowany niż w Europie. Tam raczej nikt nie używa przyczep w naszych rozmiarach,długość tras też jakby większa,temperatury w większości stanów wyższe i dają radę. Czytałem artykuł gdzie ten problem był poruszany i dodatkowa chłodnica w skrzyni załatwia sprawę, a montuje się ją w komplecie przy montażu haka.

Z kwestią spalania to jest mały problem bo chyba nigdy nie dojdziemy do ich cen paliwa. Gdyby u nas galon kosztował 6 zł sprawa by była dużo łatwiejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój :serducha: Voyek z budką 1,5T (2,5 m szer) pali 12 L ropy. Mogę zejść do 11 ale bywa i 13, zależnie od warunków. Jadąc 80-90 km/h na 4 biegu (piątki nie wrzucam) jadę akurat na optymalnym momencie obrotowym. Chyba nie zamieniłbym na 25 l. LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dżordż w zeszłym roku w drodze do Chorwacji (oczywiście jazda z ogonem):

 

- średnie spalanie LPG 18litrów na 100 km/h (przeliczając kosztowo na ropę to 8,7 litrów)

 

Chyba nie jest źle.

 

Mit o wielkim spalaniu amerykańskich silników to nie do końca prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Chrysler T&C 3,8 spalił średnio 18-19 l LPG na 3 biegu 80km/h z przyczepą 1250 kg. inter pack 550l 3 rowery jedzenie napoje alkochol na 2 tyg i inne świndrygały dla dzieci itd. gdzie moge zabrać 6 osób i też się wszystko zmieśći , a auto nie boi się żadnej górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenowiec pisałeś o zintegrowanych fotelikach. W Dodge też były takie : http://allegro.pl/sh...item=2022151616

Edytowane przez Konrad_wawa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.