Skocz do zawartości

Jakieś rady?


dorotak97

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzyłam i albo cena za wysoka,albo za daleko,albo nie umiem szukać:oslabiony:

 

Szukaj z kiblem. :-)

Wiem,wiem....:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota - a może budkę Propera?

http://forum.karawan...104#entry243104

 

A czy w budce Propera juz nie jest przeszkodą oszukane DMC? I tutaj nie padnie komentarz jak zawsze, aby uważać na oszustów i że w takiej sytuacji jest problem bo w razie wagi to nic się nie zgadza z dowodem?

 

P.S. SamaPrawda dziękuje adminowi za blokadę poprzedniego konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - jest to problem. I z czasem będzie chyba coraz większy.

 

P.S. Dziękujemy za założenie nowego konta.

 

 

 

Cała przyjemność po mojej stronie.

 

P.S. Dziękuje za przyznanie racji.Tylko szkoda, że osoba z poza forum wystawiając tego typu przyczepę na sprzedaż miała by już łatkę oszusta, a przyczepa z pewnością została by odradzona jako, że jest od oszusta, a jeżeli DMC przekręcił użytkownik forum to wszystko jest w najlepszym porządku, a przyczepa jest godna polecenia. Według mnie każdy powinien być traktowany tak samo, a przyczepy powinny być obiektywnie oceniane, a tutaj mamy przykład że tak nie jest. Co jest z forum to jest super, a z poza niego raczej zawsze budzi wątpliwości.

Edytowane przez SamaPrawda2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała przyjemność po mojej stronie.

 

P.S. Dziękuje za przyznanie racji.Tylko szkoda, że osoba z poza forum wystawiając tego typu przyczepę na sprzedaż miała by już łatkę oszusta, a przyczepa z pewnością została by odradzona jako, że jest od oszusta, a jeżeli DMC przekręcił użytkownik forum to wszystko jest w najlepszym porządku, a przyczepa jest godna polecenia. Według mnie każdy powinien być traktowany tak samo, a przyczepy powinny być obiektywnie oceniane, a tutaj mamy przykład że tak nie jest. Co jest z forum to jest super, a z poza niego raczej zawsze budzi wątpliwości.

 

nie masz racji, była tu kiedyś wstawiona przez forumowicza budka z obniżoną DMC i reakcja była taka jak zwykle - a może to Ty wrzuciłeś ? :-]

 

ja osobiście odradzam budkę z zaniżoną DMC, dziwię się że Grzesiek to wrzucił tak bezkrytycznie :niewiem:

taka budka to proszenie się o kłopoty, odradzam jeśli faktycznie masy są zaniżone :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. SamaPrawda dziękuje adminowi za blokadę poprzedniego konta.

 

Nie jestem za przyczepą ze zmniejszonym DMC, jestem natomiast za przestrzeganiem regulaminu. Dlatego 30.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętałem o obniżonej masie w budce Propera - nie zwróciłem uwagi w ogłoszeniu. Mea Coulpa. Przyznaję się do tego.

Zaznaczam, że nie napisałem, że POLECAM budkę Propera. Nie napisałem też, że nie polecam. Zwróciłem tylko uwagę, że taka przyczepa pojawiła się w ogłoszeniach wystawianych przez forumowiczów i może spełnić wymagania stawiane przez Dorotkę. Ja tutaj nie mam zamiaru być pośrednikiem tudzież "swatem" :-)

 

BTW - o wiele lepiej jest kupić budkę ze świadomości takiego stanu rzeczy, niż zostać zaskoczony w drodze przy kontroli. Można wtedy podjąć kroki celem zmiany. Moja pierwsza budka była "lekka". Dopiero po zalogowaniu się na forum zrozumiałem "jak to możliwe" ;-)

 

Dla mnie oszustem jest osoba, która sprzedaje przyczepę i twierdzi, że dmc jest właściwe/prawdziwe, pomimo, że sam załatwił i ma świadomość tego, że tak nie jest. Bardzo często jest to handlarz. Jeżeli ktoś posiada przyczepę (nieważne, czy z forum czy też nie) od kilku lat, kupił ją w takim stanie i teraz sprzedaje, to chyba wyraźnie określa jej parametry. Co więcej - przekazuje informację, że przyczepa ma zaniżoną dmc przez poprzedniego właściciela/sprzedawcę/handlarza - czy taką osobę można nazwać oszustem?

 

A kolega S.P (1 i 2) masz prawdopodobnie jakiś kompleks w temacie krytyki przyczep ocenianych przez nas na forum. Przyznaj, że pewnie jakiejś nie sprzedałeś przez nas, bo nasze uwagi (być może nieuzasadnione) - kogoś zniechcęciły. Ja nie widzę problemu, żeby sprzedający odniósł się do naszych uwag w przyszłości, przedłożył fotki i rozwiał nasze wątpliwości. Zdobędzie nasz szacunek i będzie polecanym sprzedawcą.

 

 

Tomii - regulamin to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przede wszystkim nie jest to próba żadnego oszustwa

 

Jeśli chodzi o DMC przyczepy to taka już kupiłem.

Też byłem trochę zdziwiony , ale że to moja pierwsza to tak jak pisał Gfizyk - każdy uczy się na błędach.

 

 

Od poprzedniego właściciela wiem tylko tyle że tak została zarejestrowana podczas sprowadzania. Można teraz tylko gdybać czy było to specjalnie czy omyłkowo.

 

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zamówienie do Eddie'go. Pisał dziś, że jedzie na objazdówkę po uzupełnienie zapasów przed wiosną (Dorota - mowa o polecanej firmie karawaning.net).

500km w jedną stronę, to dla mnie za dużo.Mam przeznaczony określony budżet, a zacznę przekraczać go, jeśli będę jeździć po całej Polsce.Przy dzisiejszej cenie ON dojazdy do pracy są dla mnie zbyt drogie :oslabiony:

 

Dorota - a może budkę Propera?

http://forum.karawan...104#entry243104

Przyglądam się:palacz:

I czekam na dostawę przyczep w komisie w Ignatkach :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SamaPrawdo, trochę mnie dziwi Twój tupet.

Jesteś anonimowy a walczysz o zacne idee z ukrycia, a to wygląda jak cwaniak atakujący w plecy.

Zauważ, że z takiej pozycji, bez względu czy piszesz prawdę czy wciskasz kit to tak czy siak szkodzisz, bowiem autorytet anonima równy jest zeru.

Wypowiedzi takiej osoby nawet niesłusznie, odbierane są zawsze na odwrót. Napiszesz 2+2=4 i nikt Ci w to nie uwierzy lub co najmniej nie będzie brał tego pod uwagę jako coś wartościowego.

Przecież można być szczerym oficjalnie, ba nawet złośliwym też nie zaszkodzi, nawet bez umiaru , byleby słusznie i z taktem.

Nikt Ci łba za to nie urwie, demokracja jest, wolno krzyczeć, ale szkodzić... no nie wypada.

Wiesz co, skrzynkę piwa Ci wszyscy postawimy, jak ujawnisz rdzenne konto i przedstawisz się vel SP1, 2

Nie sądzę jednak że stać Cię na taki honor i odwagę bo już 2 razy okazałeś swoją słabość.

Być może wiele rzeczy tutaj Ci nie odpowiada, ale nikt na siłę Cię tu nie trzyma.

Nam większości tu się podoba w całym wachlarzu wypowiedzi, od skrajności w skrajność, od ochrzanu po wazelinę, rozumiesz? *

.

.

.

.

* - złośliwość w skali =5

 

Dorotak, pisałaś 500km, a gdzie dokładnie bo się pogubiłem. Ja mieszkam na samej granicy z Niemcami, może to gdzieś w pobliżu? I znam się na przyczepach :) *

 

 

* - trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dorotak, pisałaś 500km, a gdzie dokładnie bo się pogubiłem. Ja mieszkam na samej granicy z Niemcami, może to gdzieś w pobliżu? I znam się na przyczepach :) *

 

 

* - trochę ;)

Inhalt napisał że Eddi wybiera się po przyczepy i żeby do niego napisać jakiej oczekuje to może ściągnie mi taką.

A firma jego znajduje się w Ostrowiu Wielkopolskim.Dla mnie to za daleko.:oslabiony:

http://www.karawaning.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę nikogo przekonywał co to jest daleko, a co blisko. Nie jesteśmy dziećmi.

 

Ja tylko wiem, że szukałem budki w budżecie najpierw 8 tys zł, potem do 10 tys zł. Kupiłem trochę drożej, ale jeszcze w granicach rozsądku i mojego portfela. Przy tak małych pieniądzach na przyczepę oraz przy braku czasu nie mogłem sobie pozwolić na jazdę daleko w celu obejrzenia. Zwykle oględziny kończą się szybkim stwierdzeniem zacieków i ... po ptakach.

 

Ale zwróć uwagę, że jednak kupiłem w Ignatkach, czyli niemal 450 km od domu (w jedną stronę). W życiu bym tam nie pojechał w ciemno, bo to koszt i czas. Ale jeśli firma ma dobre opinie (a przynajmniej nigdzie nie widziałem złych) i do tego kolega z forum życzliwie obejrzał ją na miejscu za mnie i przysłał zdjęcia oraz własne wrażenia, to już nie jechałem w ciemno. Też mogło się okazać, że nie kupię, ale już pewność stanu technicznego znacznie większa. W sumie robiąc te 900 km i tak wyszedłem lepiej niż wcześniej jeżdżąc do przypadkowych ogłoszeń w okolicy do 50 km. Bo tam to strata czasu i paliwa.

 

Dlatego tylko sugerowałem, że można zamówić przyczepę w firmie uczciwej, a następnie poprosić kogoś na forum o zdalne obejrzenie i dopiero wówczas jechać niemal w ciemno.

 

 

 

 

P.S. Wojtek - piwo to ja mogę postawić Tobie, ale nie koniecznie szczekaczom :piwo: .

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.